Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet tartósítani a szálasvirág-csokrot? fórum

Hogyan lehet tartósítani a szálasvirág-csokrot? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 28. 10:28
szia.Én a szálas virágcsokrokat hajlakkal szoktam befújni. Nekem bevált.De nem célszerü sokáig tartogatni,mert a szárazvirágot hamar ellepi a por ami allergiát okoz és különböző atkák és baktériumok is befészkelhetik magukat. kleó
2008. jún. 5. 11:04
Hajlakkal lefújni napi 3-szor egy héten keresztül, ez tuti tartós.:) Én is ezt szoktam. Vannak már régi virágaim is ,amit így tartósítottam, és még mindig tartják a formájukat...
2008. jún. 4. 22:50

Sóban is lehet tartósítani, még nyíló virágot bele kell szúrni egy sóval teli edénybe, és lefedni, hogy minél lassabban jöjjön ki belőle a nedvesség. Ekkor megtartja eredeti színét és formáját is.


Rózsa fejeket szoktam így kiszikkasztani. A szárakat akkorára hagyom, hogy száradás után (több nap, vagy hét lehet) pld. az asztaldíszhez fel tudjam használni (drót segítségével, szivacsba tűzve, száraz termésekkel és néhány szál friss zölddel - vagy bármivel).

4. mase
2008. jún. 4. 20:13
En is ugytudom , hogy a hajlakk es a fellogatas tökeletes megoldas.
3. od
2008. ápr. 6. 16:23
Le kell fújni vmilyen lakkal (egyszerű hajlakk is megteszi), és fel kell lógatni valahová. Ha csak a szirmokat szeretnéd felhasználni, akkor le is szedegetheted már most, és elég csak a szirmokat megszárítani a napon.
2008. ápr. 6. 15:35
Nagyon szeretem a virágokat, csak mindíg fáj a szívem értük, amikor ki kell dobni. Viszont mivel mindenféle kreatív dolgokat csinálok, néha jól jönne egy-egy virágszál-vagy fejecske, ha lenne talonba a díszítéshez.
2008. ápr. 6. 15:34
Hogyan lehet tartósítani a szálasvirág-csokrot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook