Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan maradhatna meg a közgyógyom és az utazási kedvezményem? fórum

Hogyan maradhatna meg a közgyógyom és az utazási kedvezményem? (tudásbázis kérdés)


1 2
14. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 12. - Vitust)
2017. okt. 19. 07:44
Utazási kártyát a csp miatt kaptad, így az elvész. Közgyógyot megpróbálhatod kérni normatív alapon. A betegséged után jár havi 6500 ft adókedvezmény, és tudsz igényelni lakhatási támogatást
2017. okt. 19. 07:42

Nem értem minek leugatni.

Válaszolj a kérdésre ha tudsz, ha nem, akkor minek belepofázni?

Amúgy is tudásbázis.

12. Vitust (válaszként erre: 8. - Kattyus)
2017. okt. 19. 07:33
Cspre nem tartanék igényt. Csak a gyógyszerek támogatására és az utazási kártyámra mert szolnokon lakok de csak pesten van munka. A gyógyszereket kiszámoltam és az megesz egy hónapban 75 ezret. Akkor ha albérletet sikerül nézni az meg alaphangon megint 70 ezer és a jelenlegi étkezésem miszerint tej és glutén érzékeny vagyok megint csak dob az étkeztetésemen. Gyanítom Te egy egészséges ember vagy aminek örülök is de legalább gondolkozz azon hogy valaki mennyit küzd azért hogy dolgozhasson is és ne legyen másokra rászorulva. De abban biztos vagyok hogy ezt Te sose fogod megérteni. Jelzem 2 végzetséggel is szarba néznek mert beteg vagyok. És nem 2essel végeztem. Úgyhogy ha nincs érdemleges hozzászólásod kérlek inkább ne is írj. Tovabb is lehet görgetni az egered középső gombjával.
11. forrest2010 (válaszként erre: 8. - Kattyus)
2017. okt. 19. 07:20
......az eszem megáll ! főleg ! h emberek DOLGOZNAK ! 20-on éve ! a 200 ezer töredékéért ! de örüljenek ! h egészségesek és dolgozhatnak carért-húgyért !!!
10. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 9. - Imisz)
2017. okt. 19. 07:14
Chron-betegségre nem jár fogyatékossági. Rokkantsági járadékot tudott volna igényelni, ha az egészségkárosodása eléri a 70%-ot. Az mellett lehet korlátlanul dolgozni
2017. okt. 19. 06:48
Fogyazékossági jár neked amennyiben orvos adott igazolást a súlyos fogyatékosságról. Ha nem adott akkor kérj tőle. Az nem nagy összeg (nem tudom pontosan , 6000 / 6500.- körüli) de vagy havonta annyival kevesebb adóelőleget vonnak vagy adóbevalláskor igényelheted vissza. Az igazolást be kell mutatni a cégnél és akkor annak megfelelően járnak el. Míg a közgyógy szociális körülményi alapon megy, ez független a jövedelemtől, ez jár.
8. kattyus (válaszként erre: 2. - Vitust)
2017. okt. 19. 06:24
Azért azt nem gondolod komolyan, hogy 200 ezer nettóval a zsebedben a többire is igényt szeretnél tartani? Minden ellátás azért nem járhat. Ennyi fizetés mellett.....Amúgy közgyógyot normatív alapon igényelhetsz.
2017. okt. 19. 05:19
200 nettó vagy 20300? Komolyan, ezen gondolkodni? Ha nem bírod a munkát, simán visszakérheted az eddigi ellátásod
2017. okt. 19. 04:44

Az utazási nem függ össze a közgyóggyal...

Az utazásit az emelt csp miatt kapod,közgyógyot meg alanyi jogon kapod most,és igen ezt is bukhatod,mert normativ alapon nehezebb megkapni.

De ne menj dolgozni és marad minden a régiben!

Hihetetlen h ez tart vissza a melótól...

2017. okt. 19. 00:20
(Bocs, látom, azt nem tudod kérni.)
4. Guruljka (válaszként erre: 2. - Vitust)
2017. okt. 19. 00:18

Különben ha felhívod a társadalombiztosítót, szerintem jóindulatúan fognak segíteni. Név nélkül is megteheted szerintem.


Nem járna esetleg fogyatékossági támogatás a csp helyett?


[link]


Mert a fogyatékosséginál megint mások a jogszabályok.

3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Vitust)
2017. okt. 18. 23:57

Szia, az utazási együtt jár a közgyóggyal.

Az pedig az egészségkárosodás miatt van. Ha nem teljes munkaidőre jelentenek be esetleg, vagy rehabilitációsként, akkor mindkét fél jól járhat, de ponsotan nem tudom.

2017. okt. 18. 23:41
Jelenleg közgyógy illetve utazási kártyát kapok ez miatt és persze CSp. ami 20300Ft. Tudom hogy ha állandó jövedelemmel rendelkezek akkor a csp-t elvesztem. De a legfontosabb tán hogy a közgyógyot és az utazásit is elvennék. Fizetésnek 200e nettót mondanak. Hogy lehet esetleg nem elveszteni ezeket? Válaszotokat előre is köszönöm.
2017. okt. 18. 23:36
Sziasztok.! Rögtön belevágnék. Szeretnék elkezdeni dolgozni.25 éves vagyok 14 éves korom óta vagyok Crohn beteg.(folytköv)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook