Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet Nagy családosoknak egyesületet létre hozni? fórum

Hogyan lehet Nagy családosoknak egyesületet létre hozni? (beszélgetős fórum)

2010. ápr. 15. 14:01
Igen,csak pont nekünk nem jó,messze lakunk tőle.
2010. ápr. 15. 06:20

Szóval adnak is meg nem is segítenek meg nem is.

Tényleg jó ki találta bár ki is volt....

2010. ápr. 13. 16:15
Jaj azt nem írtam,hogy nem N.. tag!
2010. ápr. 13. 16:14
van nagy családos szervezet is,de az alapszabályban az van írva,hogy nettó 21 000 Ft/fő,de aki tag meg lehetne nézni kinek mennyi.Minket azzal utasítottak el,mert kocsink van(7 éves még működik),de szerintem jó kifogás sose rossz alapon megy az egész.
2010. ápr. 13. 16:12
ja azt elfelejtettem írni,hogy másik helységből meg ne is próbálkozz,mert nem vesznek fel a tagok közé.Ki találták ezt jól,hogy kinek legyen és kinek ne.Mi az utóbbiba esünk bele.Na és persze ki az a buta aki semmi nélkül a két szép szemedért bevenne a buliba?!Hát eltaláltad senki!Pedig a pályázatban nincs benne,hogy tagnak kell lenned,csak az,hogy magán emberként nem pályázhatsz!
14. 3388f1d995 (válaszként erre: 13. - Bri*)
2010. ápr. 13. 13:49
Ez ilyen macerás?Azt nem értem,hogy miért nem lehet ha már nincs a család segítőhöz csatolni {csak ha nincs nagy családos szervezet}
13. Bri* (válaszként erre: 9. - 3388f1d995)
2010. ápr. 13. 13:42
Teljesen pontosan nem tudom. Velünk a bíróság már 1 éve kukacoskodik. Hol innen hiányzik egy szó, hol másképp kell fogalmazni. Pedig van ügyvédünk, ő bonyolítja.
2010. ápr. 13. 13:25

Nagycsaládosok állami támogatása háztartási gép és izzócserére

Nemrég tett közzé a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium két pályázati programot, amiben nagycsaládosokat, időskorúakat, fogyatékkal élőket és regisztrált munkanélkülieket próbálnak segíteni úgy, hogy lecseréli régi hűtőjüket, mosógépüket vagy izzóikat újra, energiatakarékosra.

Ez a pályázat remek lehetőség a nagycsaládosok számára, hisz nekik sokszor gondot okoz egy ilyen nagyobb értékű háztartási gép beszerzése, vagy mivel a régi működik, ezért nem cserélik le újra. Pedig amellett, hogy új, még energiatakarékosabb is lenne, ez pedig ennél a két háztartási gép kategóriánál és az izzóknál jelentős villanyszámla megtakarítást is jelentene. Érdemes tehát elgondolkodni a pályázaton való részvételen.


A minisztérium alapvetően a klímavédelem miatt írta ki ezt a két pályázatot, mivel a magyarországi háztartásokban a nagyháztartási gépek 43,2%-a 8 évnél idősebb. "Amennyiben Magyarországon az összes, kevésbé korszerű készüléket lecserélnék a vásárlók a legkorszerűbb, energiatakarékos készülékekre, akkor elméletileg összesen 1 847 637 tonna CO2 kibocsátás csökkentést lehetne elérni. "- írja a minisztérium.


A két pályázat a Energiatakarékos Háztartási Gépcsere Alprogram és az Energiatakarékos Izzócsere Alprogram. Ezen a néven kell keresni a minisztérium honlapján.


Röviden a pályázatokról


Háztartási gép


A minisztériumnak 1 milliárd forintnyi támogatási kerete van, amit a támogatottakhoz érdekvédelmi szervezeteken keresztül fognak eljuttatni, tehát a családok, idősek nem pályázhatnak maguk, hanem egy őket támogató, segítő érdekvédelmi egyesülethez, alapítványhoz kell fordulniuk, ami felveszi őket a listájukra és közösen pályáznak. A nagycsaládosok esetében ilyen a NOE például, ahol lehet kérni a listára felkerülést. Ennek a módszernek az az előnye, hogy a családoknak nem kell magunknak a pályázattal foglalkozni, iratokat beszerezni, hanem az egyesület intézi ezeket és igazolja is egyben, hogy valóban nagycsaládos az igénylő.


A pályázható összeg mosógépre 60.000 Ft, hűtőgépre 70.000 Ft, ami akár lehet a teljes vételár, de ha a család drágábbat akar venni, akkor ez ennek csak egy része lesz (persze ha olcsóbbat vesznek, akkor csak annak összegét kapják meg). Közzétettek egy listát a minisztérium honlapján, ebből is lehet választani háztartási gépet, de ezen kívül is lehet vásárolni.

Az új gépért cserébe pedig le kell adni a régit, amelynek még működőképesnek kell lennie.

A pályázatok határideje 2010.10.30, de ez a végső határidő, amíg az egyesületeknek le kell adni a pályázatot, tehát a magánszemélyeknek ennél hamarabb kell jelentkeznie.


Izzócsere

A feltételek nagyon hasonlóak az elsőhöz, annyi, hogy maximum 40.000 Ft-ért pályázhat egy háztartás, ennyiért cserélhetik le a hagyományos izzókat energiatakarékosra.


A részletes pályázati feltételeket a minisztérium honlapjáról lehet letölteni.


Be másoltam hátha valaki tud igényelni.


Mennyit is takaríthatunk meg egy újabb háztartási géppel?

A háztartásokban az egyik legnagyobb fogyasztó a hűtő, mivel folyamatosan megy. Az energiaszámla nagy részét ez adja. Hamarosan megpróbálom kiszámolni mennyivel éri meg jobban egy új hűtő vagy mosógép és milyen praktikák vannak, amivel csökkenthető a fogyasztásuk.

Törlés Módosítás

2010. ápr. 13. 13:23

Ez az mikor senki nem mond semmit mikor meg mész érdeklődni csak a karjukat tárják szét.

Akkor nem én vagyok egyedül legalább aki így járt.

2010. ápr. 13. 11:21

Tessza35!

Sajnos azzal csak az lesz a baj,hogy nem pályázhatsz,mert 2008 előtti bejegyzetteknek lehet.Nálunk se nincs aki ilyen lenne,pedig nekünk se jönne rosszul.

9. 3388f1d995 (válaszként erre: 6. - Bri*)
2010. ápr. 13. 05:57
Pontosan mi kell hozzá?
8. 3388f1d995 (válaszként erre: 6. - Bri*)
2010. ápr. 13. 05:56

Ügyvéd már van csütörtökön megyek beszélni vele.

lenne aki segít{legalábbis ígérte}

7. 3388f1d995 (válaszként erre: 5. - Melissam)
2010. ápr. 13. 05:53
Sarkadon
6. Bri*
2010. ápr. 12. 16:56
Egyesületet létrehozni nehéz dolog. Nagyon sok minden szükséges hozzá és kb. egy év mire bejegyzi a bíróság. Belekötnek hol ebbe, hol abba. Hol ilyen hiányt pótolj, hol olyat. Kell egy jó ügyvéd hozzá. Legalább 10 alapító tag szükséges. Utána remdszeresen ülésezni, dokumentálni, stb. Nem egyszerű. Ha nem nagyon muszáj, ne csináld! Szerintem.
2010. ápr. 12. 16:53
hol laksz?
2010. ápr. 12. 16:21

Ez az amit én akartam de mivel itt nincs egyesület mint magán személy nem pályázhatok..

Köszi a linket..

2010. ápr. 12. 15:29

Köszi meg nézem.

Egy másik városban van egy nagy családosoknak egyesülete De mivel ez másik város nem lehet pályázni csak helyileg!!

Tudod ez nem csak engem érint sok kis mama van három vagy több gyermekkel.

2010. ápr. 12. 15:23

Szia

szerintem a nagycsaládosok országos egyesülete akkor is felvesz tagnak, ha nincs ott helyi szervezet, mivel ez egy országos egyesület. ha oda belépsz, akkor már meg tudják mondani, hogy hogyan kell a mosó és hűtőgépre pályázni.

nézd meg a noe.hu oldalt.

2010. ápr. 12. 15:15

A hol élek nincs egyesület ami össze fogná a nagy családosokat és segítené őket..

Most írtak ki egy pályázatot ahol a régi mosó gépet és hűtőt lehet ne le cserélni de mivel itt nincs így egy csomó ember el esik ettől a lehetőségtől.

Szeretném tudni,hogy mi kel ahhoz ,hogy egy egyesületet lehessen létre hozni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook