Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet megmenteni egy pusztulófélben lévő Yuccafát? Tapasztalatokat várok. fórum

Hogyan lehet megmenteni egy pusztulófélben lévő Yuccafát? Tapasztalatokat várok. (beszélgetős fórum)


13. b99048cdfc (válaszként erre: 12. - Mari20)
2011. máj. 30. 09:01

Ja azt elfelejtettem írni,hogy agyagolyót láttam a tetején. Nem tudom,hogy teljesen abban van e vagy csak a tetjén van dísznek.



Mindenkinek köszi a hozzászólást.

12. Mari20
2011. máj. 30. 08:43

ültesd át, de az elözö földtől úgy szabaditsd meg, hogy egy vödör vizbe hagyd hogy leázzon róla


neki val földet vegyél...

jól locsold meg, és beszélj hozzá, hogy nagyon szereted, és szeretnéd, hogy sokáig gyönyörködhess benne, simogathatod is... érzi

11. Hunyorka (válaszként erre: 9. - B99048cdfc)
2011. máj. 30. 08:15

Sok fajtája van és nem mindegyiknek csíkos a levele.

Az eréllyel vigyázni kell,mert a tűző napfény megégetheti és elpusztulhat. :)

2011. máj. 30. 08:06
Én nem vagyok nagy növényszakértő, csak azt tudom, hogy itt elég sok pálmaféle van. Itt nagyon nagy a páratartalom, és láthatóan szeretik, mert ragyognak. Tudom, hogy kell nekik a Napocska, de szerintem a magas páratartalom is. Nem próbálod meg a konyhát? Lehet, hogy bután hangzik, de itt tényleg olyan a páratartalom, hogy sokszor harapni lehet a levegőt, és gondolj csak az állatkertben lévő pálmaházra. Ott is fojtó párás levegő van.
9. b99048cdfc (válaszként erre: 8. - Hunyorka)
2011. máj. 30. 07:24
Hát akkor ezek szerint fel lehet darabolni:O) Köszönöm. Érdekes,de ennek nem csíkos a levele mégse. Pedig nincs sötét helyen. Erkélyen van a barátainknál.
2011. máj. 30. 07:19

Ezt találtam a dracénáról.


Szobanövények gondozása


Sokszor kerestem mostanában 1-1 szobanövényemről leírást, hogy milyen gondozást igényel. Amiket sikerült találnom (nem volt egyszerű) megosztom Veled.


Remélem megtalálod Te is a növényed köztük.


Dracaena Marginata (pirosszélű dracéna)

Tenyészhely: a tűző napot mindig kerüljük, viszont állandóan jól megvilágított helyre tegyük. Egy kis nap (18 óra után) nem árt neki, sőt, levelei szebben fognak fejlődni. Nyáron 20°C körüli legyen a hőmérséklet, télen 18°C-on is megél.

Ha túl sötét helyen állnak, a Dracaena marginata és a Dracaena marginata tricolor fajták levelei bezöldülnek, az előbbin eltűnhetnek a barnás csíkok, az utóbbin pedig a pirosas-sárgás csíkok.

Gondozás: évközben akkor öntözzük, ha a földlabda teteje megszikkadt; ez a fiatal növényeknél gyakrabban fordul elő, az idősebbeknél kb. 3 naponként. Télen ritkábban és kevés vizet kapjanak, nehogy a gyökerek rothadni kezdjenek.

Átültetni tavasszal kell, ha a növény kinőtte a cserepét. A nagyra nőtt egyedeknél, amelyeket már nehezen, vagy egyáltalán nem mozdítunk el a helyükről, a földlabda tetejéről 2-3 cm elhasznált földet eltávolítunk, és helyébe frisset szórunk a dézsába.

Tápanyagot tavasztól őszig kéthetenként kaphat.

Növényvédelem: meleg és száraz helyiségekben tripsz, takácsatka és pajzstetű támdhatja meg a növényt.

Szaporítás: nagyon egyszerű művelet: fej- vagy törzsdugvánnyal szaporítjuk e növényt. Ha túl magasra nőtt, feldaraboljuk. A fejdugványt, úgy mint a törzsdugványokat is vízbe, vagy szaporítóközegbe helyezzük és meleg helyen tartjuk 24-26°C-on, világos helyen. Pár hét múlva megjelennek az első gyökerek, ilyenkor már el is lehet ültetni őket kisebb méretű cserepekbe. A szaporítást leginkább június-július körül végezzük.

7. Hunyorka (válaszként erre: 6. - B99048cdfc)
2011. máj. 30. 07:15

Ha vékony a szára akkor az dracéna.

A diffenbachiát nyugodtan összedarabolhatod olyan 10-15 cm-es darabokra. és vízben mind kigyökerezik. :) Sajna a dracénát nem tudom lehet e újra éleszteni.

2011. máj. 30. 07:08
Sziasztok:O)) örülök hogy ítratok. Most viszont elbizonytalanodtam. Képeket nézegettem az előbb,és lehet nem is jukka ez hanem Dracena. Ezt vajon ugyanúgy lehet darabolni? Jó vagyok mi? De vékonyabb szárú amiről beszélek,és lehet inkább dracenáról van szó:O)
2011. máj. 30. 07:07
Nekem is sikerült már az újraélesztés, de én kigyökereztettem vízben és nagyon szépen fejlődött.
2011. máj. 30. 07:01
Csak nem mindegy hol vágod el, (de arra már nem emlékszem,) hogy hajtás (levél) elött, vagy mögött kell elvágni...
2011. máj. 30. 07:00

Én úgy tudom, darabokra kell vágni a szárát, és gyökereztetni kell, akkor újra elkezd leveleket hajtani.

Nekem is van, jó nagy, de girbe-gurba a szára már, én is azon filózom, hogy elkezdem újra előlről-nem tudom mit csináljak a nagy növénnyel, kicsi a helyem, és nem is szépen nőtt:(

2011. máj. 30. 06:58

a Yuccát vágd vissza és ültesd le cserépbe a zöld részt,nem kell vízben gyökereztetni

nyárra nyugodtan kiteheted,szeret kint lenni(egészen a fagyokig,de arra nagyon kényes)


ültetéskor dugj pár gerezd fokhagymát a földjébe

(távol tartja a pajzstetűt,ami ezen a virágon nagyon gyakori)

2011. máj. 30. 06:48
Mit lehet tenni egy kidobott Yuccapálmával? Eléggél fel van csupaszodva,de a tetején vannak zöld levelek. Valaki csinál már ilyet? Vissza nem lehet vagdalni? Vízben kell akkor esetleg gyökereztetni? Az egyik barátunk kapta a munkahelyéről,ott halálra itélték:O) De sajnálta és hazahozta,de nem nagyon megy semmire. Esetleg ha kiültetnénk a kertbe?Minden segítség érdekel. Egyébként ugyanez a helyzet még egy Biffenbaffiával is.(ezt tuti nem így kell írni,de most nem tudom hogyan kell:O))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook