Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet leszoktatni egy 5 hónapos cicát a szopizásról? fórum

Hogyan lehet leszoktatni egy 5 hónapos cicát a szopizásról? (tudásbázis kérdés)


11. Líviababa (válaszként erre: 10. - Ritapam)
2011. jan. 3. 08:02

De édi lehetett...


Rájöttem, hogy szerintem a muternak van baja, úgyhogy ő megy doktorbácsihoz. (először, aztán meglátjuk...)

Egész nap csak fekszik, alig akar kimenni levegőzni. Ha szólok neki, kb. harmadikra emeli fel a fejét, hogy "na mi van?".

2011. jan. 2. 20:46
tuti nem a szopitól megy a hasa...sztem is állatorvosnál a helye. és nem kell leszoktatni..szegény cicó... a miénk 9 évesen is szopta a ruhámat, hamar lett elválasztva :) de azért szerettem :) sajnos már meghalt.... :(
2011. jan. 2. 14:38
A hasmenésnek lehet más oka is, jobb lenne orvoshoz vinni. A szopizásról majd a cicamama leszoktatja, hagyd őt nyugodtan.
2011. jan. 2. 14:28

A mi cicáink 5 hetesen kerültek hozzánk, ma már négy evesek, de a mai napig "cumiznak" minden nap legalább 3-4 szer. Az egyik a saját "kezét", a másik egy köntöst. :)


Szerintem nem ártana beszélni egy állatorvossal a hasmenés miatt.

2011. jan. 2. 14:14
Hacsak el nem viszitek a kiscicát vlkihez, ti nem tudjátok leszoktatni róla. Elvileg a 4. hónap után a mamacica saját maga hajtja el magától a kiscicáit, mikor már nagyok a fogaik és a körmeik, és fájdalmat okoznak szopizás közben. Adjatok neki krumplipürét, abban van keményítő. A szopizásról meg majd az anyja leszoktatja, ha megunja, hidd el. Nekünk is volt mamacicánk, sajnáltuk is a kicsiket, mikor az anyjuk pofozgatta őket, fújt rájuk, mikor azok oda akartak bújni hozzájuk (a nővéremmel akkor még kislányok voltunk, nem értettük), de a felnőttek nyugtattak bennünket, hogy ez a természetes.
6. Líviababa (válaszként erre: 5. - Timi0630)
2011. jan. 2. 14:07
Nincs elválasztva. Itt lakik ő is. A szopástól megy neki, nem a whiskastól.
2011. jan. 2. 14:05
A hasmenésről akarod leszoktatni?Ne adj neki olyan ételeket,ami ezt előidézheti,és akkor nem fog menni a hasa.A szopizás meg magától el fog múlni,kinövi majd.VAlószínüleg túl hamar lett elválasztva az anyjától.
2011. jan. 2. 14:05
Szopik a kismacska és megy tőle a hasa. Lehet, hogy azért mert megint várandós az anyja... Nem tudom, de amint szopik, szalad és vissza se tudja tartani a hasmenést.
2011. jan. 2. 14:02
ezt most nem igazán értem
2011. jan. 2. 13:59

A dinkának megy a hasa.


Le tudom róla szoktatni valahogy?

2011. jan. 2. 13:59
Hogyan lehet leszoktatni egy 5 hónapos cicát a szopizásról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook