Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet megszerettetni egy 1 éves kislánnyal a tejet? fórum

Hogyan lehet megszerettetni egy 1 éves kislánnyal a tejet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. márc. 24. 14:44
Sziasztok! Gondoltam elmesélem, hogy bejött a keverős módszer. Jelenleg 140 ml tejet és 60 ml tápot keverek össze. És szereti! már magában meg sem inná a tápot! Köszönöm a segítséget!
2012. febr. 17. 16:04
Ez a módszer a legtutibb,nem tudom irta e már elöttem valaki,nem olvastam végig a fórumot.A tápszer 1 tizedét helyettesitem elöször tejjel,észre se veszi a gyerek az izéröl.Hetente 10 grammal növelem a tehéntej arányát.Az én kislányom semmit se sejtett és teljesen át tudtam a tejre "állitani".Egy anyuka adta a tippet nekem is,köszönet érte.
85. gabika79 (válaszként erre: 2. - Abigél)
2012. febr. 17. 14:01
Ne erőltesd a tej ivást! A mai tudomány szerint 3 éves kor alatt nem ajánlott(mondjuk én ezzel sem értek egyet). Az én fiam még másfél évesen se itta meg, de azt mondta a doki nénik, ha eszik elegendő tejterméket(sajt, joghurt, kefír stb., akkor egyáltalán ne erőltessem! 2 éves koráig egy korty tehén tejet nem ivott meg, azóta meg egyik napról a másikra elfogadta, sőt minden este azt kér a vacsorához! Szerintem nem létszükséglet, minden mással pótolható!
84. homern (válaszként erre: 79. - Abigél)
2012. febr. 17. 13:52
Elhiszem,nekem is volt egy nehéz menetem 1 éves kora körül az ölből ágyba szoktatással.kapaszkodott hogy vegyem fel,én meg nem vettem fel hanem lefektettem,simogattam,beszéltem hozzá stb.Felpattant és kb 40 másodperc alatt a hányásig ordította magát.Így jöttek szépen a kompromisszumok.Nem aludt el teljesen az ölemben hanem félálomban tettem le,később kicsit ringattam de még ébren letettem,utána már hajlandó volt lefeküdni de szorított végig,ha megmozdultam már fel is állt.Most tartunk ott amit írtam,de ez már nem zavar,szívesen ott vagyok amíg elalszik.Nemsokára önálló nagyfiú lesz és még a szobájából is ki leszek tessékelve,kiélvezem hogy pici és bújós amíg lehet :D
2012. febr. 17. 13:46
Kakaóként. :)
82. trapiti (válaszként erre: 81. - Abigél)
2012. febr. 17. 13:40
Maximálisan megértelek. Mindenképpen figyelni kell, de túlaggódni nem érdemes szerintem. és a mozgás nagyon fontos már ilyen kicsi korban is...
2012. febr. 17. 13:34
Én duci gyerek voltam, ismerem a hátrányait... Nagyszülők egyetlen unokájaként mindent megkaptam... És ezt nem szeretném a gyermekemnek.
80. trapiti (válaszként erre: 77. - Abigél)
2012. febr. 17. 13:32

Az én lányom is extra jóevő volt mindig. A határokra tanítgatni kell, kb. 3-4 éves korra lehet elérni hogy nagyjából tudja mennyi az elég, de van hogy még msot sem.

Viszont szerintem ennyire nem kell görcsölni rajta, inkább mozogjon jó sokat, akkor nem fog elhízni.

A cukornál valószínűleg a hirtelen vércukor emelkedés pörgeti fel, erre jó lehet a fruktóz valóban.

79. Abigél (válaszként erre: 75. - Homern)
2012. febr. 17. 13:32
Hidd el, tud egy 1 éves is makacs lenni.... :-) Nálunk külön szobában alszik, így kicsit nehézkes lenne megoldani a mellé fekvést.
78. trapiti (válaszként erre: 75. - Homern)
2012. febr. 17. 13:29

Egyetértek :)

Később nagyon megtérül ha valaki idejében hozzászoktatja a gyerekét :)

77. Abigél (válaszként erre: 73. - Trapiti)
2012. febr. 17. 13:28

Én csupán azért döntöttem mellette, mert a cukortól úgy felpörgött mindig. Én azért is, mert nem szeretném, hogy elhízott gyermek legyen. Sajnos mindent megeszik, képes addig enni, amíg adják neki. Nem jelez, ha elég. :-(

Ezért mindig méregetem mérleggel. És rettegek, hogy nehogy túletessem, vagy nehogy alig kapjon enni, és éhes maradjon.

Most is, hogy próbálunk már egyre több dolgot enni, olyan bajban vagyok, hogy miből mennyit adhatok.

76. trapiti (válaszként erre: 72. - Homern)
2012. febr. 17. 13:28
Nálunk pl. a gyümölcsök mennek nehezen, inkább a húsfélék és a tejtermékek (nemcsak az édesek, natúr joghurt, kefír, sajtok, tejföl). De egyébként midnenevő :)
75. homern (válaszként erre: 70. - Abigél)
2012. febr. 17. 13:26

Ó,azt nem írtam hogy elalszik magától :)


miután lefeküdt én is lefekszem mellé(az ágyunk mellett van a kiságya),a hátára húzza a kezemet,simogatom,énekelek neki.forgolódik,ő is magyaráz,énekel,utána megbeszéljük hogy ok,énekeltünk eleget,mostmár alvásidő van,csendben várjuk hogy lecsukódjon a szemünk.aztán egyszercsak elkezd szép egyenletesen szuszogni,én meg megyek a dolgomra :) ez kb egy olyan 30-45 perces dolog.de inkább csinálom ezt minden este.A te babád még csak 1 éves,egy hét sem kellene hogy átszokasd az evés-fürdés-alvás sorrendre.Nem kell sírni hagyni,keménykedni vele stb :) csak minden nap egy kicsit közelíteni a célhoz.Később sok előnye lesz a dolognak,most még minden nagyobb gond nélkül megteheted.Egy makacs 2 évessel már nekem is lennének problémáim,akkor már nem könnyű :S

74. Abigél (válaszként erre: 72. - Homern)
2012. febr. 17. 13:23
Pontosan! Nálunk a banán és az alma a sztár! Valamiért a narancs-mandarin nem adja neki. Szopogatja, majd kiköpi. Csak 1 éves még... Majd alakul...
73. trapiti (válaszként erre: 67. - Abigél)
2012. febr. 17. 13:22

Az nagyon jó, ha az ilyen nasik kimaradnak (nagyobb korban talán a túrórudi, túrókrém még bejöhet, de pufikra és társaira semmi szükség). A túró egyébként a leginkább allergizáló tejtermék, így azt kell utoljára bevezetni, 3 éves kor fölött.

A fruktóz a fogak szempontjából ugyanolyan cukor mint a többi, a különbség a glycaemiás indexben van, vagyis abban, mennyire okoz inzulin szint emelkedést, emiatt szokták cukorbetegeknek, fogyókúrázóknak javasolni + azért mert édesebb, tehát kicsit kevesebb kell belőle ugyanahhoz a hatáshoz.

VISZONT! Kisgyerekeknél óvatosan kell bánni vele, mert esetlegesen még nem diagnosztizált fruktóz-intolarnciában veszélyes lehet a nagyobb mennyiség bevitele.

A répacukor (amit általában cukorként emlegetünk) szintén tartalmaz fruktózt, tehát az sem tiszta glükóz. A fruktóz lebomlásának egyábként első lépése az, hogy glükózzá alakul. Összességében tehát nem érdemes nagy feneket keríteni a cukor elkerülésének, inkább a mérték a lényeg.

72. homern (válaszként erre: 67. - Abigél)
2012. febr. 17. 13:20
Ugyan ez van nálunk az édességgel,egyáltalán nem kell neki semmi ilyen nasi amit sok baba eszik.Mindig meg is kapom hogy semmi "jót" nem hagyok a gyereknek...nem hiszik el hogy ő nem kéri.Viszont ha azt kérdezem hogy jöhet-e egy mandarin ,már tépi fel a konyhaajtót. Én ennek inkább örülök,nagyobb korában eszik majd belőle ha akar.
2012. febr. 17. 13:19
Nehéz dolog ez a helyes táplálás. Próbálkozunk mindenfélével. Én pl. a műkajáktól igyekszem óvni. De amikor pici volt és adhattam volna neki házi befőttet,akkor nem adhattam,mert szaliciles. Venni kellet a jó fagyasztottat, Hát megvettem. Mert ugye az még hagyján. Csak ahogy ki van-illetve nincs!- válogatva... hát,mit ne mondjak,fele kuka.
70. Abigél (válaszként erre: 65. - Homern)
2012. febr. 17. 13:18
Szerencsés vagy! Az én 1 éves kislányom nem ilyen ügyes. Nem tud magától elaludni a kiságyban. Tápszer után egyszerűen kidől. Felteszem a vállamra, büfizik, és már alszik is.
69. homern (válaszként erre: 58. - Trapiti)
2012. febr. 17. 13:15
Nálunk sincs kakaózás.Vagyis megvettem azt a drága nestlé babáknak szánt kakaószerűséget,merthogy ne vonjak már meg meg minden jót ugye a gyerektől, szegényke még kakaót sem látott...az lett a vége hogy 2 korty után eldobta és soha többé rá sem nézett.Pedig heti 1-2 nappali kakaózásban még benne lettem volna :)
68. norci10 (válaszként erre: 63. - Homern)
2012. febr. 17. 13:14
Azokra a granulátumokra céloztam. Mil*pa,H*pp. Az elvileg minőségi. Én a bébiételeket sem szerettem. Drága is,meg a fene tudja...
67. Abigél (válaszként erre: 61. - Trapiti)
2012. febr. 17. 13:13

ÉN szerencsés vagyok, mert az én lányom nem szereti az édességet, ha édesre vágyik gyümölcsöt eszik, amit nagyon szeret. Néha (havonta 1-szer) megeszi a csokis Humana pudingot, de azt sem olyan hévvel, mint aki él-hal érte.

Nálunk nincs túrórudi, chips, vaníliás túrókrém, se pufi, meg a társaik. Éppen ezért a kakaó sem ízlik neki. Kevertem már tápszerbe, de nem rajongott érte...

Érdekesen is néznek rám a barátnőim, hogy miért sajnálom a gyerektől ezeket.

Én meg szépen elmagyarázom, hogy nem sajnálom tőlük, csak felesleges műkajával nem fogom mérgezni a gyerekem.

Ami folyadék terén bevált, az a ROOIBOS tea, kevés fruktózzal (mivel cukrot sem szoktam adni a gyermeknek).

66. norci10 (válaszként erre: 61. - Trapiti)
2012. febr. 17. 13:12
Olyan nagyon sarkos nem akarok vele lenni. Igyekszem a tőlem telhető legjobb értékek szerint nevelni. Rostos üdítő, semmi szénsavas,vagy tea. De anyós pl. simán ad neki szénsavas diétás!!! üdítőt-nnna,abban mi lehet! Pfff... Majdem frászt kaptam.
65. homern (válaszként erre: 62. - Abigél)
2012. febr. 17. 13:12

Nálunk úgy van,hogy közvetlenül fürdés előtt kapja a vacsorát.Még picit rohangászik amíg engedjük a vizet,utána fürdés,pizsi.Amikor a kiságyban van megkapja az itatóban a vizet,iszik amennyit kér,visszaadja és lefekszik aludni.

Sajnos nem jobb a tej a tápszeres szájnál :((

Ha amiatt akarod minél közelebb az altatáshoz etetni hogy ne ébredjen éjszaka,akkor ettől ne félj.Ha fürdés előtt kapja ugyanolyan jól fog aludni éjszaka.

64. trapiti (válaszként erre: 62. - Abigél)
2012. febr. 17. 13:09
Ha már van foga, akkor fürdés-evés-fogmosás vagy evés-fürdés-fogmosás a jó sorrend.
63. homern (válaszként erre: 57. - Norci10)
2012. febr. 17. 13:09

Műdrazsé? ezt még nem hallottam :) nem arra a műteára gondolsz ami ilyen szárított kukackákból áll?

a piciknek készült teák természetesebbek és tisztábbak már nem is lehetnének.Persze a jobb minőségre gondolok..nem olcsó,de sokáig elég.Nálunk meg még annál is tovább,mert mindig vizet kér :) koffeines dolgokat én még nem adnék,a zöld teával is várni kellene.

62. Abigél (válaszként erre: 47. - Homern)
2012. febr. 17. 13:07

Értem én, mi akarsz mondani, csak a gyerekem nem érti. :-)

Eddig ugyanúgy aludt "tápszeres" szájjal. Szerintem annál a sima langyos tej csak "jobb".

Nálatok amúgy hogy megy?

Mert gondolkoztam ezen én is sokat. Vagy fürdés előtt adjam oda neki a tápot? Háát nem tudom...

61. trapiti (válaszként erre: 59. - Norci10)
2012. febr. 17. 13:07

Akkor itt nem a gyerek ízlésével van a baj ;)

Én nem adnék neki semmi cukrosat...

Persze a gyerekek könnyen megszeretik ami édes... nálunk pl. a szörpök mennének nagyon, de pl. ebéd közben nem engedem. Ha evés közben szomjas, akkor víz, ha nem kell akkor más nincs. Ebéd után ihat egy pohár háziszörpöt (citromszörpöt szoktam csinálni), így mindenki elégedett.

60. trapiti (válaszként erre: 57. - Norci10)
2012. febr. 17. 13:04

Kisgyereknek nem adnék zöld teát, elég magas a koffeintartalma.

A gyerektea pl. csipkebogyó-hibiszkusz már jobb választás :)

59. norci10 (válaszként erre: 56. - Trapiti)
2012. febr. 17. 13:03
Hát... a bölcsiben nem is csinálja,csak velünk. :D Ez is az anyukák "kiváltsága". :)
58. trapiti (válaszként erre: 55. - Homern)
2012. febr. 17. 13:02
A kakaó még egy külön történet... nem elég hogy tehéntejből készítik már egész kicsiknek is, de a kakaó önmagában is nagyon nehezen emészthető egy kisgyerek számára. És igazán szükség sincs rá... nálunk itthon nincs is kakaózás, az oviban ismerkedett jobban meg vele, de ott szerencsére nagyon hígra csinálják, kakaó csak mutatóban van benne. Ha már tejes italt akarok adni, akkor nálunk a joghurtos tej és a tejturmixok pl. banánturmix váltak be leginkább.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook