Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehetne védekezni a dohányosokkal szemben? fórum

Hogyan lehetne védekezni a dohányosokkal szemben? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2009. febr. 3. 18:35
Gázállarc :(
189. 7dea0ad493 (válaszként erre: 188. - 68f3da251d)
2009. febr. 3. 16:56
Én biztos nem:)
188. 68f3da251d (válaszként erre: 187. - 7dea0ad493)
2009. febr. 3. 15:42

lehet, hogy mindenkinek elment a kedve hogy szóba álljon velem, de látom a tiéd épphogy megjött :-D

Reméljük együtt, hogy nem te vagy az emnacipált nők képviselője :-)))

2009. febr. 3. 10:12

Sziasztok!

Hogy mi megy itt???már rég nem írtam be, de azért a véleményem nem változott.Nem lehet konkrétan meghatározni hogy ki a bunkóbb, a dohányos ember vagy a nem dohányzó.

Ez inkább emberfüggő.Azért toleráns dohányos is van, igy szerintem nem kéne általánosítani.Habár magam részéről nem dohányzom, aki pedig igen az tegye.

Igaz magát a dohányzást nem ítélem el, de neheztelek azon embercsoportokra, akik előszeretettel beszállnak cigivel a liftbe, dohányoznak a lépcsőházban 10 percenként,a tömött buszmegállóba szinte még a lépcsőn is pöfékelnek,terhesen cigivel a kezükben járnak, vagy a gyerekük orra alá fújják a füstöt.De persze ez nem általános.

Hangsúlyozom nem ítélem el viszont elvárható ezektől az emberektől hogy legyenek tekintettel a másikra.De a nem dohányzó is ha látja hogy egy cigiző embertársa közeledik felé, ne sétáljon el közvetlen mellette ha tudja hogy zavarja a cigifüst, csak azért hogy utána beszólhasson neki, hogy hülye dohányos,inkább kerülje ki.

Ez inkább emberi kérdés, ki hogy tud alkalmazkodni.

Nekem a szüleim dohányoztak, és ezért mivel elég erős dohányosok voltak kissé sok a negatív tapasztalat a dohányzással kapcsolatban.

De attól még mindenki maga dönti el hogy akar-e a cigivel élni vagy nem



És kedves Sn199 azért kár mindenkit lenézni, lekezelően beszélni az itteni fórumozókkal.

Olvaslak sokszor minden fórumba borzasztó stílusban beszélsz itt az emberekkel.Azt hiszed te vagy a világ legokosabb embere és mindenki más egy hülye seggfej,és nem ért semmihez.

Ha alapból lenézed a nőket és azt lesed hogy mibe köthetsz bele, akkor mi a büdös francnak vagy itt?Olyat még nem olvastam hogy beismerted volna valaha hogy oké a másiknak van igaza,addig bizonygatod amíg a végén mindenkinek elmegy a kedve hogy szóba álljon veled.Ha valahol megjelensz, az emberek menekülnek, mert iszonyú a stílusod.Mondd miért kell hogy mindig neked legyen az utolsó szó joga?ha nem tiszteled az embereket, és nem változtatsz a hozzáállásodon kiutálnak téged innen.

Ugyanis senki sem szereti az olyan férfi

sovinisztákat mint te hogy csak azért vagy itt hogy megmutasd hogy a nők hülyék és semmihez sem értenek.

Lehet bizonygatni ha nincs igazam Köszi!!!

186. e6a07f094b (válaszként erre: 183. - Emagdi)
2009. febr. 3. 01:16

Na tessek! Itt van!

Tovabbra is vitatkoztok a Forum egyik tagjaval, aki ezen elvezkedik, kozben meg jokat rohog a markaba...)))

Hat, csak vitatkozzatok vele.

Az embereket el lehet kabitani sok mindennel, pl.a felszines jolertesultseggel. Akinek nincs meg a magahoz valo esze, az nem is erti meg, hogy ez a szepremenyu "elvtars" miert is itt mulasztja az idot...)))

185. bomee (válaszként erre: 178. - Emagdi)
2009. febr. 2. 21:50
ezt nem gondoltam volna... nem tudja ki Márai. hmm. nembaj. én tudom, és még az epidemiológiához is konyítok.
184. emagdi
2009. febr. 2. 21:10
Sanya, azt is verd ki a fejedből, hogy én dohányzom, már többször leírtam, hogy nem. Remélem ezzel nem okoztam csalódást:)
183. emagdi (válaszként erre: 181. - 68f3da251d)
2009. febr. 2. 21:08

hát, lehet. de azért annyira már nem vagy hiteles, tekintve hogy órákon át kötötted az ebet a karóhoz a 70%-kal, aztán csak lement ez most 58%-ra:))


és az a legszebb az egészben, hogy senki rá nem kérdezett volna, ha nem te magad jössz elő pont ezzel a bizonyítási kényszerrel:)

182. 68f3da251d (válaszként erre: 176. - D3edebbda4)
2009. febr. 2. 21:08
Már mindenki tudja, hogy milyen életreszóló károkat okoznak. Sunyítanak, letagadják. Az ilyen ember kártékony és gonosz. A dohányzó terhes aljas.
181. 68f3da251d (válaszként erre: 177. - Emagdi)
2009. febr. 2. 21:07
Neked kifolyik az infó a fejedből: már egyszer elolvastattam veled, hogy a tendencia nő.
180. emagdi (válaszként erre: 179. - 68f3da251d)
2009. febr. 2. 21:06
momentán itt csak te szívsz:)
179. 68f3da251d (válaszként erre: 177. - Emagdi)
2009. febr. 2. 21:06
Ha lenne valami halvány fogalmad az epidemiológiáról, nem kérdeznél ekkora marhaságot. Nem feledatom, hogy én képezzelek. Szerintem szívj csak amennyit akarsz, kötekedj a tényekkel. Szánalmas.
178. emagdi (válaszként erre: 175. - 68f3da251d)
2009. febr. 2. 21:05
Márait már nezen bántaná meg, és már a tüdőrákra sem sok esélye maradt, tekintve hogy 20 éve meghalt...
177. emagdi (válaszként erre: 173. - 68f3da251d)
2009. febr. 2. 21:04

most már akkor mégsem 70%?

ez az 58,6% már jobban hangzik (sikerült 11%-ot lealkudnom?:)), de reméljük a tendencia csökkenni fog.

176. d3edebbda4 (válaszként erre: 173. - 68f3da251d)
2009. febr. 2. 21:03

"kevésbé tanultabbak. "

Ezt gondoltam. Egy normális, értelmes ember felfogja, hogy milyen károkat okoz ezzel a gyerekének.

Nekem volt egy ismerősöm, aki megtudta, hogy az anyukája terhesség alatt dohányzott vele. Egy jó ideig utálta miatta az anyját. Persze idővel lenyugodtak az érzelmei. De nem tudom, hogy az ilyen anya hogy tud később a gyereke szemébe nézni...

175. 68f3da251d (válaszként erre: 167. - Bomee)
2009. febr. 2. 21:02
Igazad van, tényleg jószívű vagy. Nehogy megbántsd ezekkel a cikkekkel. Jószívűséged jutalma legyen az a tudat, hogy a tüdőrákra 10-20-szor nagyobb az esélye. Rendes vagy.
174. 68f3da251d (válaszként erre: 170. - D3edebbda4)
2009. febr. 2. 20:59
Pontosan. Én délután néhány tanulmányból idéztem is. A legaljasabb dolog, ha valaki akkor dohányzik, amikor terhes.
2009. febr. 2. 20:57

Mindenki örömére:

Az kultúrált holland dohányzó nők 58.6%-a folytatta a dohányzást terhessége alatt is. Persze a kevésbé tanultabbak.

Itt a link:


[link]

172. d3edebbda4 (válaszként erre: 171. - Emagdi)
2009. febr. 2. 20:50
Akkor csak egyetértettem az előttem szólókkal. :)
171. emagdi (válaszként erre: 170. - D3edebbda4)
2009. febr. 2. 20:49
ebben eddig mindenki egyetértett itt a fórumon:)
2009. febr. 2. 20:48

Nagyon sok tanulmány bizonyítja, hogy a dohányosok kártékony emberek. Nem csak a saját, de mások egészségében is károkat okoznak. És hiába a magas adótartalom az árban, akkor is károsak a társadalom számára is.

Persze nem csak ők, mert rengeteg káros szenvedély van, de a többiről most nem szeretnék írni.

169. emagdi (válaszként erre: 168. - 68f3da251d)
2009. febr. 2. 20:47

lehet, hogy nem tudok olvasni, ez valóban nincs kizárva:))

de amit bemásoltál, az arról szól, hogy a vérben kimutathatóak a dohányzás jelei.

én sehol sem látom benne, hogy a dohányos nők 70%-a a tehesség alatt is dohányzik.


de tudod mit, most már nem is érdekel, többször nem fogom megkérdezni:)

168. 68f3da251d (válaszként erre: 159. - Emagdi)
2009. febr. 2. 20:41
Gondolom nem tudsz olvasni. Lemásoltam neked egy cikk összefoglalóját szóról-szóra és három forrást is megjelöltem. Elismételhetem százszor is, ha nem tudod elolvasni.
167. bomee (válaszként erre: 164. - Emagdi)
2009. febr. 2. 20:39

Igen, a dohányos topic lesüllyed, aki dohányzott továbbra is dohányzik, aki nem tette ezután sem fog.

Viszont szülőként, felnőttként felelőséggel tartozunk a felnövekvők felé, tudniuk kell mivel állnak szemben ha dohányzásra adják a fejüket. a tájékoztatás, a káros hatásokra való figyelemfelkeltés stb kell, szükséges.

De közben szembe jutott az is ahogy Márai ír a dohány iránti szenvedélyéről. Na neki nem lenne szívem az orra alá dörgölni ezeket a cikkeket. (Kivéve persze ha az anyja lennék :-))

166. 68f3da251d (válaszként erre: 158. - E6a07f094b)
2009. febr. 2. 20:39
Igazad van, csak akkor lenne helyénvaló a szégyen szó használata, ha valóban szégyellné magát a nikotinfüggő. De mivel a legtöbb annyira arcátlan és nagyképű, ez szóba se jöhet. Inkább az ostobaság, arrogancia lenne helyénvalóbb. Pl. a dohányosok egoista arroganciájának jó példája, hogy a mocskos csikkjüket elhajítják a villamosmegállóban, teleszívják az amúgy is nikotintól csatakos tüdejüket füsttel és a villamosom mások képébe fújják a büdöset a nem kevésbé gusztustalan szájukból. Így jó?
165. emagdi (válaszként erre: 163. - Bomee)
2009. febr. 2. 20:34

elhiszem, csak azt nem értem, hogy miért olyan nehéz odaírnia a konkrét hivatkozást:))


(komolyan nem értem ezt a lúzerkedést, annyi lett volna, hogy belinkeli a cikket, és már hitelesítette is az adatait. ehelyett csak beszél össze-vissza nagy erőkkel, pedig kb fél perc alatt behivatkozhatta volna a forrást ahonnan másolt.)

164. emagdi (válaszként erre: 162. - Bomee)
2009. febr. 2. 20:31

ó igen, azt egyből vágtam, hogy szeret vitatkozni:)))


de ahhoz azért az is fontos, hogy az ember tényleg tudjon is vitatkozni, és ne agresszivitással reagáljon ha esetleg valamire rákérdeznek nála.


amúgy én teljesen nyugodt vagyok, én az ilyeneken roppant jól szórakozom:)))

az igaz, hogy a topikot ez kissé szétoffolta, de hát egy ilyen dohányos-nem dohányos ellentét úgysem oldódik meg itt.

ha minden jól megy, holnapra már úgyis lesüllyed a topik a "nem olvasottak" közé.

163. bomee (válaszként erre: 161. - Emagdi)
2009. febr. 2. 20:26
a medline-ról vette, írta is. itt orvosi szaklapokban megjelent cikkek gyűjteménye található.
162. bomee (válaszként erre: 159. - Emagdi)
2009. febr. 2. 20:25
az egész "terhes"-probléma lavinát én indítottam el, merthogy várandós vagyok. igaz nem dohányzom és nem is dohányoztam sosem, mint ahogy a családom tagjai sem. tehát velem ilyen dolgokról nem lehet vitázni, de nyugi magdi, sn csak vitapartnert keres, akárki személyében, csak most nem kattintott ide egy dohányos sem. gyanítom neki vita-függősége van.
161. emagdi (válaszként erre: 157. - 68f3da251d)
2009. febr. 2. 20:16

igen, a forrás pontos megjelölése elég lenne, de ezt még valahogy még mindig nem látni sehol:)))


komolyan, látszik, hogy copy-paste-el vetted az adatokat valahonnan, miért olyan nagy kérés az, hogy mondd meg már hogy honnan?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook