Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan, mivel, mikkel ápoljátok a hajatokat? fórum

Hogyan, mivel, mikkel ápoljátok a hajatokat? (tudásbázis kérdés)


2014. márc. 29. 09:52

Mosás előtt kifésülöm kefével.

Csak 1x mosom samponnal, de "szűkített vízsugárral" pár percig masszírozom a fejbőrt előtte és a balzsam után is. A balzsamot kevés ideig rajta hagyom, kifésülöm, kiöblítem. A törülközővel puhán nyomkodom a hajat és hab fixálót csak előre teszek, hogy formázni tudjam a sérót (elég hullásmos forgós). Néha az utolsó öblítés után leöntöm kamillka' teával, rajta hagyom és azzal is szárítom meg.

9. 0052fe96cc (válaszként erre: 1. - Panka78)
2014. márc. 29. 09:41

Én mosás előtt alaposan kifésülöm, különben iszonyat kócos lenne utána.

Megmosom sima samponnal, kb. 20 percet hagyom a törölközőben, aztán fújok rá balzsamot, amit nem kell kiöblíteni, de ezt is csak azért mert enélkül képtelenség lenne kibontani.

Megszárítom, és kész.

Ha van időm, akkor kivasalom, de már nem jellemző, mert derékig ér a hajam és nagyon sokáig tart.

8. 4bf60aa120 (válaszként erre: 7. - 4bf60aa120)
2014. márc. 29. 07:47
Most nézem, hol lemaradt egy betű, hol meg felcserélődött, vagy több lett.... Iszom még egy kávét, azt hiszem. :D
2014. márc. 29. 07:42

Biztos, hogy az ápolásnak is köszönhető.


Én olyan nagy extrákat nem teszek vele, de például figyelek arra, hogy amikor nedves ne dörzsöljem törölközővel, fésülni is csak óvatosan, mert álítólag olyankor a legsérülékenyebb. Nem vasalom, nem használok hajsütővasat. Hajszárítózás előtt is hagyom kicsit száradni, hogy ne égesse annyi ideig a forró levegő. Az is fontos, hogy a fejbőr egészséges, tiszta legyen. Ilyen célból használok szilikonmentes sampont, illetve néha ecetes öblítést. Néha kipróbálok egy- egy pakolást, de nincs sok türelmem várni vele. :D Úgyhogy ez nagyon ritkán van. A fésűre is fiygelek, hogy a végei ne sértsék a hajat. Azt gondolom a rendszeres hajvágás is (legalább 3 havonta) elengedhetetlen, hogy frissüljön a haj. Legalábbis az én tapaszatalatom szerint. Nekem festett hajam van, próbáltam szilikonmentes balzsamot, de az például nem vált be, a festett hajamra, meg a sima balzsamok sem. Van egy hidratáló hajpakolás, abból szoktam hajmosás után a hajamra tenni, majd öblíteni, úgy hogy a fejbőrt ne érje.


Ja és időszakosan beiktatok egy bőr, haj, köröm vitamin szedést. Nagyjából ennyi.


Nnna..elnézést a hosszas "fecsegésért". :D

2014. márc. 29. 07:36
Én mostanában szódabikarbónával mosom és utána almaecetes öblítést használok. szép fényes, könnyen kifésülhető lesz és nem használok semmi vegyszert!
2014. márc. 29. 00:02

Kibontom, úgy, hogy jól is nézzen ki

megmosom

törülközővel megszárítom

és becsavarom

vagy csak úgy hagyom száradni.

Mikor teljesen száraz akkor fésülöm.

Hajszárítót, más vegyszereket nem használok

4. Sunshine girl (válaszként erre: 3. - Ekka)
2014. márc. 28. 22:24
Kb nálam is így néz ki és a lányomnál is, aki kifejezetten élvezi...
3. Ekka
2014. márc. 28. 22:22

-Jól kibontom

-2x megmosom

-Hajpakolás

-Balzsam

-Ápoló szérum

-Szárítás

-Majd hajvégápoló olaj

-

2014. márc. 28. 22:19
Mostanában elnézem a szép, egészséges, hosszú hajú nőket, és felvetődött a kérdés, hogy ez pusztán genetika, vagy extra hajápolás?
2014. márc. 28. 22:17
Hogyan, mivel, mikkel ápoljátok a hajatokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook