Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet megállapítani a gyermek nemét az ultrahang előtt? fórum

Hogyan lehet megállapítani a gyermek nemét az ultrahang előtt? (tudásbázis kérdés)


24. 259a746ef3 (válaszként erre: 22. - 442edc8c28)
2014. ápr. 28. 17:27
7 hetesen állapítható meg 96%-ban.Véleményem szerint csak valamilyen örökletes betegség kiszűrésére alkalmazzák.
2014. ápr. 27. 17:42
Szerintem sehogy.
2014. ápr. 27. 17:00

A fiúk termelnek férfi nemi hormont, már a 9. naptól és vérvizsgálattal ki lehet mutatni ha az anya vérébe férfi nemi hormon található!

De ez a vérvizsgálat kb 100 ezer forint magánkórházban alkalmazzák, ha kéred.

Akár egy 3 hetes terhességnél megmondják, hogy fiú vagy lány.

21. Cepheus (válaszként erre: 20. - 3205495036)
2009. jún. 3. 10:45
Volt is rá ötven százalékod, minden alkalommal! :-D
2008. ápr. 22. 21:15

Kínai fogamzásnaptár!!!

Nekem bevált,minden alkalommal!

19. Magdi8
2008. ápr. 22. 19:24
Sehogy. Két teljesen egyforma terhességből is születhet különböző nemű gyerek, és két teljesen eltérőből azonos nemű.
2007. máj. 17. 14:42
Na, az összes népi babona megdöntve! Megjött a papír a kromoszóma-vizsgálat eredményéről: egészséges FIÚ!!! Sehogy se bírunk egy lányt összehozni! :-)))
2007. máj. 15. 11:21

Én most várom a negyedik babámat, három tüneményes kisfiú után (kettő iker). Már hozzászoktam a fiúkhoz, úgyhogy ő is legyen inkább fiú... Mind fiú, legyen legalább ez lány... :-))) Szóval mindegy, csak legyen egészséges! Mivel már 39 vagyok, javasolták a méhlepényből a chorion-(boholy-)mintavételt, aminek elég magas a vetélési kockázata, és én nagyon haboztam, de végül (most úgy érzem: szerencsére) nem lehetett megcsinálni, mert a méhlepényem nagyon hátul van, és így kétszer kellett volna átbökni a burkot, hogy hozzáférjenek, azt meg nem vállalják.


Viszont javasolták az AC-t azaz amniocentézist is, ami egy nagyon pici szúrás csak, és nem is annyira veszélyes, magzatvizet vesznek ultrahangos figyelés mellett. Kicsi babám összegömbölyödve aludt éppen. Mondta az orvos, hogy most fogok érezni egy szúrást, én meg vártam, de nem éreztem semmit, és az orvos azt mondta, hogy na ennyi volt. Csak az ultrahangot néztem, mert a tű 40 cm hosszú, és azt inkább nem akartam nézni :-) Láttam, ahogy a tű egy icipicit beleszúr a burokba. Erre az én babám felrezzent, és elkezdett kíváncsian nyúlkálni a tű felé! Majd szívbajt kaptam, de szerencsére nem ért hozzá. Mindenki azt mondta, ez biztos lány, hogy ilyen kíváncsi... Aztán amikor kihúzta az orvos a tűt, babám visszafeküdt az előző helyzetébe. Ez három hete volt, és még nem kaptam meg az eredményt, ami jó hír, mert ha baj lenne, rögtön telefonáltak volna.


A fiaimmal szinte alig voltam rosszul az első harmadban, most meg három teljes hónapig rémesen voltam, egész nap hányingerem volt. Terebélyesebb is vagyok, meg jobban kívánom az édességet, hát a népi mondások szerint lánynak kell lennie :-))) Ha megtudom, mi lett a vége, szólok!


A magzatvíz-vétel szerintem nem olyan vészes, jól lehet látni közben a babát, nagyon ritkán rontják el. Egyébként nem kötelező, mert semmi nem az, jogod van elutasítani. Pl van, aki megtartja akkor is, ha betegnek mondják, akkor meg minek a vizsgálat? Tudok valakiről, aki így tett, és egészséges lett a babája! Mi lett volna, ha elveteti? Meg a fordítottjáról is hallottam már, mert hiszen azért ez a vizsgálat sem tévedhetetlen.


Mindenesetre ha valakinek csak a kora indikálja, más nem, annak nagyon nagy az esélye, hogy nem lesz semmi baj, pláne, ha nem is az első terhesség. Legalábbis nekem így mondták az orvosok. De mindenkinek magának kell döntenie.

16. algea
2007. máj. 15. 09:41
Tudományos álláspont szerint elvileg sehogy:) Én azt hallottam kismamáktól, hogy másféle ételre kívánósak a lisfiúkkal, mint a lányokkal: a fiús mama inkáb sós és erősen fűszeres (pl. zacskós levesek, olaszos mártások)ételeket kívánnak, a lányos mamák több édességet. De őszintén: igazából nem lehet megállapítani, és még ultrahanggal is csak a 28. hét körül mondják 100%-ra, úgy tudom:)
2007. máj. 15. 08:27

Nekem csak a néphidelem és a naptár mutatott igazat: lányommal terebélyes voltam, fiammal előre nőtt a hasam, a lányom a 18. napon a fiam a 16.-on fogant.

Egyénként a kínai naptár szerint a lányomnak is fiúnak kéne lennie, a terhességem a fiammal volt rosszullétes, a lányommal meg sem éreztem, megkívánás szinte egyik terhességemnél sem volt, a lányommal zabáltam a fagyit, a fiammal rá sem bírtam nézni...

14. Évke (válaszként erre: 13. - Mágika75)
2007. márc. 25. 09:06
Köszönöm szépen, aranyos vagy!
13. Mágika75 (válaszként erre: 12. - Évke)
2007. márc. 24. 22:46

Évke!

Szép pocak! Gratula! :-)

12. Évke
2007. márc. 24. 19:00
Sehogy! Nekem mindenki lányt saccolt a hasam formája alapján, édeset kívántam, a kínai naptár szerint voltunk együtt, hogy lány legyen, a peteéréses dolgot is úgy alakítottuk: magyarul mindent megtettünk annak érdekében, hogy kislányunk szülessen és most egy drága kis fiúmagzatocska növekszik a pocakomban!!!!!! És már nem is emlékszem rá, hogy valaha lányt akartam....
11. Rekus (válaszként erre: 10. - Biguc)
2007. márc. 24. 10:37

Izé, ez az a genetikai vizsgálat, amivel pl. a Down kórt is szűrik, és sajnos van vetélési kockázata. Szóval csak a neme miatt nehogymá' ilyen kockázatnak tedd ki a babát!


Mellesleg a munkatársaméknak csináltak ilyet, és azt mondták minden rendben van, és lány lesz. Vagy rosszul vették le a vért vagy elkeverték, mert egészséges fiúk született...

10. Biguc
2007. márc. 20. 08:58

Helló!


Van egy tuti módszer amivel megtudhatod, hogy a babád fiú lesz e vagy lány. Ez egy orvosi vizsgálat, egy kisebb fajta beavatkozás ahol genetikai vizsgálatot is végeznek. Így azt is megtudhatod, hogy biztosan egészséges lesz e a babád. Azt hiszem ez a vizsgálat a 35. életévet betöltött nőknél már kötelező is. De magadtól is kérheted a terhességed 12 hetétől.

2007. márc. 17. 10:07

Sziasztok!


Miért? Nem mindegy, hogy egészséges leánykád vagy egészséges kisfiad születik???

A következő majd más nemű lesz. Vagy nem. :-)

A lényeg, hogy egészséges, okos, ügyes babánk szülessen! Aztán, hogy kék vagy rózsaszín ruhákat vegyünk-e.... Mindegy!

2007. márc. 16. 07:43
Mikor terhes voltam az első gyerekkel mindenki azt mondta hogy lány lesz,mert nagyon széles voltam,az uh-on nem kérdeztem meg ,és tényleg lány lett.A második gyereknél a hasam előre nagyobbodott mindenki azt mondta fiú lesz ,így is lett,szintén nem kérdeztem meg az uh
2007. márc. 14. 21:00
Öt gyermekes anya vagyok . Egyik terhességemnél sem vágytam másra ,csak arra hogy egészséges babám legyen . Ha valaki tuti tippet tudd erre ,az nem mond igazat Bár ez az idő az álmok valóra váltásának kora ,igy minden fajta találgatás megengedett !
2007. márc. 14. 21:00
Öt gyermekes anya vagyok . Egyik terhességemnél sem vágytam másra ,csak arra hogy egészséges babám legyen . Ha valaki tuti tippet tudd erre ,az nem mond igazat Bár ez az idő az álmok valóra váltásának kora ,igy minden fajta találgatás megengedett !
2007. márc. 14. 13:54

Van egypár népi megfigyelés, de egyik sem tuti:)

PL. a lányt váró kismamák gyakrabban szenvednek hányingertől az első trimeszterben.

Lány gyermekek könnyebben fogadnak meg hideg időszakban, a fiú pedig melegben.

Aztán van a kínai fogantatási naptár (valahol itt a portálon is volt már), ami az életkorod és a hónap alapján számol.

Meg ha édeset kíván a kismama, akkor lány, ha sósat, akkor fiú várható.

Nekem ezek alapján fiú lenne, de az UH szerint lány lesz:)


Aztán ha ismered pontosan a peteérés időpontját, akkor az az utáni 2-24 órában inkább fiú, 36-48 órában inkább lány várható.

Meg még van agy holdmódszer is, ha a teherbeesés időpontjában milyen a holdállás (teliholdhoz közel- fiú, újholdhoz közel -lány).

Ezekkel meg nagybátyámék próbálokztak, és egy gyönyörű kislányuk született (igaz ők fiút akartak).:o)


A tuti az amikor megszületik:)

2007. márc. 14. 13:32
A lényeg az, hogy egészséges legyen!!!! Más nem számít!:) Szerintem.
2007. márc. 14. 13:31
Kinyújtod a kezed mintha mutatnád, ha tenyérrel felfele mutatod fiú, ha kézfejjel felfele lány:)))
2. edek
2007. márc. 14. 13:13
Szerintem sehogy...
2007. márc. 14. 12:07
Hogyan lehet megállapitani a gyermek nemét az ultrahang elött

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook