Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehetne szebbé tenni a szobát? Mit kellene változtatni rajta? fórum

Hogyan lehetne szebbé tenni a szobát? Mit kellene változtatni rajta? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2014. febr. 28. 16:59

[link]


[link]


[link]


[link]


Ha szereted a szineket, feldobhatod a szobat ugy, hogy csak 1 falat tapetazol le elenk szinu vagy elenk mintas tapetaval, de egyebkent ami belepve jo erzessel tolti el a legtobb embert, legalabbis egy haloszobaban a nyugodt legkor a legjobb, azok a lepusztitott, sima formak, es a szimmetria. Ha ezeket szem elott tartod, orom lesz belepni.


A kepeket azert linkeltem, hogy lasd, mennyire aktualis egy fogantyu nelkuli butorzat (mert a fogantyukbol mindig kiderul, hogy mennyire giccs, vagy mennyire regi, viszont ha ez nincs, akkor mindig ultramodern. Es a polcokon szimmetrikusan elhelyezett konyvek, stb, megnyugtatnak.


Tuntesd el az osszes mutyuroket es logokat meg diszito bizbaszokat;)

2014. febr. 28. 16:56

A torontali szonyeget eltenni tisztitas utan, ehhez a butorhoz nem valo;

a sok porfogo mutyurt szinten dobozba;

a kevesebb mindig tobb;

egyszinu szonyeg, karpit miatt valami utos sotetito, diszparna, asztalterito;

vannak barkacsoldalak, ahol segitseget lehet kerni, lasd eletszepitok;

33. gribedli*** (válaszként erre: 28. - F4e58693bd)
2014. febr. 28. 16:46
A hagyomanyos parketta es a feher falak teljesen oke. Az osszes tobbivel van a gond. Pl az iroasztal is tok kupis, bar ebbe nem akarok beleszolni, de ami penzt elkoltenel tapetara, azon mar vehetsz fogantyukat, es ontapado bevonot a szekrenyekre, vagy festeket (bar ma mar olyan jo ontapado bevonok vannak).
32. gribedli*** (válaszként erre: 27. - F4e58693bd)
2014. febr. 28. 16:40

Sztem mar nem kell ide tobb butor, sot, tul sok is.


A fesulkodoasztalt elpasszolni, de nekem az a gombos se nagyon tetszik, ugy ertem, 1 ruhasszekreny, 1 iroasztal, tv-asztal es az agy boven eleg ebbe a szobaba. Azon kivul, hogy nem egyforma a szinuk, a gombok, fogantyuk kulonbozosege is rontja az osszkepet.


Ha mindent egyszinure festenel vagy tapetaval leragasztanal, akkor is az lenne a legszebb, ha fogantyu nelkuli lenne minden, de ha megis valahova muszaj, akkor leszednem az osszeset, es mindenre vennek egyformat.


Az agyra egy agytakaro es pl a szekreny szinevel egyforma kisparnak, vagy a szekrenyek fogantyuival egyforma szinu kisparnak.


A falra kell valami kep, igy szemelytelen az egesz, de ebbol se legyen tul sok.


Plusz ha el tudnal ugy pakolni, hogy sehol ne legyen elo semmi, minden a szekrenyekbe elpakolva, akkor maga szep rend is dizajnossa teszi (miutan mar megoldottad a szekrenyek tapetazasat, a fogantyukat, az agyat), es csak egy-egy pici dolog legyen elol, pl egy lampa vagy egy vaza, igy megakadalyozod, hogy lerakodohely legyen.


A parfumosdobozok zsufolt hatast keltenek, ezert miutan megszabadultal a fesulkodoasztaltol, keress nekik helyet a szekrenyeken belul!


Igy elsore ennyi jutott eszembe:)

2014. febr. 28. 16:39
Amiket nem használsz és felesleges bútor kikell dobni a szobából és csak azokat benn hagyni ami kell is.A szőnyeget lecserélném modernebbre, ágyra új ágytakaró díszpárnákkal, pár polc a falra azokra modern díszek, díszfüggöny.Találj ki két színt ami megy egymáshoz és azokkal variálj.Az egyik szín legyen monjuk élénkebb pl zöld a másik tompább pl barna.Vagy az egyik narancs a másik meg vajszínű de ezek csak példák.Az élénk színek lehetnek a díszpárnák, díszfüggöny, kisebb szőnyeg, díszek stb.A tompább szín meg a nagyobb felületek.
30. povery
2014. febr. 28. 16:34
Parkettázni nem kellene,de ne legyen tele szőnyeggel.Az ágytakaró és a szőnyeg(1 darab esetleg az ágy elé)színét passzítanám össze.Sikerült már egyszerű szőnyeget akcióban az IKEÁ-ban is kapnom.
29. povery
2014. febr. 28. 16:30

Nekem az a barna oldalú polcos szekrényelem nem megy a szobádba egyáltalán.

A szekrény és tv-s szekrény egyforma,a számítógép asztal és a fésülködős szintén.A fenti polc,ami teljesen más.Esetleg azt kéne szanálni és a többiből egy jó átrendezéssel valami egységet kialakítani.

Az a fotelféle se szerencsés.Biztosan kapsz valami kisebbet,esetleg használtan.

2014. febr. 28. 16:28

[link]


Ilyen a tapéta, van benne fent egy narancs-citrom színű díszcsík. Lehet akkor az ágytakarónak ilyen színt választanék. Ami ehhez megy.


De sajna újra parkettáztatni nincs pénzem. Ez hagyományos parketta, lakkozva stb.

27. f4e58693bd (válaszként erre: 24. - Csurmi)
2014. febr. 28. 16:21

Most ez jutott eszembe hogy lehet venni kellene egy bükk színű éjjeliszekrényt ami illene a tv-s szekrényhez meg a ruhásszekrényhez.

A fésülködőasztalt még mindig "elpasszolom" és a helyére menne egy éjjeliszekrény. Arra rá tudnám tenni azt az 1-2 dolgot amit használok (kézkrém, zsepi, 1 parfüm) és vennék ágytakarót meg új szőnyeget.

Mindjárt teszek fel a tapétáról képet.

2014. febr. 28. 16:19

Sztem, ha van ra kereted egy uj burkolat sem artana, padlocsere, mert ez olyan avitoska...

Aztan azon pl.sokkal jobban mutat vmi modern szonyeg. Probald emg ugy alakitani, hgy kialakuljon vmi egyseg,mert ez momentan eleg kaoszos, nagy a keveredes.

Amit tobben irtak, en is eladnam,ami tolem tavol all es vennek stilusatonos cuccokat. Jo rendezkedest :)

25. Csurmi
2014. febr. 28. 16:15
ja és érdemes megvárni a leárazásokat, mindíg más dolgokat áraznak le.
24. Csurmi
2014. febr. 28. 16:15
van a jysk-nek honlapja, ott mindíg az aktuális árak vannak, nézz fel, mert jó dolgokat ki lehet fogni, jó áron
2014. febr. 28. 16:14
Én JYSK-ban még soha sem voltam. De lehet érdemes lenne szétnézni tényleg. Meg az ágytakaró is jó ötlet!
22. f4e58693bd (válaszként erre: 20. - Povery)
2014. febr. 28. 16:10

Én a fürdőszobában sminkelek, mert ott van jó közeli lámpa aminél látok. Meg akkor szék is kellene oda hozzá hogy odaüljek, mert a magasságomhoz alacsony a tükör, ezért állva nem látom benne magam.

Mondjuk magában szép, nem is lenne vele bajom, csak nem illik a szobába. Túl a sok a bútor ehhez a kis szobához.

21. Csurmi
2014. febr. 28. 16:09
igen, a jysk-be én is nemrég vettem két plédet kanapét letakarni, le is volt árazva, biztos ki tudnál fogni valamit jó áron. én 2 db 2 m-es plédet vettem 6000 ért.
20. povery
2014. febr. 28. 16:06

A fésülködő asztal nekem tetszik:)))Nem lehet annál sminkelni?Mert akkor érdemes átfesteni,ha a fehér nem tetszik.


Ahogy írták,döntsd el,hogy mi legyen az uralkodó szín és ahhoz alakítsd a többit.


Az ágyat le kéne takarni.Én a Jyskben sok dolgot tudok venni,pl.ágytakarót(vagy csak egy színes plédet)és hozzávaló szőnyeget.Az már lehetne a fő szín.

19. f4e58693bd (válaszként erre: 14. - Povery)
2014. febr. 28. 16:02
Rákeresek, köszi!
18. f4e58693bd (válaszként erre: 16. - Csurmi)
2014. febr. 28. 16:01

Köszönöm!

Nem is hallottam még ilyenről azelőtt...

2014. febr. 28. 15:59

Szerintem jobb ha én nem nyúlok semmihez, és nem tudok kreatívkodni.

De szőnyeget azt venni fogok, meg szerintem a fésülködőasztalt "elpasszolom".

A fotelt meg vagy kidobom vagy áthúzatom...

16. Csurmi (válaszként erre: 13. - F4e58693bd)
2014. febr. 28. 15:59

voravan:

[link]

15. Csurmi
2014. febr. 28. 15:58
azokat a bútorokat amit nem szeretsz, azt meg add el a vaterán. és inkább vegyél egy papasan széket, vagy valamilyen babzsákot, ami kényelmes. + csinálhatnél magadról képket a falra, elég ha párat kinyomtatsz fekete-fehérbe és egy sima üveg keretbe belerakod.
14. povery
2014. febr. 28. 15:58
A facebookon a Kisflanc-t nézd meg.Remek átalakítások és ötletek vannak.Biztos megtalálod a te izlésednek valót!
13. f4e58693bd (válaszként erre: 12. - Csurmi)
2014. febr. 28. 15:58
Mi az a varavan? :)
12. Csurmi
2014. febr. 28. 15:56
ha vásárolsz pár varavant, szőnyeget abból is lehet csinálni, és az már is modernebb lenne. Nézelődj a neten, rengeteg öttlet van. Bátran kreatívkodj, ragassz a ralra mintákat, vagy festhetsz is rá valamit. A régi szőnyeget, meg ha felszeded és nem lesz ott semmi, már lehet az is dobna a szobán.
11. Csurmi
2014. febr. 28. 15:53

[link]


Én a helyedbe egy színt emelnék ki, ami a központi szín lenne és ahoz csinálnék mindenféle kiegészítőt.

2014. febr. 28. 15:52

Nem tudom, hogy hány éves vagy, de ha belekukkantasz, talán lelsz benne ami tetszik

ezek közül


[link]

2014. febr. 28. 15:52

Szerintem a bútort megcsinálhatod egy színűre, ha a fehér tetszik akkor fesd át fehérre, vagy amit már írtam ragaszd le tapétával. Az ágyra vehetnél valamilyen szép ágytakarót vagy plédet, és néhány dísz párnát. Akár lehetne az is fehér, a fal meg sárga. Pl itt. [link]


+ Egy új függöny is feldobná már a szobát.

+ ha szeretsz kreatívkodni, akkor csinálhatsz különféle lampionokat is, amit a sarokba felfüggeszthetsz, illetve hungarocell golyóból virágos labdákat.

Linkelek párat:

[link]

8. f4e58693bd (válaszként erre: 7. - F4e58693bd)
2014. febr. 28. 15:51
Na meg új szőnyeg. De ilyen falszínhez nem tudom milyen szőnyeg lenne jó.
7. f4e58693bd (válaszként erre: 3. - Csurmi)
2014. febr. 28. 15:50
Festve tavaly volt a szoba. És valami újításra gondoltam. Itt a számítógépes asztal környékén kellene valami változtatás.
6. f4e58693bd (válaszként erre: 2. - 2104cc91e8)
2014. febr. 28. 15:47

Igen, az is hogy tarka, meg hogy olyan szedett-vedett.

A ruhásszekrény meg a tv-s az mondjuk 2 éves, az maradna. Ezek bükk színű szerűek.

De az íróasztal vagy 18 éves, fehér.

A másik szekrény idősebb mint én vagyok, tarka, nem si használom ki mert csak ilyen lomtár szerűség. Semmi haszna. A fésülködő asztalon csak a parfümöket tartom de semmire sem használom ezen kívül, csak ilyen lerakat + fehér amiért nem igazán vagyok oda.

Akkor van a fotel a számítógépnél ami a szoba méreteihez képest sok helyet foglal + az is van vagy 30 éves. Gondoltam helyette venni egy görgős széket, de az meg hálóba milyen...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook