Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet megszüntetni a penész szagot? fórum

Hogyan lehet megszüntetni a penész szagot? (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 4. 20:42
Lecseréltük az alsó furnér lemezt ismét, így már nincs penész szag. Végül is 6-700 ft-ért vágattunk rá új lemezt. Így nem kell vegyszerezni a szobában.
2011. márc. 30. 07:48
A Savo eltünteti a penészt és ezzel együtt a szag is eltünik!Ezer forint körüli összeg és nagy felületet tudsz bepermetezni vele.Akár festett tapétéra is fújhatod,a penész eltünik !
2011. márc. 29. 09:40

A fa az nagyon tartja a penészszagot, mert a gombaspórák szépen tapadnak a fára...sajnos


próbálkozz ecetes lemosással. Az ecet az valamennyire gombaölő, pl egy ajaxos spriccelős flakonba ecet, és ebből ráspricceled.


De csak egy kis helyen próbáld ki, mert lehet, hogy az ecetszag is elég kellemetlen, mondjuk még mindig inkább bevállalok ecetszagot a díványon mint penészszagot.


Ha mikor megszárad, még mindig penészszag, hát akkor nem tudom:O


De végülis az ecet az nem olyan mint a hipo, szóval a színt nem viszi ki, és mégiscsak természetes dologról van szó

7. PöttömPanna (válaszként erre: 6. - F758a7200f)
2011. márc. 29. 09:32
:( 3 éve vettem :(
6. f758a7200f (válaszként erre: 4. - PöttömPanna)
2011. márc. 29. 09:23

Szerintem sehogy:( Vagyis engem is érdekel, ha van rá megoldás, de pl a garázsban volt egy cipőm, ilyen gyapjú téli mamusz-féle, mosható is. Véletlenül egy olyan sarokban volt ahol penész is volt, mire megtaláltam, beszívta a szagot. Ezután többször kimostam gépben, tök jó illatú mosószerekkel, öblítővel, hagytam kint megszáradni, és még így is érződött egy leheletnyi penészszag az illat mellett. Szóval szerintem a kanapé ugyanez, végérvényesen beleivódott, ráadásul nem is moshatod ki gépben.


Amíg a szaga megvan, addig a penész is benne van, mert egy gomba, szóval a spórái még ott vannak. Ha csak nem tudod valami nagyon erős fertőtlenítővel, vagy ecettel eltüntetni, akkor vagy viseld el, vagy cseréld ki a díványt. Én a mamuszt kivágtam... De egy mamusz az ugye nem egyenlő egy díványcserével

2011. márc. 29. 09:16
ja, és a falon mi nem éreztük a penész szagot, csak láttuk :( De a bútorlap itta be a szagot, és onnan kellene eltüntetni.
2011. márc. 29. 09:15
Igen, ezt mi is használjuk. Sokkal jobb is azóta a helyzet, de a már meglévő szagot kellene eltüntessem, onnan, ahonnan már eltűnt a penész.
2011. márc. 29. 08:57
Nekünk penész ellen a ceresit stop pára bevált. Előtte szinte mindenünk peszészes volt. Aztán átmostunk mindent lekapartuk a penészt a falról és betettünk egy ilyen készüléket. Azóta nincs penész szag. Néhol még a falon előjön, de a lényeg hogy sokat kell szellőztetni és mi kitettük a ruhaszárítót is, nekünk azért penészedett be minden.
2011. márc. 29. 08:52
Hogyan tüntessem el a penész szagot? Egyszerűen nem bírok a számítógépnél ülni huzamosabb ideig, ami a sarokban van, mert mellette van egy kanapé, aminek az alja bepenészedett. Már lecseréltük a furnér lemezt, de az új is penészes lett. Már lekezeltük, eltűnt a penész, és most jön a jó idő is, reméljük nem jön vissza. De a szag nem tűnt el, és nagyon irritál. Mit tegyek??????????
2011. márc. 29. 08:50
Penész szag eltüntetése?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook