Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet nagy mennyiségű anyagokat a legegyszerűbben, leggyorsabban, a legnagyobb hatékonysággal megtanulni? fórum

Hogyan lehet nagy mennyiségű anyagokat a legegyszerűbben, leggyorsabban, a legnagyobb hatékonysággal megtanulni? (tudásbázis kérdés)

15. Living Dead (válaszként erre: 1. - Vadkeleti)
2014. ápr. 29. 14:05
Attól függ, hogy vegyészmérnöknek tanulsz, vagy egy szimpla büfészakot végzel. Mert az utóbbinál még a tőled távol álló tárgyakat is simán megtanulod.
14. nimmy
2014. ápr. 29. 13:22
Én soha nem tudtam magolni, szóval nekem valahogy meg kellett mindig érteni a tananyagot. Egyszer aztán rátaláltam a Speakboard nevű programra, ami felolvassa a szöveget (tud magyarul, úgyhogy nem annyira pocsék a hang, de a speciális idegen kifejezéseket le kell neki írni kiejtés szerint), illetve hangfájllá is lehet alakítani, szóval magaddal is viheted. A száraz, tömény tételeket ennek a segítségével tanultam, többször is bevetettem, de sajnos csak addig tudtam használni, amíg XP-m volt, utána 7-es windows-om lett, azon már nem ment (próbáltam beállítgatni). Nem tudom, van-e azóta újabb változata, vagy másik ugyanilyen újabb rendszerekre, de jó lenne. Ezt eredetileg látássérülteknek, vakoknak készítették, de tanuláshoz is nagyon jó.
2014. ápr. 27. 12:35

Ez nehéz kérdés, attól függ, h ki hogyan tud könnyen tanulni.

Nekem a gyorsolvasás bevált, s mellé a számomra nehezebben megjegyezhető anyagrészekből jegyzeteket készítettem, mert nekem a saját írásom által könnyebben rögzültek az anyagrészek. A többiből elég volt a vázlat.

12. c6cc1a938e (válaszként erre: 11. - Vadkeleti)
2014. ápr. 27. 12:00

Kár,hogy EGYETEMen ez édeskevéske...:-)


Úgy lehet,hogy leülsz és megtanulod.Magadrazárod az ajtót,kávé,energiaital,mogyoróscsoki társaságában reggel 8-kor és felállsz este 10-kor,közben persze mikor megéhezel azért vmi kaja /legjobb,ha valaki behozza,akire jól rámoroghatsz,hogy mit zavar már:-)/ mikor már majdnem bekómálsz az álmosságtól,akkor alszol 20percet az asztalra borulva és ezt csinálod hetekig,anyagmennyiségtől függően.Na.Hát sok sikert.XDDD

11. Vadkeleti (válaszként erre: 6. - SDitti)
2014. ápr. 26. 18:23
Köszönöm, hasznos tanácsokat adtál.
2014. ápr. 26. 15:51
Gondolom egy kis spuri vagy varazsgomba segit.
2014. ápr. 26. 15:15

Még valami:ha tételsor van,sose arra apellálj,hogy majdcsak nem azt húzom,amit nem maradt időm megtanulni...Minden tételről legyen legalább egy minimális tudásod.

Motiváld,jutalmazd magad:vegyél klassz kihúzó filceket,mappát,tollat amit használsz készülés közben.Ha végére érsz egy résznek,csinálj egy finom teát,kapuccsínót,olvass el egy cikket/bejegyzést a kedvenc blogodon-de szigorúan csak pár perc lazítás,utána nyomás vissza tanulni.

Legyen körülötted rend,mer kupiban-koszban tanulni is nehezebb.És,lehet hogy vicces,de legyen kényelmes a ruhád,komfortos a környezeted.Én pl. anno a téli vizsgaidőszakban dupla pulóverben,fagyos kézzel tanultama hideg albérletben-ez is le tudja törni az ember lelkesedését.

2014. ápr. 26. 15:06

Sok újat én sem tudok:olvasás,vázlat írás amiben logikusan felépíted magadnak a témát,tananyag beosztása a tanulásra rendelkezésre álló napokat figyelembe véve,és aminagyon-nagyon fontos:időt hagyni az ismétlésre.Magoláshoz tényleg érdemes akár rajzolni,akár asszociálni,akár kezdőbetűket összeolvasni.De törekedj rá,hogy a megértés domináljon,ner a magolás.Mondjuk nem mindegy,mit tanulsz,én közgázra jártam,ott ez bejött,persze nem a matek alapú tárgyaknál…De egy ismerős gyógyszerész karra járt,próbáltunk nelia szintén közgazdász testvéremmel tanácsot adni,de afene tudja mondjuk a kémiánál mi a jó stratégia.

Azt már biztos kitapasztaltad,mikor fog jobban az agyad,reggel,nap közben vagy akár éjszaka-az új részeket érdemes erre az időszakra hagyni,az ismétlés mehet máskor is.

2014. ápr. 26. 15:05
Ja és ne halogass! Ne várd meg azt, hogy ZH jöjjön több tárgyból és utána a pánik. Az egyetemi életbe belecsöppenni azt jelenti, hogy az eleje csupa ismerkedés, buli. Hamarabb eljönnek a ZH-k, mint az ember számít rá és nagy anyagot kell egyszerre megtanulni. Legalább olvasgass!
6. SDitti (válaszként erre: 4. - Szafaripók)
2014. ápr. 26. 15:03

Szerintem a nagy többség se általánosban, se középiskolában nem tanul meg gyorsan és hatékonyan tanulni. (Ott kisebb az anyag, jól beosztva, elmagyarázva.) Szerintem jogos a kérdése, inkább most, mint az első félév után, amikor már késő.


Azt javaslom, hogy ne hagyd ki az órákat, menj el az előadásokra, ott már sok dolog meg fog ragadni. Olvasd el az anyagot és húzd alá, emeld ki. Ez alapján tanulj. Még jobb, ha vázlatot csinálsz. (Tényleg csak vázlat. Egy-egy szó, ábra, félmondat, aminek tudod, hogy eszedbe kell jutnia, fontos, nem lehet kihagyni.) Ezt még vizsga előtt is könnyedén átnézheted.


Sok szerencsét!

2014. ápr. 26. 15:02
Sehogy :D
2014. ápr. 26. 14:54

Egyetemre fogsz járni, és most gondolkozol, hogyan kell tanulni???

Eddig hogy csináltad?

2014. ápr. 26. 14:54
Olvasás+jegyzet+vázlat+gyors átolvasása az utóbbi kettőnek.
2014. ápr. 26. 14:51
Én a leggyorsabban úgy tanultam,hogy lerajzoltam (főleg a magolós dolgokat)ami éppen nem akart sehogyan sem megragadni a fejemben, a kép azonnal bevillant. :)
2014. ápr. 26. 14:46

Egyetemre kell majd járnom, olyan tárgyak is lesznek, amelyek nagyon távol állnak tőlem és az érdeklődési körömtől.

Hogyan lehet nagy mennyiségű anyagokat a legegyszerűbben, leggyorsabban, a legnagyobb hatékonysággal megtanulni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook