Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehetne a férjemre hatni? fórum

Hogyan lehetne a férjemre hatni? (beszélgetős fórum)


1 2
45. f7f780f355 (válaszként erre: 44. - Tien)
2022. júl. 31. 12:10

Pont ezaz.

Es koszi.

Szerintem is kemeny ido jon. Lehet gyereket vallalni, de ahhoz kene egy kis esz is. Jelen helyzetben csak ugy beleszulni a vilagba egy ilyen semmirevalo kannak...kritikan aluli. Oruljon a forumindito ha majd kinyogi a rezsit valahogy, aztan utana etetheti a ket gyereket.

Ok, durvan kozlom, de ez egyebkent szomoru. Szegeny kolykok.

44. tien (válaszként erre: 41. - F7f780f355)
2022. júl. 28. 11:59

Van egy sajátos stílusod,ahogy közlöd a mondanivalódat.De ebben most egyetértek.

Nagyon kemény idő jön.

2022. júl. 28. 10:30
Szerintem depressziós lehet. A kisgyermekes időszak megterhelő mindkét szülő számára. Rá most kétszer annyi feladat hárul, és fele annyi figyelem jut, mint mikor még ketten voltatok. Ezt sok férfi nehezen éli meg. Főleg a mostani körülmények közt, mikor hiába dolgozik valaki keményen, lehet, hogy rajta kívül álló okokból soha nem lesz meg a gyümölcse. Nehéz ehhez tanácsot adni. Először kellene neki egy kis kikapcsolódás, hátha új erőre kap. Aztán lelkesíteni kellene, hogy érezze, van értelme ilyen sokat dolgoznia. Ha meg nem változik a hozzáállása, külön kell tölteni egy kis időt, hogy eldöntse, mit akar. Menjen el egy vagy két hétre. Ha visszajön, együtt megoldjátok a továbbiakat. Ha meg nem jön vissza, akkor úgyis csak idő kérdése lett volna.
2022. júl. 28. 10:17
Látom, most sem kell a szomszédba menni rosszindulatért.
41. f7f780f355 (válaszként erre: 28. - Barbylove)
2022. júl. 27. 15:32
Pont ezaz. Itt a haboru, minden, csak azer h szaporodjunk ilyen vilagra szulunk gyerekeket mert hat megjar, meg magamhoz lancolom a palit. Arra nemgondol h miylen fos vilag lesz meg itt. Meg meg ha normalis, segito tarsnak szulne...megertenem. De ez konkrwtan a semmibe bele szaporodik, ha igy halad, mehet a vilagvegere ketto kolyokkel
40. f7f780f355 (válaszként erre: 38. - Aszparagusz)
2022. júl. 27. 15:31

Sztem se.

Es most a budos nagy semmi elejen jarunk megcsak. 23 evesen megha nem valami penzes a csoka, akkor nem sok beleapritanivalo van manapsag

39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - Aszparagusz)
2022. júl. 27. 13:16

Köszönöm , így gondoltam én is. Csak a FI. indítótól vártam volna a választ.

Sokszor vannak megérzéseim, ami aztán kiderül igaznak bizonyult.


Itt FI. Nem úgy kezdte, hogy egész nap dolgozik, ellátja a háztartást, neveli, fejleszti a gyereket, intézi az építkezéssel kapcsolatos ügyeket, netán a kertet műveli, állatokat etet. Hanem egyből a férjét húzza le.

Munkából megy haza, azt írta, nem a kocsmából. Lehet olyan a munkája, hogy tényleg nagyon fáradt. Depressziós is lehet akár, hogy fiatalon lassan 4 emberre, hitelre kell keresnie.

Ki tudja, akart-e gyereket, vagy véletlen jött az első, aztán már minden mindegy alapon ott a második is?

Nő vagyok én is, de annyi élősködő nőt ismerek, akik azt hiszik szülnek és essen akkor mindenki hasra előttük.

Aztán meg sírnak, amikor máshol keresi a pasi a megértést, ha itt ilyen indulattal beszél róla, akkor a pasival, hogy közölheti a nem tetszését?

"Nem halad mindent telibe szarik.Es meg o van megsertodve meg állítása szerint nem hagyom élni."

38. aszparagusz (válaszként erre: 21. - Barbylove)
2022. júl. 27. 12:51
Azért nem árt, ha nem a nagy büdös semmire vállalunk be egy-két, akárhány gyereket.
37. aszparagusz (válaszként erre: 32. - 9b10f3d7ff)
2022. júl. 27. 12:50

Apuka valószínűleg csak papíron vagy gyeden, mert az ő jövedelme magasabb Mivel a gyed mellett lehet teljes munkaidőben is dolgozni, így anyagilag jobban járnak.

Valóságban anyuka van otthon, neki papíron nincs jövedelme (akkor csak a havi egészségbiztosítási járulékot kell maga után fizetnie.) Vagy lehet, hogy táppénzen van veszélyeztetett terhesként a második babával.

36. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 27. 12:23

Okosnak nem kell a tanács,a többinek meg minek?Ezt szokták mondani.

Akció-reakció-konklúzió.Valahogy minden esetben ez a sorrend.

A szociális konfliktusok java része a félig vagy meg nem értett szituációkból,az azt gondolom hogy úgy értetted-ből,a mellébeszélésekből és a vegzálásból fakad.Ide jutni egy úton lehet,amikor egy jól működő kapcsolatból elillan a "MI",és csak a két "ÉN" marad benne.Külön kassza,enyém,te dolgod,te sem adtál,én miért adjak...

Amúgy miért szoktátok felemlegetni a régi sérelmeket?

Mert negatív referencia?

Vagy mert nincs megoldva?

35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 34. - Dominós)
2022. júl. 27. 12:12
'oszt akkor ki tartaná el a FI.t, s 2 gyermekét, ki fizetné a lakás törlesztését?
2022. júl. 27. 11:50
kisbaltával
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - 55Judit)
2022. júl. 27. 10:19
Na igen :)
32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - Semleges)
2022. júl. 27. 07:28

Mindig 2 ember története a mérvadó.

Az is lehet a férfi hülyére dolgozza magát és otthon egy nyafogó, ténylegesen, vagy mondvacsináltan fáradt nő várja, aki talán semmit nem csinál a gyerekre, a várandósságra hivatkozva.

Kíváncsivá tett engem, mi az az "apa gyed" amiről írt a FI. A férje van GYED-en, mellette dolgozik? De akkor a FI. mit csinál? Lehet FI. nem is kapna, mert nem is dolgozott még életében? Persze bedobta a koncot, aztán lehet találgatni.

Van lányom és fiam, úgy neveltem őket, hogy családban, kapcsolatban nem használunk ki senkit, DE ne is hagyják, hogy kihasználják őket.

A kommunikáció csodákra képes.

31. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 27. 04:44
És mindezt úgy, hogy jön a második gyerek. Szomorú. Még ennyire ne legyen belefáradva az életbe.
30. fidel (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 27. 00:16

Hány órát dolgozik naponta a párod és mennyiért?

Gondolod,ha megözvegyülsz mert halálra kulizta magát a jámbor,attól neked jobb lesz?

2022. júl. 26. 20:48

Pont beleszaladtam ebbe. 😀


[link]

28. barbylove (válaszként erre: 22. - F7f780f355)
2022. júl. 26. 20:15

Értem amit mondasz. Én arra utalok, hogy megéltunk egy vilagjarvanyt, most háború van, válság... Sokan sz.rnak bele már és elkezdik az életet. Ha mindenki atra várna, hogy jobb legyen, lehet 5-10 évig megcsappanna a családok száma.


Egyébként meg nem mindenki egyetemre való. Vagy nem vágyik oda.


FI eltűnt egyelőre, én várnék még a keresztre feszitesevel.

27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 26. 18:26
Most akkor dolgozik munkahelyen, vagy GYED-en van? Mit takar az apa gyed?
2022. júl. 26. 18:25

Arra hajlok én is amit Alinka írt,,beütött a párodnak a valóság amire legfeljebb elméletben lehetett felkészült.


Fiatalon csiszolódtok még egymáshoz,,nem egyszerű:)

Beszéljetek,,de ha lehet ne úgy hogy ezt is mantrázod neki,,

25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 26. 18:09

Fenyegetőzni olyannal, amit nem lépsz meg butaság. Sosem fog komolyan venni.

A kérésnek, észérveknek több hasznát vennéd, ha értelmes a férjed.

Nem lehet, hogy tényleg fáradt?

Te is dolgozol, vagy otthon vagy az első gyerekkel?

2022. júl. 26. 18:04
Nekem meg az a sejtésem, hogy a férj nem volt erre a családi életesdire, gyerekekkel súlyosbított helyzetre felkészülve! Ő azt hitte az esküvő után is még csak a szex, a buli lesz a kapcsolat lényege. Ő még nem igazi felnőtt. Most hát menekülne a fiúcska.
23. f7f780f355 (válaszként erre: 22. - F7f780f355)
2022. júl. 26. 17:26
Jah, nem lesz elorebb csak tok faxa 23 evesen ket gyerekkel igy h a ferj szarik a fejere vszeg majd elvalnak, mert ez igy nem elet aztan kereshet valami naiv farkat akit csobe huz 2 pulyaval, mert vannak olyan okrok.
22. f7f780f355 (válaszként erre: 21. - Barbylove)
2022. júl. 26. 17:23
Jah, van ma is de nem az az altalanos. Hat nem a gyerek miatt nem lesznek elorebb de aki tanul, dolgotik, elorebb lesz es joesetben nem tanulas mellett szul az akinek van mis gogye a fejeben.
21. barbylove (válaszként erre: 16. - F7f780f355)
2022. júl. 26. 16:51

Én ezzel nem értek egyet. Régen is volt, aki fiatalon szült és most is.


A mai világban sajnos nincs nagyon mire várni és építkezni. Lehet várni 10evet a babával, de nem garancia, hogy előrébb lesznek.

20. f7f780f355 (válaszként erre: 17. - 55Judit)
2022. júl. 26. 16:47
Nem az h nem feleszultek hanem valtozatk az elvarasok. Manapsag sokkal tobb elvaras van egy fiatal elott pl munkakeresesnel is, meg egyre jobban elvaras a diploma v a talalekonysag gyujtenek, tanulnak inkabb az ertelmesebbje de ez a mai fiatalokra conatkozik
2022. júl. 26. 16:28
Ha az őszinte beszélgetés nem segít, akkor szerintem is a párterápia a megoldás. De semmi esetre sem az, hogy eltűröd és cselédként élsz le egy életet. Azt hogy elvégezze a házimunka ráeső részét, meg a ház körül amiket megbeszéltek, normális esetben kérni sem kellene, hanem magától meg kellene csinálnia.
18. Kótyomfity (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 26. 16:20
Menjetek el párterápiára, kérjetek szakértőtől segítséget. Teljesen egyértelmű, hogy te nem érted meg őt, Ő meg azt nem érti meg, hogy neked ez így teher, ez így nem jó. Viszont a leírtak szerint csak elbeszéltek egymás mellett. Mondom, menjetek szakemberhez- Pláne így, hogy jön a második gyerek.
17. 55Judit (válaszként erre: 16. - F7f780f355)
2022. júl. 26. 16:10
Igen, nekem is feltűnt hogy a mostani huszonévesek nincsenek olyan felkészültek az életre mint mi voltunk ilyen idősen. Mindenki az élet iskoláját járja. Aztán a végén kiderül, mit tanultunk.
16. f7f780f355 (válaszként erre: 15. - 55Judit)
2022. júl. 26. 16:05
40-50 evvel ezelott az volt a norma akkor ott is maradtak a ferjek a feleseg mellett legtobb esetben de manapsag az szul fiatalon aki igy akarja megfogni a pasit v nem tanult tovabb stb am minimum 21 evesen el kellett kezdeni az meg meg gyerek a mai vilagban joforman
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook