Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet rántott töltött gombát készíteni? fórum

Hogyan lehet rántott töltött gombát készíteni? (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 14. 15:33
Azt hiszem meg van a hétvégű menü!! Köszi lányok
2008. nov. 1. 21:23
Kevés zsemlemorzsát teszek a májkrémbe pici bors,majoranna tojás ezzel töltöm és panirozom.Krumlipüre tartár mártás Jóétvágyat
2008. júl. 12. 12:39

Fetasajttal is isteni finom:)

A szárait kitöröm(jó lesz levesbe),az üregbe belenyomkodok jó szorosan nagyon finom fetasajtot,majd a szokásos módon panírozom.Nem folyik ki,mert nem olyan laza,mint a normál túró.

A lisztet lehet ízesíteni borssal és fokhagymagranulátummal,így még pikánsabb lesz.

Gombafejeket nem kell megpucolni és ne hatalmas fejeket vegyetek,ami széles lapos,hanem közepes fej gombákat,gömbölyűeket,amibe mélyen nyúlik le a szár,így több töltelék fér bele és nem is esik ki belőle.


Jó étvágyat!

2008. júl. 12. 12:26

Töltött gombát én igy csnálom!


A gomba szárakat külön leszedem,mindegyiket meg pucolom, csak hirtelem mosom meg nem áztatom.

A szárakat apróra össze vagdosom és egy vöröhagymát üvegesre párolom és rádobom a az apróra vágott gombát sózom borsozom kakukfüvet, szercsendiót szórokrá, kissé meg párolom , attol függ mennyi mennyiségü 2-4 tojást ütök rá és meg kötöm.

Mikor kihült, a gomba fejeket megtöltöm és dupla

panirba hempergetem /liszt,tojás,morzsa,ujratojás és utoljára morzsa/ és olajban kisűtőm.


Franciasalátát,adok hozzá.

5. win (válaszként erre: 4. - Loni)
2007. jún. 20. 08:11

Hmm, ezek sem hangzanak rosszul! :)))


Lehet hamarosan kipróbálom, úgyis elég régen ettünk gombát.

4. Loni (válaszként erre: 3. - Win)
2007. jún. 19. 10:55

Mind a kettő nagyon jól hangzik... Nyami.... Ahogyan olvastam, nekem az jutott az eszembe, hogy a gombarönkös alapba tennék egy picike csirkemájat.


A túróval töltött gomba is finom, de nekem mindig kifolyik a túró... Ott juhtúrót, fűszert, kaprot kevernek össze, és azt töltik a gombába.


Szóval szerintem tölts meg egy gombát és egy másik kalappal fedd be. Azután jöhet egy dupla panír. (Biztos, ami fix.)

3. win (válaszként erre: 2. - Loni)
2007. jún. 19. 10:09

Igen, ez jó kérdés! :))



Én két variációt szoktam csinálni:

1. vagy a tönköket aprítom fel, hagymát dinsztelek, majd kicsit mergfuttatom rajta a felszelt gombatönköket, ízesítésnek só, bors, petrezselyemzöld. Aztán leszórom kevés liszttel, hogy kicsit összeálljon és ezután beletöltöm a gombafejekbe.

2. darálthússal töltve nagyjából ugyanez a módszer, csak kicsit más a fűszerezés (ízlés szerint: ételízesítő, fűszerkeverék, stb.) és azt nem lisztezem.

2. Loni
2007. jún. 19. 08:14
Mivel szeretnéd tölteni?
2007. jún. 18. 20:02
aki tud nekem valami jó rántott töltött gombás receptet az irjon!Köszike!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook