Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet megnyerni egy macska kegyeit? fórum

Hogyan lehet megnyerni egy macska kegyeit? (beszélgetős fórum)


20. ina87
2016. febr. 18. 22:37
vàlj àllatàl
19. l.luiselotte (válaszként erre: 18. - L.luiselotte)
2016. febr. 17. 09:32
nem voltma át kegyetlen, hogy ráütöttem, mert vázákat tört össze, kicibálta a cserépből a pálmát és a muskátlit, amig nem voltam otthon.
18. l.luiselotte (válaszként erre: 17. - Forrest2010)
2016. febr. 17. 09:30

vannak nagyon sértődős macskák. A mi Picikénk összedúrta a lakást, mindent levert, iszonyu világot csinált, gyengén ráütöttem és kiabáltam,.


Nemhogy megjavult volna, hanem fél napig hátat forditott, a kaját lopva megette, még a végén nekem kellett visszahóditani.

17. forrest2010 (válaszként erre: 14. - Csicsi25)
2015. dec. 11. 17:14
Ne hidd , h a kutyáknak nincs ! ahány kutya , annyi féle egyéniség ! A mi pulink olyan , mint a mimóza ! rettenetesen meg tud sértődni , ha ollóval közelít hozzá a gazdi ! minden évbe tavasszal " birkanyírás! " utána napokig bujdokol , annyira megsértődik , ha fogára való a vacsi , akkor jön egy simire , megengedi , h megsimogassa a gazdi ! ha nem ízlett , akkor még a kutyaházba is úgy fekszik be , h seggel kifelé ! ez is vélemény tőle !.....
16. aac131dc75 (válaszként erre: 13. - Manda76)
2015. dec. 11. 16:40

Az én kutyám már 9 éves!

Befogadtam,mert az előző gazdája 4 hónapos korában el akarta altatni,mert gödröket ás..Mindegy!

De!!

Nem vagyok hajlandó ivartalaníttatni!

Szuka,nem csavargós és azért vagyok a gazdija hogy figyeljek rá!Nem kínzom meg ilyen nagy műtéttel!

2015. dec. 11. 16:26

Próbáld meg magad mellől etetni, pl. leülsz a földre és oda teszed a kaját. Aztán ha megszokta, próbáld meg óvatosan megsimogatni.

Ha nagyon félénk, lehet, hogy időbe telik, amíg sikerül.

Ahány macska, annyi jellem.

14. Csicsi25 (válaszként erre: 9. - 2f7e180b49)
2015. dec. 9. 19:20
Való igaz, hogy tényleg ilyen különbség lehet a kutya és a macska között. Éppen ezért becsülöm többre a macskát. Legalább van saját egyénisége, tartása és nem hunyászkodik meg. Szeretem a kutyákat is, de sokkal inkább macska-párti vagyok.
13. Manda76 (válaszként erre: 9. - 2f7e180b49)
2015. dec. 9. 14:35
A felelős állattartás ott kezdődik, hogy SOHA NE ADJ ÉRTE PÉNZT, ne vásárolj, fogadj örökbe, és ivartalaníts, ne szaporíts! Menj ki egy sintértelepre vagy egy menhelyre, önkénteskedj pár órát és utána javasold, hogy vegyen kutyát....
12. c2eb61a501 (válaszként erre: 10. - Bonifác)
2015. dec. 9. 12:41

Hát igen, úgy látszik el kell Őt fogadnom így :)

Nem baj, majd bügyörgtem a kutyákat, ő meg marad olyan amilyen :)

11. c2eb61a501 (válaszként erre: 9. - 2f7e180b49)
2015. dec. 9. 12:40
Vannak kutyáim is :)
10. bonifác (válaszként erre: 5. - C2eb61a501)
2015. dec. 9. 10:24
Lehet, hogy soha nem tudod magadhoz édesgetni. Nekem volt olyan cicám, amelyik nálam született, és még sem volt kezes. Mindegyik külön egyéniség. Hozzánk hébe-hóba szokott jönni egy idegen kandúr, de ő már először is úgy jött be lakásba, mintha itt született volna. Annyira mások!
2015. dec. 9. 10:22

úgy hogy veszel helyette egy kutyát..én küzdjek egy állat kegyeiért ??? még ha farkas lenne vagy tigris talán odatenném magam ..


[link]

2015. dec. 9. 10:07
sehogy
2015. dec. 9. 10:01
Sehogy.
2015. dec. 9. 09:58
Nekünk utcáról befogadott az egyik cicánk, már 6 éves, kb 3 hónapos volt befogadáskor. Sajnos ő azóta is távolságtartó, velem is, pedig látszólag kedvel engem, sokszor mellém fekszik, ha a kanapén ülök, stb... de távolságtartó továbbra is, elfut ha felé indulok hirtelen, hiába nem őt akarom elkapni :) De már megszoktuk.
5. c2eb61a501 (válaszként erre: 4. - Csicsi25)
2015. dec. 9. 09:48
Megsimgattam már :) Csak olyan kis rövid ideig hagyja (és igen, közvetlenük kaja után ha nagyon jóllakott :D), aztán van hogy simogatom és 1 percig élvezi, dorombol stb, aztán mint akit meglőttek leharcolja a kezemet, harap és karmol
2015. dec. 9. 09:45

Érdekes, hogy 2 hónapja hozzátok jár és még nem simogattad meg? Én tuti akkor próbálnék közeledni hozzá, amikor eszik. Gondolom, folyamatosan beszélsz hozzá, úgyhogy biztosan hagyná magát. Én az ilyen cicákhoz folyamatosan beszélek, csendesen, leguggolok és ha egyszer sikerül megsimogatni, utána már nem hiszem, hogy gond lehet. Vagy esetleg megpróbálhatod, hogy a kezedből egyen. Hagyd, hogy szagolja meg a kezed, az is szokott használni.


Egyébként olyan szépen leírtad, hogy pihe-puha lett a bundája, hogy most én is megkívántam egy kis cicasimogatást - csak nekem már 6 éve nincs cicám, úgyhogy a szüleim cicáin élem ki a vágyaimat :))

2015. dec. 9. 09:43
Idő és türelem. A befogadott cicák is mind-mind más személyiségűek. Etesd tovább szorgalmasan és amikor kajál maradj a közelében, amennyire engedi és beszélj hozzá. Szokja a hangod, a jelenléted. És csak időt adj neki. És ha meg tudod fogni, vidd is ivartalaníttatni.
2015. dec. 9. 09:40
Sehogy. Ha úgy dönt, hogy lealacsonyodik hozzánk, emberekhez, akkor simogathatod. Az én macskám két és fél éves szobacica, most kezd kedves lenni. Ma még csak kétszer ölte meg a kezem :D
2015. dec. 9. 09:37

2 hónapja jött hozzánk először a cica, adtam neki enni, így újra és újra visszajött. Mostanra szépen kikerekedett, pihe-puha lett a bundája, folyton itt van, tulajonképpen itt lakik, DE nagyon távolságtartó.

Hogyan lehet megnyerni a kegyeit? Úgy értem, hogy tudjam simogatni stb (régen alapból itt nevelkedett macskáim voltak, velük lehetett, úgyhogy ez hiányzik). Vagy a kóborból lett házimacskák mindig ilyen távolságtartóak maradnak?

1 éves kandúr

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook