Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet lelkileg megerősödni? fórum

Hogyan lehet lelkileg megerősödni? (beszélgetős fórum)


2017. jún. 28. 22:47
De megérte :)
2017. jún. 28. 22:47

Sziasztok!

Így 4 év távlatában elmondhatom, hogy sokat erősödött a lelkem. Rengeteg könnycsepp és küzdés árán

16. ca8f748537 (válaszként erre: 11. - Grizus)
2013. nov. 3. 13:38
a humorérzék is segít a lelki erősödésben :-)
15. b59d50028c (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2013. nov. 1. 00:06
Ez "magától" nem megy, de magától azaz tőled mehet.:)
2013. nov. 1. 00:04
Látogass el a ONENESS HUNGARY honlapra, megkapod a választ.Sokunknak segített.
13. grizus
2013. okt. 31. 05:48
Önismerettel.
12. ittmost (válaszként erre: 9. - Főnix01)
2013. okt. 29. 06:34

Itt nyugodtan kinyavalyoghatod magad,ha jól esik,elbírja a papír.

majd biztos kapsz hideget-meleget,és biztos lesz közte hasznos dolog is,amitől erőre kapsz,vagy jobban meg tudod ítélni a helyzetet.

11. grizus (válaszként erre: 8. - Ca8f748537)
2013. okt. 29. 03:37
Nahát, arra mérget veszek, hogy a dalai láma nem lát mindent pozitívan!! Csak jó a humorérzéke.(:
10. grizus
2013. okt. 29. 03:36

Nem tudom, miért kéne boldognak lenned, amiért két hetet folyamatosan dolgoznod kell. Egy normális munkahelytől elvárható lenne, hogy ne csináljon ilyet. De hát sajnos kénytelen vagy alkalmazkodni. Add ki nyugodtan a mérgedet!

Egyebekben egy dolgot tudok mondani: valahányszor nagyon jól kezdtem magam érezni és elbíztam magam, mindig történt valami baj, kibillenés, jött egy probléma, ha nem kívűl, belül. Ha más nem, elment a kedvem, megundorodtam, begörcsöltem, de a túl nagy örömnek, repülésnek tartósan sose örülhettem. Egyszerűen valami visszarántott inkább a negatívumba, csakhogy meglegyen az egyensúly. Van egy mondás: a bölcs örökké kard élén él. Óvatos. Nem "túl". Persze, lehet, hogy ez neked semmit sem mond, mert nem vagy egzaltált személyiség, én meg az voltam, de gondolom, megosztom Veled ezt a tapasztalatot, hátha hasznát veszed.

2013. okt. 28. 22:46

Köszönöm az eddigi váladzokat. Igen, pontosan így szokott történni, hogy pozitívan kezdek gondolkodni, és paff.. Történik valami rossz. Abban igazatok van, hogy örüljek, hogy van munkám. De nem kezdek el nyavajogni.

Akkor.próbálok pozitív lenni, és valamit tanulni a rossz dolgokból.

8. ca8f748537 (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2013. okt. 28. 18:26

Azt értsd meg, hogy nincs olyan ember, aki mindig mindent pozitívan lát. Talán a dalai láma....

Persze, hogy az ember elkezd pozitívan gondolkodni, aztán beüt valami rossz.Aztán úgy érzi, illúzió volt az egész. Pedig nem. A rossz történésekből is tud az ember tanulni.Miért történt így? Milyen szerepem volt benne? Mit tehetek másképp?csak pár példa.....

7. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2013. okt. 28. 18:02

Ilyenkor gondolj azokra a munkanélküliekre, akik szívesen dolgoznának akár három hetet is, de még sincs lehetőségük rá...


..Na? ..Ez elég motiváló? :o)

6. ittmost (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2013. okt. 28. 17:39

Morogj nyugodtan magadban,a másik szobában,sőt hangosan is moroghatsz,amíg ki nem adtad a dühödet.

Szerintem egy yilen miatt nem érdemes a párodhoz fordulni(őt is idegesíteni,hizs biztos neki is megvana maga baja),hiszen nem tud változtatni rajta,és azon kívül,h nagyon fárasztó lesz,azért nem egy tragédia. Szerintem a fő az,h nagyobb bajokban melléd álljon

2013. okt. 28. 17:11

Morogni megengedett

ne tökéletességre vágyj

kis lépések

4. 7a3a05277b (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2013. okt. 28. 16:22

Ülj le a "pároddal" és magyarázd el neki, konkrétan, szavakkal, kerek mondatokkal, hogy neked arra van szükséged, hogy kifejezze támogatását, nem pedig arra, amit most csinál.


Ezzel ugyanis csak az ellenkezőjét éri el. Ha már magától nem volt képes a te igényeidet szem előtt tartani, hanem a saját hülyeségét szajkózza.

3. 10846c73f8 (válaszként erre: 1. - Főnix01)
2013. okt. 28. 15:58

Szerintem erre nincs általános recept. Kiből mi - mit vált ki. Ha nem jó az impulzus, akkor csak még jobban belekeseredik.


Az önbizalom "fokozása" viszont biztosan segíthet benne. Találj valamit, ami az önbizalmadat erősítheti.

2013. okt. 28. 15:57
Én is kiborulnék, ha 2 hétig dolgoznom kéne megállás nélkül...
2013. okt. 28. 15:56
Sziasztok! Próbálok változni, pozitívan nézni a gilágot meg a dolgokat. De ha valami történik (mint most például, hogy két hetet kell lehúzzak egybe a melóhelyen), egyszerűen kiborulok, morgok. Páromhoz igyekszem fordulni, de ő meg nem mond soha semmi. Állítólag azért, mert így akar megerősíteni. De ezzel csak még jobban kiborít. A lényeg, hogy hogyan legyen vér a pucámban? Így nem fogok soha egyről a kettőre jutni :-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook