Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet párásítani a szobában? fórum

Hogyan lehet párásítani a szobában? (tudásbázis kérdés)


2007. okt. 15. 12:23
Pl. vizes törülközőt radiátoron szárítani, vagy edényben vizet feltenni.
2007. okt. 15. 12:23
Pl. vizes törülközőt radiátoron szárítani, vagy edényben vizet feltenni.
2007. okt. 15. 12:00
voro vizzel ha fel forositod avizet
27. janita
2007. máj. 4. 20:49
Semmi pénzkiadás nélkül is meg lehet oldani. Én a szekrény tetejére szoktam feltenni egy tálba vizet.Hihetetlen, hogy mennyi elpárolog egy nap.
2007. ápr. 19. 20:04

Lehet kapni,párologtatót.Van olyan,hogy felakasztod a radiátorra,és van olyan amit a konvektorra teszel,ebbe vizet töltesz,és lehet kapni,kölömböző illatos olajat,amivel kellemesebb

a lakás illata.De van kimondottan párásító is,de ennek "borsosabb"az ára.

2007. ápr. 19. 15:06
Hát én leginkább úgyszoktam,hogy a radiátorra vizes törölközőt teszek.Vagy már vannak külön erre a célra elektronikai termékek.
2007. febr. 2. 13:24
Nem maga a sólámpa párásít úgy tudom, hanem lehet kapni sólámpával egybeépített csobogót. Legalábbis nekem apukám ajánlotta ezt a fajtát, de még én sem láttam élőben ilyet, csak az elmeséléséből ilyennek tudom elképzelni.
23. csehe (válaszként erre: 22. - Cskata)
2007. febr. 1. 23:12
Na, ez engem is érdekelne! :)
22. cskata (válaszként erre: 21. - Tinendo)
2007. febr. 1. 17:17

de sólámpával hogyan..?

úgy tűnik ez vmi top secret dolog lehet, mert senki nem árulja el..;))

2007. febr. 1. 10:11
sólámpával, párásítóval, radiátorra szerelhető párásítóval....
20. cskata (válaszként erre: 19. - Anitus)
2007. jan. 31. 22:28
ez a sólámpa dolog nekem új.. eddig azt hittem, az csak egy "lámpa fajta".. lehet, nagyon idióta kérdés, de hogy zajlik vele a párásítás??
19. anitus
2007. jan. 31. 08:42
Én párásítót és sólámpát is használok. Mindkettő igen hasznos és tényleg jól bevált. A sólámpának ráadásul nem csak a párásítás a funkciója, hanem levegőtísztításra is jó!!!!
18. d@nu (válaszként erre: 17. - Cskata)
2007. jan. 30. 14:50
:)
17. cskata (válaszként erre: 16. - D@nu)
2007. jan. 29. 20:53

köszi a tippet:)

én is gyanakodtam a fára, mert az ággyal egyszerre egy komód is készült a hálószobába és annak is a fiókjai mostmár szorulnak - szóval biztosan valami kiszáradt-nem száradt ki probléma lehet...

16. d@nu (válaszként erre: 15. - Cskata)
2007. jan. 29. 16:20
A kökuszbetét elvileg jól szellőzik, szerintem inkább az ágy lehet a ludas. Lehet, hogy megpróbálhatnád minden huzatcserénél picit szellőztetni a matracot, nyitott ablak mellett, talán az ágyrács faanyaga nem lett megfelelően kezelve/szárítva felhasználás előtt. Ez nem nagy munka, a matrac nem nehéz és csak egy óra alkalmanként, de lehet, hogy eltűnnek a pöttyeid. :)
15. cskata (válaszként erre: 14. - D@nu)
2007. jan. 28. 16:01
szió! van lába az ágynak, fenyő ágyam van, csináltattam. Azokon a részeken vettem észre a penésznyomokat a matracon, ami érintkezik az ágyráccsal - a szabadon lévő részeknél nyoma sem volt.. fél évente kell a matracot forgatni (téli-nyári oldala van), ilyenkor mindig hagyom 1 napig szellőzni és letisztítom az esetleges pöttyöket róla.. (vmi kókuszbetétes biomatrac - lehet, ez is okozza.. passz..)
14. d@nu
2007. jan. 27. 12:00

A penész nálunk iszonyú probléma. Nem egyszerű megszabadulni tőle. Állandóan szellőztetünk. :)

CSKATA: milyen ágyatok van? Nekünk nem volt lába az ágynak, le kellett cserélnünk, amióta tud alulról szellőzni, azóta nincs gond a matraccal.


Az alacsony páratartalom tényleg köhögtet, a babáknak kifejezetten rossz. Főleg ha esetleg megbetegszik egy picit, csak még jobban szenved. Amíg pici a baba, meg lehet próbálni a szobában fürdetést, akkor legalább éjszakára emelkedik pár százalékot. Plusz nincs túl meleg a szobában?


A panelnál gondolom a szigetelés hiánya okozza az alacsony páratartalmat. Úgymond állandó a légmozgás a falakon keresztül. Így nem hiszem, hogy a párásító készüléken kívül van olyan megoldás, ami tartósan működik. Csak a szigetelés... De ez nem egy könnyen és olcsón megjárható út.

2007. jan. 27. 09:46
Én is észrevettem, hogy ha nagyon alacsony a %, akkor szétköhögöm az egész éjszakát.
12. cskata (válaszként erre: 11. - 189e7a0266)
2007. jan. 27. 00:47

épp a penész jutott eszembe:

nálam alapból nagyon száraz a hálószobában a levegő (konvektor van), néha éjszakánként iszonyatosan köhögök tőle..

viszont ha párásítok, észrevettem, hogy az ágyban lévő matrac alja enyhén penészesedni kezd..

nem is merek párásítót venni, mert attól tartok, hogy akkor végképp csupa penész lesz minden..:( így marad a vizes edényke a konvektoron..

szerintetek mit lehet ilyen esetben csinálni..??

11. 189e7a0266 (válaszként erre: 8. - D@nu)
2007. jan. 26. 20:54
Tényleg 20-30% között van mindig. Egy előnye van csak, hogy így legalább nem lesz penészes a fal.
10. csehe
2007. jan. 26. 17:38
Mi panelban lakunk, és sajnos elég alacsony a páratartalom. Bizony, a 20-30 % igen gyakori. Én is ahzon gondolkodtam, mi a jó megoldás. Hát a radiátoron a víz túl sokat nem ér...
2007. jan. 26. 15:50

Megmondom őszintén Én mivel pici a lányom, szinte mindennap mosok, ez bőven elég a szobapárásításához.

Ennek ellenére tele vagyunk virágokkal is.

8. d@nu
2007. jan. 26. 12:42

Biztos hogy jó a páratartalom-mérőd (vagy mi a szösz a neve)? Az a 20% iszonyú kevés... Nekünk soha nem megy 50 alá, az is csak akkor ennyi, ha már egy órája szellőztetek.

Próbáld ki, hogy tele pakolod virágokkal a szobát :) és kombináld a radiátorra rakosgatott vízzel teli edényekkel.

2007. jan. 26. 08:13
Nekem a radiátoron vannak kerámiatálak,amibe vizet szoktam rakni, és esetleg még egy kis illóolajat is.
2007. jan. 25. 23:51

Kisebb csobogókat is lehet kapni, sőt, még "sólámpával" egybeépítettett is, ami még egészségesebb a kipárolgó sótartalom miatt. Nagyobb áruházakban már pár ezer forintért be lehet szerezni. (ha van a közeletekben barkácsáruház nézd me, ott általában vannak akcióban)

Nekem egyébként az orvos azt mondta, hogy a meleg pára nem igazán egészséges, tehát így a radiátoron a víu nem a legszerencsésebb. Annál még a hidegvizes törölköző is többet segít.

2007. jan. 25. 22:07

Igaz , ez a megoldás sem olcsó : SZÖKŐKÚT !

Esztétikus és nagyon jól párásít ! Igaz én ajándékba kaptam, az ára kb : 5-15.000.-

Régebben próbáltam vízzel teli edénykéket rakosgatni a radiátorra . De mikor a 3. lett leverve . . .

2007. jan. 25. 19:13

Kapsz már nagyon jó minőségűt 6-7 ezerért,ami 30 nm-es szobába elég.

(Jav:

írd be a googléba, biztosan találsz megfelelőt.)

2007. jan. 25. 19:11
Mi vettünk egy párásító készüléket. nagyon jó, főleg gyerek mellé. Nálunk a kisebb fiam használja a szobájában.
2007. jan. 25. 19:10

Az a gondom, hogy nálunk nagyon száraz a szobában a levegő. 20%-os a páratartalom. Azt hallottam, hogy a megfelelő 40-50 % között van. Ennyi még sosem volt a szobában, bármit is csináltam. Általában benn szoktam teregetni, hogy több legyen a pára. Nem szeretnék párásító készüléket venni, mert szerintem brutál sokba kerül, és egy sem néz ki értelmesen. Van a konvektorunkon párásító, de az csak 1-2%-ot emel.

Tudtok esetleg egyéb megoldást?

2007. jan. 25. 19:08
Hogyan lehet párásítani a szobában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook