Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet leszokni a sok ruha/cipővásárlásról? fórum

Hogyan lehet leszokni a sok ruha/cipővásárlásról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
25. df1e1c376c (válaszként erre: 23. - Timycat)
2020. jún. 8. 10:00

Pár címke nem bírta, de amúgy hogy ne tennék be más egyszinut.


A főnököm azt mondta, majd pár hónap alatt szetmegy az ing szerelése. Szerintem nagyon nem tudja mit hord, és 60000009 éve nem mosott.

24. New(l) (válaszként erre: 23. - Timycat)
2020. jún. 8. 09:56
Ó, én sosem mertem, pedig igyekszem nem gagyi minőséget venni...
23. timycat (válaszként erre: 17. - New(l))
2020. jún. 8. 09:43
Én is 60 fokon mosok, semmi bajuk.
22. syria (válaszként erre: 19. - Aszparagusz)
2020. jún. 8. 09:43
Úgy, hogy állandóan lesi az akciókat, gyűjti a bónokat. Mérhetetlen elégedettséggel tölti el, hogy megveheti a huszadik pólóját 1800 Ft helyett 900-1000 Ft-ért. És azzal nyugtatgatja a lelkiismeretét, hogy a férje rokonai mennyire örülnek majd a cuccoknak.
21. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 8. 09:38

Mondjuk gondolj arra, hogy azt a sok sz@r rongyot vszeg éhbérért dolgozó majdhogynem rabszolgák varrták, neked meg tulképpen nincs is rá szükséged de támogatod vele a kizsákmányoló ruhagyárakat. Olvashatsz kicsit a kapszulagardróbról, keress fenntartható ruhamárkákat, nézz utána mit művelnek ezek a gyártók az alkalmazottaikkal - remélhetőleg el fog menni a kedved.

Én nem tudok annyit adni ruháért (jav. inkább nem akarok) hogy fenntarthatót vegyek, így turizni szoktam. Legalább nem támogatom közvetlenül azokat a mocsok gyárakat.

20. aszparagusz (válaszként erre: 12. - 16b5d6ae34)
2020. jún. 8. 09:37
Miért adományozna? Ő ruhára költi, más piára, a harmadik meg utazásra.
19. aszparagusz (válaszként erre: 14. - Syria)
2020. jún. 8. 09:35
Ha kisnyugdíjas, miből vásárol havonta göncöket?
18. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 8. 09:33

Nekem van egy fogadalmam, 3 évig nem veszek ruhát, cipőt (kivétel a zokni, fehérneműk). Egy bikinit bebakiztam, de azonfelül 1,5 éve nem vettem ruhaneműt vagy cipőt.


Emellett szelektálok is, egy meghatározott rendsuer szerint. Én helyhiánnyal küzdök, azt nem tudom mérni hogy ezzel mennyit spórolok.

17. New(l) (válaszként erre: 15. - Df1e1c376c)
2020. jún. 8. 09:31

60 fokban nem mennek össze a szoknyák, farmerek?

Az ittenieket nem is szabad ilyen magas hőfokon mosni, szerintem óvodás méretűre zsugorodnának tőle. :)

16. df1e1c376c (válaszként erre: 5. - Bozsu55)
2020. jún. 8. 09:26

Szerintem ez nem dicsekves.

A ruha vásárlás nem feltétlen több, mint beülni kávézni, cigizni, inni a barátokkal.

15. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 8. 09:22

Belátás és elhatározás, mint minden függőség.

Az ország váltás után eddig a műterem lakasig terjedt ki az otthonom. Az otthon hagyott cuccaim megtoltenek a fél lakásom, és hurcolni is csak érzelmi okból érné meg. (A bundaim mondjuk érnek valamit, de minek hozznám Angliába, ahol soha nem vehetem fel, és nehezek, drága a szallitasuk.)

A hely megtelt (a téli/nyári) váltás így is a pasimnal.

Pont. Vége.


Egy valamiben viszont aldom az eszem. Van (ma számoltam meg) 14 szoknyam melóba. Mielőtt bezartunk, sokszor dolgoztam 6 napot a héten, ha leboritottam magam, cseréltem, nap közben másik városba mentem. És én soha nem vettem fel másnap ugyanazt.

Most kötelező a napi csere és a minimum 60 fokos mosás (ami nálam alap volt, és átlag magyar standard -mondjuk csak papiron), és sápítoznak, hogy honnan vegyek most másik farmereket, vagy mossak pár goncot külön így.


Ha valakiben ez így megfogalmazódik, csináljon selejtezest elsőre. (Én meg selejteztem is időnként, mert soha nem volt hely.)

14. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 8. 09:16
Szilárd elhatározásból születő erős akarattal. Ezt pont olyan beteges függés, mint az alkohol vagy a cigi, csak ez nem az egészséget, hanem a pénztárcát károsítja. Van egy 70 éves, KISNYUGDÍJAS, egyébként is vásárlómániás ismerősöm, aki évtizedek óta nem bírja ki, hogy ne vegyen havonta átlag minimum 1-2 rongyot, amiket nagyon hamar megun. Összegyűjti, s elküldi az afrikai származású férje (akivel kb. 28 négyzetméteren élnek), még szegényebb rokonainak.
13. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 8. 09:14
Az embernek sokkal nagyobb dolgokhoz is kell, hogy legyen illetve van önuralma, mint az esztelen ruhavásárlás.
2020. jún. 8. 08:59
Ha a pénz égeti a zsebedet, adományozz pl. egy gyermekotthonnak.
2020. jún. 8. 08:58
Valóban itt sokan vagyunk átlagkeresettel, jobb esetben 1-2 havonta ha veszünk 1-2 ruhaneműt ami nagyon szükséges. Kétlem, hogy a többség csak úgy shoppingol. Költsd másra, szépítgesd az otthonod bár ha nagyon sok pénzed van ruhákra akkor gondolom a pecó is rendben van. Néha rendelj akkor ruhát rászorulóknak és vidd el, passz. Ez szerintem nagyon nem olyan dolog amit nem lehetne megállni.
10. globus
2020. jún. 8. 08:48
Megtelik a tárhelyed és kénytelen leszel kidobni. Olyankor gondolj arra, hogy mennyibe került.
9. Guruljka (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 8. 08:19

Nincs mit belemagyarázni.

A hasonló anyagi helyzetben levő kevesebbek vagy nem vásárolnak feleslegesen, vagy nem kürtölik világgá.

Mi, a többség, akik igyekszünk észszerűen öltözni, nem tudunk tanácsot adni a pazarlásról való leszokást illetően.

Viszont nagymamája volt mindenkinek. Az enyém azt mondaná, menj el napszámba kapálni, majd nem járna az eszed vásárláson.

8. 346cfad937 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 8. 08:16
Töltsd ki a hiányosságot az életedben, ami miatt ezt csinálod.
7. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 8. 08:14
Szülj néhány gyereket, rögtön nem lesz kidobnivaló pénzed !
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Bozsu55)
2020. jún. 8. 08:13

Egy kérdést tettem fel, amibe szerintem fölösleges mindent belemagyarázni!!

>facepalm<

5. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 8. 08:03
Most dicsekszel vagy panaszkodsz?
4. Orsi2017 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 8. 07:36
Tűzzél ki egy nagyobb célt pl.külföldi nyaralás amit rendelésre szánnál dobd be a perselybe ..
2020. jún. 8. 07:28
Ha nincs pénzed úgy a legkönnyebb...mosoly
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 8. 07:26
Ép ésszel, már ha van.
2020. jún. 8. 07:25
Mondhatom lassan, hogy ki tudnék bírni éveket új ruha nélkül, mert annyim van, hogy ki se tudom őket használni. Csak ruhából van vagy 60 darabom, és látom más embereknél is, hogy nem sok ruhával bírnak, én meg folyton nézelődöm az interneten és sorra rendelek ilyen ruhát, olyan blézert, olyan szoknyát... ami kb évente max 5 alkalommal van rajtam
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook