Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet vagy hogyan szokták becézni? fórum

Hogyan lehet vagy hogyan szokták becézni? (beszélgetős fórum)

24. Kék
2010. febr. 3. 22:44
Az én fiam neve Máté,és pont azért adtuk ezt a nevet,hogy ne kelljen becézni!Úgy szép ahogy van!Rövid és magyar.
2009. dec. 7. 15:43

Sziasztok!

Az én nagyfiam is Máté. Mi Matyusnak becézzük, annak ellenére, hogy ez inkább a Mátyás beceneve.

Szerintem nagyon illik rá. Olyan Matyuskás, még akkor is, ha nagy ló már.

2009. dec. 7. 10:51

Ez kicsit bővebb :)



Naptári napok:

December 23.


Naptárban nem szereplõ névnapok:

November 17.


Név jelentése:

Gyõzelem, diadal


Név eredete:

Latin eredetû, a Victoria gyõzelem istennõjének neve


Név elemzése:

A Viktória felelõsséggel bíró, méltóságteljes személyiség kialakulását támogatja. Szinte mindenben sikereket ér el, amihez csak fog. Becsüli a minõséget. Nagy érdeklõdéssel fordul a filozófia felé, de különféle mûvészetek is nagyon lekötik, mint pédául a színjátszás, az irodalom, a zene. Sokat tûnõdik az élet mögöttes tartalmán, érdeklik a különféle vallások és az okkultizmus is.


Becenevek:

Viki, Vikike, Vicus, Vicuska, Vicu, Vikus, Vikuska, Viktus, Ria, Riácska

2009. dec. 7. 10:50
VIKTÓRIA (latin) győzelem nov.17.,dec.23
20. Noncsi18 (válaszként erre: 7. - Viktóriaanyu)
2009. dec. 7. 10:48

Szerintem jól választottatok..!!!!

Nagyon szép név mind a kettő!

Nem is baj ha nem lehet becézni!!

A Mátá amúgy is rövid, azt már hova? :)

A Bálint, meg Bali Balu az is jó!! De a Bálint se hosszú kimondani!!!

Öcsém Gergő, azt lehet becézni Gerinek és még sem hivja úgy senki!


De amúgy ha beirod, hogy utónévkönyv a googleba akkor kidobja az összes nevet, jelentéssel, névnappal együtt :)

19. Kata75 (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2009. dec. 7. 09:28

Szerintem is igazad van!:))


Bár személy szrint nekem egyik becézés forma sem tetszik ezek közül......

18. viktóriaanyu (válaszként erre: 15. - 9bbaa658f2)
2009. dec. 7. 09:20
Nekünk is eszünkbe jutott,hisz így is elég rövid.
17. 35491a860f (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2009. dec. 7. 09:20
EGyetértek. Nekem is elég visszatetsző volt, amikor a Bálesz-t becenévként meghallottam.
16. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - E28ddc7c9b)
2009. dec. 7. 09:19
Ez nagyon aranyos!!!
15. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 1. - Viktóriaanyu)
2009. dec. 7. 09:18
Miért kellene becézni?Ezek a nevek így szépek.A fiam Máté ,sosem becézem.
14. viktóriaanyu (válaszként erre: 13. - E28ddc7c9b)
2009. dec. 7. 09:16
Ez aranyos!
2009. dec. 7. 09:14

Nekem a férjem és a fiam is Bálint.

A fiamat Bazskának, Bazsának, Baskának becézzük, a kollégái Balunak hívják.

Mikor kicsi volt úgy mutatkozott be, hogy Török Bazsa Bálint.

12. viktóriaanyu (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2009. dec. 7. 09:14
Szerintem nem bántottál meg senkit.A gyerekek valóban így gondolkoznak.
11. viktóriaanyu (válaszként erre: 9. - Nagyhortenzia)
2009. dec. 7. 09:13
Hú ezt nagyon köszönöm!Esetleg a Viktóriát is le tudnád írni?Akkor ezek szerint mégis lehet őket becézni.
2009. dec. 7. 09:10

A Bálintot nem becézném Bálesznek - kimondom egyenesen, mert a gyerekek is kegyetlenek ebből a szempontból: az jutott eszembe róla, hogy Bálesz-pálesz. Elég ha valamelyik hallja otthon a pálesz szót és máris kész a csúfolás.

A Bali és a Balu viszont aranyos, bár a Balit eddig a Balázsra hallottam.

Remélem, nem bántottam meg senkit!!!

2009. dec. 7. 09:08

Bálint


Naptári napok:

Február 14.


Naptárban nem szereplõ névnapok:

Január 7.

Március 16.

November 3.


Név jelentése:

Erõs, egészséges, ép, hatalmas


Név eredete:

Latin eredetû, a Valentinus névbõl


Név elemzése:

A Bálint név gyakorlatias, szorgalmas, rendszerekben gondolkozó személyiség kialakulását támogatja. Reál beállítottságú, kissé kételkedve vizsgálja az életet. Céljai eléréséért következetesen, önállóan, türelmesen és kitartóan képes dolgozni. Saját ötleteit, elképzeléseit annyira kedveli, hogy mások véleményére nem is kíváncsi, ezt sokan barátságtalanságnak élik meg.


Becenevek:

Bálintka, Bali, Balika, Balus, Balkó

2009. dec. 7. 09:07

Máté


Naptári napok:

Szeptember 21.


Naptárban nem szereplõ névnapok:

nincs ilyen


Név jelentése:

Isten ajándéka


Név eredete:

Héber eredetû, a Mattitjahu névbõl, a Biblia szerint Jézus tanítványa, a hagyomány szerint õ az elsõ evangélium szerzõje


A Bibliában Máté a 12 apostol egyike. Eredetileg Lévi névre halgatott, és vámszedõ volt, mielõtt Jézushoz csatlakozott volna. A legenda szerint amikor az apostolok elhagyták egymást, Máté Etiópiába ment, hogy hirdesse az evangéliumot. Itt azonban a keresztényüldözõk elfogták, és mivel hitét nem volt hajlandó megtagadni, halálra kínozták, vértanúhalált halt. Ábrázolásain ifjú alak áll mellette, mert evangéliumát Jézus nemzetségfájának elmondásával kezdi. Olykor könyvet, alabárdot adnak a kezébe. Több Vámos elnevezésû falu választotta patrónusának a vámon ülõ Mátét. Máté apostol az elsõ evangélium írója, az õ leírása a legrészletesebb, leghosszabb.


Név elemzése:

A Máté név olyan személyiség kialakulását támogatja, akit érdekel a körülötte lévõk jóléte, és igyekszik valami módon az emberiség javára válni. Felelõsségteljes és nagyvonalú, de sokszor szétszórt. Bármely munka, amely folyamatos odafigyelést, rendszerességet igényel, alkalmatlan számára. Olyan pozícióban érdemes elhelyezkednie, amelyben sok emberrel kerül kapcsolatba, és szüksége van alkotókészségére, önnállóságára és találékonyságára. Mások bizalommal fordulnak hozzá, mert érzékelik, hogy szívesen segít, és nem süllyed bele a gondokba, hanem mindig az élet napos oldalát látja.


Becenevek:

Mátéka, Máti, Mátika, Matyus, Matus

2009. dec. 7. 09:05
Akkor jól beleválasztottunk.
2009. dec. 7. 09:03
Bálint - Balkó, Bali
2009. dec. 7. 08:59

Szia!

Mátét szerintem nem nagyon lehet, bár hallottam már Matyit pl. (persze hivatalosan tudom, hogy más névhez tartozó becenév).


Bálintnál is hallottam ilyet hogy Bali, vagy Balu.


Mátéka, Bálintka esetleg? :-))

2009. dec. 7. 08:58
A Mátét még nem nagyon halottam becézni, viszont a Bálintot igen. Pl: Bali, vagy hallottam már a Bálesz becenevet is, de szerintem az nagyon béna, nagyon nyálas.
3. Kata75 (válaszként erre: 1. - Viktóriaanyu)
2009. dec. 7. 08:58

Szia!


A "hagyományoson" kívül (Mátéka, Bálintka) nem nagyon.....de szerintem ez a jó benne:))

2009. dec. 7. 08:58
Szerintem sehogy... :)
2009. dec. 7. 08:56

Sziasztok!

Hogyan lehet becézni a Mátét és a Bálintot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook