Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lesz fodrásztanulóból jó fodrász? fórum

Hogyan lesz fodrásztanulóból jó fodrász? (beszélgetős fórum)

16. 52e9416b15 (válaszként erre: 1. - 026f103885)
2012. jún. 25. 16:35
Sok gyakorlásbol és kitartásbol.
15. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - 026f103885)
2012. jún. 25. 11:20
Ha szereti a szakmát akkor nem lesz gond.
2012. jún. 25. 10:56
Gyakorlás-gyakorlás-odafigyelés-gyakorlás-sok vendég.
13. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - 026f103885)
2012. jún. 24. 22:26
Ha úgy érzed, fodrásznak születtél, akkor már csak tanulnod és gyakorolnod kell folyamatosan, hogy igazán jó legyél. :D
2012. jún. 24. 20:57
"Gyakorlat teszi a mestert."
11. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 10. - Aville)
2012. jún. 24. 20:50
Így igaz...bármit tanuljon az ember helyezkedni,kapcsolatokat építeni már a tanulóévek alatt!
10. Aville
2012. jún. 24. 20:23

Amit az előbb leírtál mind igaz. Emellett nem baj, ha már tanuló időszakban kialakítod a vendégköröd. Ezt sokan úgy csinálják, h ahol tanuló vagy ott lehetőséget kapsz, h az ismerőseid oda járjanak, és sokkal olcsóbban megcsinálod a hajukat. Pl. Bp-n nekem egy V. ker-i belvárosi szalonban így mosás-vágás 1500 volt hosszú hajra, tanuló csajszi ismerős csinálta.

Menyasszony ismerősnek felajánlod, h ingyen megcsinálod a haját - próbával együtt. Neki csak az anyagot kell megvennie. Lakk, hullámcsat - ilyenek. Azt elég sokan fogják látni, és ha klassz, akkor el fogják kérni a számod. Ha ő már ajánl akkor azt is eldöntheted - ingyen, vagy 1-2000 Ft a továbbiak. A lényeg, h amíg tanuló vagy vagy ingyen vagy nagyon olcsón dolgozz. Még akkor is, ha ügyes vagy. Ez a te befektetésed, a reklámod.

Családod nőtagjaid, legjobb barátaid haját ingyen csináld meg, de az ő kollégáit, barátaiét már jelképes összegért. És ezt nyugodtan mondd is meg azoknak, akiknek ingyen csinálod. Jó begyakorolni a dauert, sok öreglány még mindig daueroltatja a haját, viszont elég drága.

Vállalj házhoz kijárást. Mire leteszed a szakvizsgádat teljes vendégköröd lesz, lesznek akika drágább ár miatt lemorzsolódnak, de ha fokozatosan emelsz nekik már amikor szalonban fogsz dolgozni, és ügyes vagy, nem fognak ott hagyni.

Ja, és ha egy hosszú hajú vendég azt mondja, h 10 cm mehet a hajából, akkor az 10 legyen. És ne 5 és ne 20. (Hosszú hajam van, ezért csak ilyen tapasztalatokat tudok.) Ne sajnáld a haját, ne akard lebeszélni, viszont ha olyan fazont akar, ami nem fog neki jól állni, mondd el a véleményed, indoklással és javasolj mást a kívánt hosszúsággal. Ha vki tanácstalan, bátran kiélheted magad, de ahhoz szerintem fontos tudnod, h hol dolgozik (pl. egy hivatalnok, orvos, ügyvéd stb.) nem biztos hogy örülne egy extrém frizurának, fontos tudni a hobbiját, szokásait, szereti e kiengedve hordani a haját, pl. ha gyalran sportol, akkor fontos, h össze tudja gumizni, de ha pl. úszik, akkor minél rövidebb. Azt gondolom tanítják, de mondom, h az sem mindegy, h hol vannak a forgók a hajban, mert tudnak nagyon hülye helyen lenni, ami miatt nem úgy fog állni a haj, ahogy azt szeretnénk. Ha bp-i vagy rajtam kísérletezhetsz. :) Szögegyenes hosszú hajam van, mégsem találtam még jó fodraszt - azaz de. 1-t. Viszont azt nem tudom megfizetni. :(.

9. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - 026f103885)
2012. jún. 24. 20:14
Azt gondolom mint sok más dologra erre is születni kell.
2012. jún. 24. 20:13
Lehet,hogy sehogy sem,,mint ahogy más szakmáknál is van remek szakember,és kevésbé jó.
2012. jún. 24. 19:46
Tehetség-szorgalom-sok-sok-sok gyakorlás...
6. michelle.r (válaszként erre: 2. - 026f103885)
2012. jún. 24. 18:42

Én ugyan nem lettem fodrász, de gondolom, mint minden másra erre is igaz: légy tehetséges, tanulj jól, gyakorold sokat, legyen benned igény a folyamatos tanulásra.

A fodrászoknál nem árt, ha nyitott személyiség is vagy, különben nem lesz alkalmad gyakorolni :D

5. era06 (válaszként erre: 1. - 026f103885)
2012. jún. 24. 18:41

Szeresse amit csinál, nem pedig "tömjük be a lyukat valamivel", valamit dolgozni kell.

Keressen egy olyan tanárt aki valóban érti a szakmáját, nem csak kényszerből csinálja.

Járjon rendszeresen továbbképzésre, ez nem ciki.

Ha sikerült elmegyek hozzád. Nekem minden sarkon van egy csavar a hajamban (nem göndör)

Ha sikerül ezt levágod, hogy valamilyen formája legyen, elmehetsz világsztárnak. Még nem találkoztam ilyen emberkével.

2012. jún. 24. 18:40

Sok-sok gyakorlás

Tanfolyamok

Nyílt természet

Haladni kell a trenddel

Pénz

Idő

:-)

3. Várhegyi Márton (válaszként erre: 1. - 026f103885)
2012. jún. 24. 18:34

Ahogyan az orvostanhallgatóból jó orvos: sok tanulással, sok gyakorlással.

(Fodrászoknál érzésem szerint inkább az utóbbi. Orvosoknál talán fele-fele.)

2012. jún. 24. 18:31
ki hogyan lett fodrász ?
2012. jún. 24. 18:30
tippek hogyan lehet jó egy fodrász tanuló

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook