Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehetnének újra fehérek a ruháim? fórum

Hogyan lehetnének újra fehérek a ruháim? (tudásbázis kérdés)


14. rinike
2008. szept. 25. 05:52
Egyszer nekem is sikerült rózsaszínű, majd nagy nehezen újra fehér ruhákat csinálni az ajánlott módszerekkel. Sajnos néhány ruha, bár a színe fehér lett, az első viseléskor szétfeslett, annyira meggyengült az anyag.
13. 3aa8631208 (válaszként erre: 12. - 8da8a563b7)
2008. szept. 17. 08:33

Gratulálok!Ügyes vagy!

Én is így kezdtem.Kimostam a fehér ruháimat.

Csakhogy az egyikben volt piros minta,így mindenem szép pirosas-rózsaszínes lett.:(

Azután szenvedhettem egy sort mire ismét fehérek lettek.Köszönöm Chlorox:))

2008. szept. 17. 08:25

na tegnap kimostam az összes fehéremet. nincs benne kényes anayg, úgyhogy sikerült is újra fehérre varázsolnom őket.


90fok. előmosásba tettem ecetet, mosópor és picike öblítő. hófehér lett minden, de avilágos színű zokniaim is mintha újak lennének.

2008. szept. 17. 08:20

No,jelentem sikerrel jártam.

Újra fehérek a ruháim.:))

Pamutból nehezebben,vászoningből könnyebben kivette a Chlorox a rózsaszínt+ 1 főzőmosás.

Ajánlom másnak is,ha netán "balesetet" szenvednének a ruhái.

10. 3aa8631208 (válaszként erre: 8. - Azúr)
2008. szept. 15. 11:25

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!


A Hypótól félek,az szerintem is sárgít.

Tényleg anyagfüggő,mert pl a műszálas vagy nylonos inget be sem fogta a piros.

A foltot is van amelyik anyagból könnyen el lehet távolítani,másikból meg semmivel.

Na megpróbálkozom a Chloroxal,hátha sikerül.

Majd írok az eredményről.

2008. szept. 15. 11:15
A clorox szintén hypo-clorit, tehát sima hipó, amely egy idő után megeszi az anyagot, a domestos-ban viszont vannak más adalékok is, így kíméletesebb, bár valószínűleg a clorox vagy hipó jobban ki fogja fehéríteni, de a ruhád élettartama nem lesz annyi.
2008. szept. 15. 10:45
Én is jártam már így. Van egy tisztitós ismerősöm, és Ő tanácsolta, hogy 1:3 arányban cloroxot tegyek a vízbe. Gyönyörű lett a fehér nyári nacim. A domestosra azt mondta attol is függ milyen anyag, mert ha van benne valami műszáll akkor könnyen sárgul. Nyugi:) rendbe fogod hozni.
7. 3aa8631208 (válaszként erre: 5. - Ndia)
2008. szept. 15. 10:14
Ha csak foltról lenne szó,jónak gondolnám.De az egész egyszínű.Ingek,sulipóló...felrobbanok!
2008. szept. 15. 10:10
Én egyébként úgy szoktam, hogy beáztatom az elszíneződött ruhát domestosba, ha így sem fehéredik ki, még egy főzőmosást adok neki! :D
5. Ndia
2008. szept. 15. 10:08
Vanish de SZAPPAN !
2008. szept. 15. 10:06
Én fél pár zoknit szoktam bennehagyni. Az is "jó" színt ad. Domestos fehérítő szerintem is jó, bár nem mindig segít.
2008. szept. 15. 10:03

Ilyen béna még sosem voltam!

A fehér ruháim közé bekerült mosásnál egy piros mintás konyharuha,ami persze befogta a többi ruhát is.Most minden szép rózsaszín:(

Ötleteket várok,mivel tehetném újra fehérré a ruhákat./Flóraszepten túl vagyok/

2008. szept. 15. 10:03
HAsználj domestos fehérítőt a pamut ruhákhoz, máshoz én a Vanish Oxit használom. Próbáld ki te is.
2008. szept. 15. 09:58
SOS!Hogyan lehetnének újra fehérek a ruháim?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook