Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet megkötni egy kézmelegítőt?Naplómban van róla kép!Tud valaki segíteni? fórum

Hogyan lehet megkötni egy kézmelegítőt?Naplómban van róla kép!Tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


16. emrus
2010. febr. 6. 09:03
Mérd le a tenyered körbe és már meg is van a szélessége.
2010. febr. 5. 16:42
Köszi:)
2010. febr. 5. 10:03

megnéztem egy régi (tán tavalyelőtti) fürge ujjakban.

ott kötött van. sajnos a szélességét nem jegyeztem meg, de 29 cm hosszúra köti a téglalapot. aztán összevarrás a végétől 5 cm-ig, 1,5 cm kihagyva az ujjának, majd folytatni az összevarrást.

13. emrus (válaszként erre: 12. - Barackmag)
2010. febr. 5. 09:38
Szerintem nem kellene szaporítani, enged az annyit, hogy fel lehessen húzni, és nem kötném egy normális kesztyűnél hosszabbra, tehát nagyon gyorsan meg lehet kötni, avagy horgolni.
2010. febr. 2. 08:35
Szerintem sima téglalapot kell kötni, összevarrásnál a nagyujjnak a helyét pedig ki kell hagyni. Max. ha feljebb érsz a kar felé, akkor egy pár szemet szaporítasz. Hogy hány szemmel kell kezdeni, azt neked kell kipróbálni, attól függ milyen tűvel kötöd, milyen vastag fonalból és hogy mennyire szorosan kötsz. Pici próbakötés, 10-12 szemből aztán meglátod, ha odaméred a karodhoz.
11. youlcsi (válaszként erre: 10. - Emrus)
2010. febr. 2. 08:33

oké... persze... :)


egyszerűen csak nekem a horgolás jobban megy és egyszerűbb.


persze patent-mintával megkötni sem nagy dolog, és az valóban kellően rugalmas lesz :)

10. emrus (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2010. febr. 2. 08:17
A kötött viszont rugalmasabb mint a horgolt, és ha téglalapot csinálsz, mindegy, hogy kötöd vagy horgolod. Én két sima, két fordítottal kötném.
9. youlcsi (válaszként erre: 7. - Emrus)
2010. febr. 1. 10:11
sztem éppen ezért van horgolva, mert az jobban tartja a formáját és vastagabb... szóval ott nem kell annyira azt nézegetni, hogy mennyire legyen kicsi, hogy elég nagy legyen :D
2010. febr. 1. 09:14
Megpróbálom.Kíváncsi vagyok mi lesz a végeredmény.Ti milyen hosszúra kötnétek?
7. emrus (válaszként erre: 6. - Youlcsi)
2010. febr. 1. 08:58
Ez egy jó ötlet, csak kicsire kell kötni, hogy ráfeszüljön a kézre, hogy meleg legyen. Na most köthetek kézmelegítőt.
6. youlcsi (válaszként erre: 5. - Danika2010)
2010. febr. 1. 08:23
sztem nem körben készül. téglalap, a hüvelykujj vonalában összevarrva, ujjnak hely kihagyva.
2010. febr. 1. 07:51

Horgolni sajna nem tudok...

Hogyan kössem körbe?:(

2010. febr. 1. 07:41

szia!

ez nekem horgoltnak tűnik... de elég rossz a kép (sötét)

sztem simán egy téglalapot kell csinálni, és összevarrni úgy, hogy a naygujjnál kihagyod. nem látom rajta, hogy ott bármi is hozzá lenne toldva.

3. emrus (válaszként erre: 2. - Danika2010)
2010. febr. 1. 07:41
Hát, amikor megláttam, azt mondtam, óh hát ez, aztán mikor jobban megnéztem, hát a nagy ujjnál, nálam is gondok jelentkeztek. Annyi szemet veszel fel, ami kötbeéri a kezed, hozzáméred, mikor szeded fel, a nagy ujjat meg talán úgy, hogy addíg körbe kötöd, és amikor odaérsz, akkor nem kötöd össze, hanem el vissza kötsz, és amikor meg van a luk, akkor megint körbe. De, hogy ez működne-é, ahhoz meg kéne kötnöm.
2010. febr. 1. 07:33
Ilyet szeretnék kötni magamnak,csak nem tudom hogyan kezdjek hozzá.Hány szemet vegyek fel,a nagyujjnál hogyan oldjam meg stb...
2010. febr. 1. 07:32
Hogyan lehet megkötni egy kézmelegítőt?Naplómban van róla kép!Tud valaki segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook