Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet lakásbiztosítást évforduló előtt megszüntetni? fórum

Hogyan lehet lakásbiztosítást évforduló előtt megszüntetni? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 22. 07:26

Úgy látom senki nem szüntette meg fordulónap elött

Én igen.

Felmondólevél, X naptol megszüntetem, + 3 hónap kifizet, mert ez utóbbit kérheti/követelheti a biztositó

2013. szept. 21. 22:17

szerintem mindenképpen van valami kiút. nincs olyan dolog, amiből valahogy ne lehetne kijönni. a legjobb tippem az lenne, hogy valami hozzá értőtől kérdezz.

én itt szoktam ilyen témákban olvasgatni (lakasbiztositasok.hu), de akár még levelet is írhatsz nekik, én már kérdeztem tőlük biztosító váltásról dolgokat, és teljesen nyíltan segítettek nekem megválaszolni a kérdésemet.

2013. júl. 9. 17:30

Változnak a törvények!

Ma már a 3.hsz-ben leírtak az érvényesek!

A törvény nem tudása nem mentesít.

2013. júl. 9. 13:41
2 evvel ezelott igy szuntettem meg, nem volt semmi zur. Igaz, meg fel ev mulva is kuldtek a figyelmezteto sorokat, hatha csak elfelejtettem fizetni. Kozben meg reg masnal elt a biztositas.
6. gyöngy:) (válaszként erre: 2. - Fa96ed4cf8)
2013. júl. 9. 11:26

Ez nem így működik, ahogy gondolod, vannak szerződési feltételek.

Ha nem fizet, a kockázatviselési időre járó díjat a biztosító jogi, peres úton is behajthatja-jogosan.

Máshol meg csak akkor köthet, ha az előző megszűnt.

Illetve köthet csak nem lesz érvényes.

2013. júl. 9. 08:50
A lényeg: ÉVFORDULÓHOZ kötött. Addig fizetni kell, különben ügyvédi felszólítás, + annak a díja meg postaköltség. Most szigorítottak. Kéne egy ambiciózus ügyvéd, esetleg ombudsman, mert ez tényleg nagyon durva.
4. 99279bb06f (válaszként erre: 2. - Fa96ed4cf8)
2013. júl. 9. 07:52

Jó tanács, aztán majd megy a végrehajtó!

Ez nem ilyen egyszerű ám!

3. 425031217d (válaszként erre: 1. - Moribana)
2013. júl. 8. 20:37

[link]

A lakásbiztosítási szerződést fel kell mondani, már nem elég a díj nem fizetése

A vagyonbiztosítási szerződések mindkét fél részéről indokolás nélkül felmondhatók írásban a biztosítási évfordulóval. Az évforduló lehet a naptári évvel megegyező, azonban lehet a szerződés megkötésének dátumához igazodó is, így amennyiben a szerződő a szerződés felmondása mellett dönt, mindenképpen ellenőriznie kell a biztosítási kötvényen az évforduló időpontját.

Ez azért nagyon fontos, mert a felmondásnak az évfordulót megelőzően legalább 30 nappal meg kell érkeznie a biztosítótársasághoz - figyelmeztetett dr. Bezzegh Edina.

A felmondólevél kötelező kellékei

A felmondólevélnek tartalmaznia kell szerződő nevét, születési dátumát, lakcímét, a kockázatviselés helyét, azaz, hogy melyik ingatlan a biztosított a kérdéses szerződésben, a szerződés azonosítóját (kötvényszám), az évfordulós felmondás tényét.


Tovább is van még.

2013. júl. 8. 16:58

Akkor nem fizeti tovabb... Kuldenek nehany felszolitast, figyelmeztetest, de tenni ellene nem tudnak semmit. Nem kotelezo a disznotor;

Az viszont mas kerdes, hogy kotelezo-e fizetnie - pl. tarsashazi lakas -, mert akkor viszont nincs mit tennie. Max keres olyan ceget, aki kevesebbert opcios ajanlatot tud adni. Vannak mar biztositasi alkusz-irodak is.

2013. júl. 8. 16:49
Édesanyámnak megváltoztak az anyagi körülményei és nem tudja tovább fizeni a bitosítását, a méltányossági kérelmét is elutasította a biztosító. Hova lehet fordulni ilyen ügyben? Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook