Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet megélni 20ezerből havonta? fórum

Hogyan lehet megélni 20ezerből havonta? (beszélgetős fórum)


1 2
47. b4d40997c0 (válaszként erre: 45. - Böce)
2015. okt. 20. 14:59

Hááát :D Megkérdezem anyut, de nem hiszem... birkát tud venni, illetve malacot vesz olcsón a húsboltból. Én anno mikor hazaköltöztem a dögömnek alig találtam marhahús nyesedéket, mert majdhogynem a saját szőrére is allergiás a bitbull.

Szóval erre sztem annyira nem megy a húspiac.

46. ab61752c45 (válaszként erre: 44. - B4d40997c0)
2015. okt. 20. 14:32
a fehérvári piac nagyon drága.akkor inkább a teszkó.
45. Böce (válaszként erre: 44. - B4d40997c0)
2015. okt. 20. 13:48

Értem, hát 1 napig cipelni a husit nem pálya :-)


Akkor inkább Jászberényben v. ahol laktok, ott kell körülnézni piac ügyében vagy esetleg háztól venni húst olcsóbban. Ha van olyan szomszéd, aki tart jószágot és vág és adna is el belőle.


Bocs, ez csak egy ötlet, nem ismerem a körülményeidet, a lehetőségeidet.

44. b4d40997c0 (válaszként erre: 42. - Bözsi néni)
2015. okt. 20. 13:42

Ezek is mind jó ötletek :)


Én nem pesten élek, hanem hétköznap Fehérváron, itt nem tudom van-e piacon hús, és mennyiért...


Otthon, hétvégente Jászberénybe járok boltokba, a környező városban lakunk, ott csak húsbolt van. Ha Fehérváron olcsóbb is lenne a husi, nem tudom lenne-e értelme megvenni, és tegyük fel 1 napon keresztül cipelni, mert péntekenként este 11 körül érek haza.


Viszont ahogy jártasabb leszek Fehérváron, és főzni is elkezdek a saját házban, akkor a piac egy fontos beszerzési platform lehet :)


A zabpelyhet pedig nem tudtam, hogy mikróban is meg lehet csinálni :)

2015. okt. 20. 13:34

Piacon bőrös kacsaháj 500 Ft/kg, kisütöm, zsír is van főzéshez, kenyérre meg töpörtyű is.


Vagy zsírszalonnával ugyanez.

2015. okt. 20. 13:33

Felvágottat egyáltalán nem veszek. Zsírosak, tele vannak adalékkal, hús nincs bennük jóformán semmi és még drágák is.


Inkább csinálok csirkemájból saját májkrémet, tojáskrémet, avokádó krémet, húskrémet pörkölt maradékból (ledarálva), halkrémet - 1 szardínia elég hozzá. Ezeket kenem kenyérre.


Reggelinek nagyon finom a zabpehely, kis tejjel v. joghurttal (mikróban 2 perc alatt elkészül), kakaóval v. fahéjjal, kis cukorral v. mézzel. Esetleg pár szem meggybefőttel megbolondítva. Finom és nagyon laktató.


De úgy is finom, hogy almát reszelek, pici cukor, fahéj és zabpehely.Összekeverem. Pár perc alatt megpuhul és finom. Fél kiló zabpehely 199 Ft a Sparban és egy reggelihez elég egy-két evőkanálnyi.

2015. okt. 20. 13:26

CBA-ban szerintem nem érdemes vásárolni, mert drága. Legalábbis azok, amik felénk vannak.


Nálunk sok üzlet (Spar,Aldi,Tesco,Penny) akciós újságja van minden héten (Bp.), azokat mindig átnézem, bejelölöm, hol mi akciós és abból vásárolok.


Húst pedig piacon veszek, mert sokkal olcsóbb, mint a fenti üzletekben - bár néha náluk vannak olyan akciós áron húsok, hogy érdemes ott megvenni.

40. b4d40997c0 (válaszként erre: 39. - Milup2)
2015. okt. 20. 13:05

Gyümölcslevet nem szoktam inni, üdítőket is ritkán.


Igen, úgy, hogy anyum főz könnyebb, ő jobban tud spórolni. Összeszedjük a listát, és megveszem, vagy ő megveszi, én meg kifizetem neki... de én szoktam állni a kajámat így is :)


Én is szoktam nézegetni a lejáratos termékeket, de legtöbbször olyanok vannak, amiket amúgy sem eszek... joghurt, tejberizs, ilyesmi :)

39. Milup2 (válaszként erre: 38. - B4d40997c0)
2015. okt. 20. 12:54

Legtöbbször a sarki kisteszkóban, az van közel.

Ott, ha aznap(vagy előző nap) lejár valami, akkor féláras, ha jól néz ki, s fel tudom használni, akkor megveszem (pl. gomba, zöldségek)...

Húsokkal/húskészítményekkel vigyázni kell, abból nem veszek aznapi lejáratút...

Na meg nézem, mi akciós, melyik olcsóbb...Ugye jönnek az ünnepek lassan, most arra kell spórolnom, egy vagyon elmegy a karácsonyra, és előtte meg ott a télapó is;)...Úgyhogy ha van olyan étel, amit kevesebbért megvehetek, úgy teszem, de persze van, amin nem lehet spórolni...

Most rászoktam a teszkós kenyérre, 178Ft/kg...

Az olcsó rizsre, a 129Ft/literes tejre, a túrista felvágottra (1 rúd kb. 640Ft), az olcsóbb sajtra (999Ft/kg), a teszkós kisvajra (175Ft), és még sorolhatnám...

Nem minden olcsó jó, ki kell próbálnod, pl. halrúdban nem a legolcsóbbat veszem, hanem inkább a jobbak közül az olcsóbbat, ami nem halpüréből van...;)


Ha sparba megyek, ott a saját termékek nagyon jók, árban is, abból bevásárolok...


Jó, hogy anyud főz..:D

Akkor neked tényleg nem kell, s akkor pedig tényleg nem kerül sokba kipótolni, reggelire, vacsira valóval...:D

Még ami eszembe jutott, gyümiléből a 100%-ost veszem, és hogy több legyen belőle, vízzel higítom...Így pedig amúgyis jobban szomjoltó, és nem is olyan édes...Ezt mikor még egyedül éltem is így csináltam..Főleg almalénél jó, ott 1 literből lesz így 2 liter...:D

38. b4d40997c0 (válaszként erre: 37. - Milup2)
2015. okt. 20. 10:56

Rendben, mindenképp írok :)

Tojás illetve savanyúság van otthon, azokat nem kell vennem, szerencsére.

Boltok, ahova járni szoktam, az a Penny, Tesco és a Lidl... Most már anyum főz, és azt viszem el a hétre, ez a három bolt, ahol tudok alapanyagokat venni. Illetve a picik, mint CBA, és Coop.


Ahol hétközben élek, ott van Spar, Penny és Tesco is 20 perces sétára, de itt nem szeretek főzni, a gáz nem az igazi.


Nagyon jó ötletek... te honnan szoktál vásárolni? Vagy hogy tájékozódsz arról, mi hol olcsóbb? Én mire újra megyek elfelejtem, hogy mit hol érdemes venni :/

37. Milup2 (válaszként erre: 36. - B4d40997c0)
2015. okt. 20. 09:55

Írd össze, hogy miket szeretsz, és aztán tervezni is könnyebb, hogy azért olyasmiket vegyél/főzzél, amit jóízűen el is fogyasztasz...

A legkönnyebb tán kis reggelit meg vacsorát olcsón megvenni..Zsemle, kifli nem drága, mellé kis felvágott, vagy sajt, vagy kacsazsír, vagy kenőmájas, hozzá valami kis zöldség, és nagyon laktató..

Zöldséget úgy veszek, hogy megnézem, mi akciós..Most láttam, hogy a póréhagyma 99Ft ( hosszú vastag szár), az napokig használható, akár szendvicshez karikázok fel, akár tojásrántottához, nagyon finom...

Télen veszek 185Ft-ért szárított medvehagymát, és alkalmanként szórok szintén ilyesmikre..


1 fej káposzta szintén sokáig elvan 1 főnek, káposztasalit csinálok belőle többször...Meleg ételek mellé szeretem...

Tojást érdemes venni, mert sokféleképpen felhasználható, és hamar van meleg ennivalód belőle...

Én anno sok zacskóslevest vettem. felturbóztam kis szárított petrezselyemmel, levesgyönggyel...

Tészták laktatóak, gyorsan tudsz valamilyen változatban 2 napra is csinálni belőle...

Csibeszárny nem drága, és kisütve nagyon finom, sokszor csinálok a fiamnak, szereti ropogtatni...Kilója 500Ft körül mozog akciósan.

Sok péksüti közül lehet választani...Ha édesre vágysz...

Én gombát is mikor akciós, veszek, fél kg 250Ft-ból akkor megvan, és 1 főnek mondjuk kirántva, mellé rizs, kis savanyúság, 2 napi ebéd...1kg rizst vettem most 229Ft-ért, abból te legalább 4-5-ször eszel, savanyúság 200Ft alatt is van /üveg, és abból is többször eszel...Zsemlemorzsa 143FT/zacsi, tojás olyan 35Ft/db körül van...Ezek az olcsóbbak...


Nemtom hol vásárolsz majd rendszeresen, de jó átnézni a boltot, melyek esetleg a saját márkás termékei, mert azok azért olcsóbbak, és nézni kell, épp mi akciós...


Majd azért esetleg írd le a tapasztalataidat, hogy jöttél ki 20ezerből..:D Mert kíváncsi vagyok rá, na meg mindenből tanul az ember...

2015. okt. 20. 07:11

Köszönöm mindenkinek :) Nagyon-nagyon jók az ötletek :)


Zöldségek, saját még kevesebb van, mert idén valahogy minden tönkrement. De vannak, illetve saját házban is akarok, remélem addig sikerül rájönni a sikeres termesztés titkára :D


Szóval zöldség van, nekem a farhát, máj és hasonló olcsó húsok is elegendőek.


Köszönöm a tippeket :) Remélem annyira nem necces, sztem elég sokan nem is tudnák többől kihozni. Anyum pl 70ből él meg, amiből futnia kell rezsire és hasonló jókra... mondjuk ő kevesebb húst eszik, mint én, de valahogy összehozza :) Nekem is meg kell tanulnom a saját szám íze alapján betartani a 20at havonta.

2015. okt. 19. 20:41
Elég necces ennyi pénzből szerintem. De sok hagymás tojás, bundáskenyér, káposztás és krumplis tészta, paprikás krumpli, sajtos-tejfölös tészta, lángos, majorannás vagy hagymás sült csirkemáj krumplival, lecsó amíg olcsó a paprika ilyen olcsó kajákkal talán sikerülhet.
2015. okt. 19. 20:40
Igen, csirkemáj 250 ft fél kiló. Nekünk hármunknak elég 1 étkezésre, egyedül neked 3 étkezés.
33. Channa* (válaszként erre: 22. - B4d40997c0)
2015. okt. 19. 20:40

Én ritkán főzök csak magamra, de nyáron volt majd nem 1 hónap, amikor így volt.

A spárban vettem szeletelt karajt, amit kiklopfoltam, fűszereztem és 1-2 szeletet kisütöttem esténként, hozzá rizs. A húst kb. 700 Ft-ért vettem és 3 napra elég volt.

Ugyan ez csirkemellel:D

1 kg mirelit zöldséget tudsz venni kb. 300 ft-ért, az is jó köretnek.

Én reggelire és ebédre kiflit vagy zsömlét ettem, felvágottal. Nekem pl. 10 dkg téliszalámi elég 3-4 napra 400 ft, egy kis sajt szintén ennyi időre 300 Ft. A pékáru napi 100 Ft.

32. katus3
2015. okt. 19. 20:16
Vagy hagymàs csikemáj fűszeres steak burgonyàval összekeverve, olyan mint a brassói. Max 600 ft és egy embernek elég két napra. Vagy ha veszel egy szàl kolbàszt, fele elég pàsztortarhonyàhoz, màsik fele rakott krumplihoz. Vagy akár csak vacsira kenyérrel...
31. cimpi
2015. okt. 19. 20:13

Az ötezer egy hétre(volt egy ilyen téma nemrég a

hoxán- heti 5000-ből megélni..igaz nem egy főre) talán kivitelezhető, ha van sok saját zöldséged, gyümölcsöd ...

30. katus3
2015. okt. 19. 20:11
A paprika-paradicsom nem olyan dràga még, a lecsó pedig isteni. :-) Én hétvégén rántott hagymakarikàt csináltam, plusz gombafasírtot. Fél kg gombából lett 14 darab fasírt. :-)
2015. okt. 19. 15:10

Ja, a pulyka far-hát-nyak = pörköltnek, egy részét frissen nokedlivel, egy másik részét hordós apró káposztával = húsos káposzta, a többi pedig fincsi lesz pirított tarhonyával!!!

Gyakorlatilag egyszer főztél egy nagy adagot, és mégis minimum 3 féle kajád van, minimum 4-5 evésre!

28. anya4005 (válaszként erre: 24. - B4d40997c0)
2015. okt. 19. 14:57
Annó én is mozgás nélkül fogytam le,és az én akkori kajámmal tuti kijönnél 20ezerből! :D
27. anya4005 (válaszként erre: 17. - Túrógombócka)
2015. okt. 19. 14:54
Igaz,de én magam miatt,heti 70 óra meló mellett nem álltam neki főzőcskézni. Mellesleg mosogatni is utálok,de ez az én nyomorom.
26. ab61752c45 (válaszként erre: 22. - B4d40997c0)
2015. okt. 19. 14:51
pl.zúzapörkölt,nyakpörkölt valamilyen főzelékkel.
25. túrógombócka (válaszként erre: 24. - B4d40997c0)
2015. okt. 19. 14:49
jó, hát mindenki maga dönti el, de én se járok kondiba és én se költök vagyonokat kajára, mégis ment.
24. b4d40997c0 (válaszként erre: 23. - Túrógombócka)
2015. okt. 19. 14:46
Igen, csak mondják, hogy mozogni is kell hozzá... a buszhoz való sétán kívül nem sokat mozgok, és ezen jelenleg nem is tervezek változtatni... úgy gondolom, hogy amíg a kajám nem tudok változtatni, addig felesleges... főleg hogy én most a tartalékaim miatt teperek :)
23. túrógombócka (válaszként erre: 22. - B4d40997c0)
2015. okt. 19. 14:41
a fogyókúrához nem pénz kell, hanem önkontrol.
22. b4d40997c0 (válaszként erre: 21. - Túrógombócka)
2015. okt. 19. 14:40

Soha nem voltam leveses... megeszem, de heti 1-2 alkalommal bőven elég belőle...


A fogyókúra... inkább hagyjuk... kondira időm sincs járni, és pénzt sem akarok rá költeni jelenleg. A tervem, hogy jövőre veszek egy házikót kerttel, és majd ott meglesz a napi torna az állatok és a kert körül. És úgy még ki is termelem a magam számára fontos zöldség, gyümit és a hús (remélhetőleg) nagy részét.


Addig meg igyekszem 20 körülre kihozni a kajámat.


A fő gond, hogy nem ismerem, hogy hol mi az olcsóbb, hol érdemes vásárolni...


A csirkéből a kedvencem a far-hát, főleg sülve, mondjuk tejfölös (vagy kefíres) kukoricával. Ez lehet nem a legolcsóbb, de igyekszem nem is sokat enni.

21. túrógombócka (válaszként erre: 20. - B4d40997c0)
2015. okt. 19. 14:10
pedig a leves egészséges és laktató. annak is ajánlatos, aki mondjuk fogyni szeretne :)
2015. okt. 19. 14:09

Nagyon jó ötleteket írtok! :) Köszönöm :)


A sütőtökre én is gondoltam, mivel akarok faragni is, a belsejét meg el lehetne készíteni :)


Levest nagyon ritkán szoktam enni, ha főzök akkor is a csont miatt a kutyának.

De mind-mind nagyon jó ötlet, és valóban olcsó. Örülök, hogy nem irreális a 20-25ezer havonta :)

19. túrógombócka (válaszként erre: 18. - A360345bdd)
2015. okt. 19. 14:05
mondjuk én eleve inkább megfőzöm magam, abban legalább nagyjából tudom, mi van, nem úgy, mint egy kifőzdésben.
18. a360345bdd (válaszként erre: 17. - Túrógombócka)
2015. okt. 19. 14:01
Ráadásul egy jó húslevest fillérekből át lehet alakítani :) Szaggatsz bele grízgaluskát meg adsz hozzá egy nagy adag borsót! Vagy tárkonnyal és tejszínnel bolondítod meg. A főtt hús meg jó lesz egy vacsorára tormával, pl
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook