Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan lehet kontrollálni az esti zabarohamokat? fórum

Hogyan lehet kontrollálni az esti zabarohamokat? (tudásbázis kérdés)


2010. jan. 3. 05:45

egy dolog segít: hogy eldöntöd előre, mit és mennyit fogsz enni aznap. és betartod.

van elképzelésed egy ideális fogyasztásról? mert ha van, szerintem nem is kell folytassam...

2010. jan. 3. 00:40
én egy évvel ezelőtt még éjszaka is kijártam enni...zugzabáló voltam!
20. globus (válaszként erre: 19. - Botond75)
2010. jan. 3. 00:30
Mert a hűtő tele van vasárnapi maradékokkal, az ember nem dobhatja ki a kaját... :D
19. botond75 (válaszként erre: 18. - F8db0709b8)
2010. jan. 3. 00:17
Engem sem. Már tul vagyok rajta. Már csak vissza kellene csinálni. Hajrá újévi fogadalom.Mondom ezt pár diós kifli után. Mindig hétfötöl kezdödik a fogyókura. Vajon miért.
2010. jan. 2. 10:03
Én is ebben szenvedek,de tehetetlen vagyok,és olyankor ami a kezem ügyébe kerül mindent bezabálok,akár szenyó,akár kakaópor magában,bármi csak ehető legyen!Igaz engem nem fenyeget az elhizás veszélye.
17. Chrissy28 (válaszként erre: 14. - 2b9a946b07)
2009. okt. 29. 13:40
16. Chrissy28 (válaszként erre: 14. - 2b9a946b07)
2009. okt. 29. 13:38
A Rooibos egy del-afrikai noveny, kisse pirosas szinu es nagyon finom. Foleg este erdemes inni.
15. Chrissy28 (válaszként erre: 13. - Cis77)
2009. okt. 29. 13:38

Ez jo otlet!

Mi mindig teazunk este, igen, mi is rooibos-t iszunk, de ha ennel (2-3 bogre) akkor abbol nem sok alvas lesz, mert ki kell, hogy jarjak.

Nekem a teve a nagy ellenfelem, eszrevetlenul is. De nekunk is mindig van egeszseges snack otthon, paradicsom, tisztitott repa, karalabe stb.

2009. okt. 29. 13:18

köszi a tippeket, sajnos a nagyon nagy akaraterő, ami segítene.hát et kisgyermekes családban napi 9 óra meló mellett nem könnyen megy.

mi az a roiboos tea?valami étvágycsökkentő?

13. Cis77
2009. okt. 29. 12:18

én vacsizok 5 körül és azon igyekszem,hogy ne egyek 6 után. de sajna nagyon jól ismerem a zabaszörnyet, és képes lennék még 3x vacsorázni, ha hagynám magam.:-DDD pedig nem nézek tévét, de csigeteni nasizni olvasás közben is lehet :(

az egyik trükköm ,hogy iszok, iszok, akár 1 litert is óránként. ettől max sokat pisilek, de nem hízlal (roiboos tea) és az éhségérzetem elnyomja.

ha mégsem, akkor hántolt szotyit eszek, nem különösebben szeretem, így elég hamar rájövök, hogy fúj és abbahagyom.:D ez nekem bevált trükk.

ha meg vágképp nem bírom ki, akkor jöhet lágytojás, paradicsom, párizsi, ha iszonyú éhes vagyok akkor tejföl. ezek egy időre eltömnek és nincs fölös szénhidrát.

illetve én már rájöttem, ohgy amint emgmosom fogma éhes leszek. ez vmi borzalmas dolog. ezért a lefekvés pillanatáig nem mosok fogat, és annyi akaraterőm van, hogy éjjel már ne csattogjak ki enni. :DDD

12. klenca
2009. okt. 29. 11:52
Inni kell helyette teát.
11. Chrissy28 (válaszként erre: 10. - 2b9a946b07)
2009. okt. 29. 11:47

Anyasag mellett nehez megvalositani, es nem konnyu belekezdeni sem (ez magamra is vonatkozik), de a reggeli futas (meg etkezes elott) nagyon hatekony.

Nekem ez valaha nagyon bevalt, mind fogyas, mind etvagy es nassolas szempontjabol.

2009. okt. 29. 11:28

ó, én nem sértődtem meg a két csokigyáron és három pékségen, mert pont ezeket produkáltam...

pedig amikor pár nap este sikerül viszafogni magamat, akkor sokkal jobba a közérzetem, nem puffad fel a hasam stb.

az a anyavalyás úszógumi nem akar lemenni...

hát ha napközben sokat eszem, akkor az meg nem fogyókúra, nem igaz?persze nem koplalok (nem is tudnék)de kenyér édesség módjával, és hát a mennyiség...a helyzet az hogykét és fél év szoptatás alatt állanósult a hatalmas étvágyam és kitágult a gyomrom.aztán amióta dolgozom, és nem szoptatok, feljöttek a kilók...

9. Chrissy28 (válaszként erre: 5. - 2b9a946b07)
2009. okt. 29. 09:41

Olvastam valaha, hogy a kave eredmenyezhet esti edesseges zabarohamot.


Egy viszont biztos, ha napkozben nem eszel eleget, akkor este tuti ehes az ember.

Na, meg a teve! Ha elfoglalom magam massal, pl olvasas vagy internet, akkor nem hianyzik a kaja, de ha odaulok a teve ele, akkor egybol feluti a fejet a zabaloszorny :-)

2009. okt. 29. 09:37

Sziasztok


Én akkor is bírok este zabálni, ha egész nap ettem. Sokszor vagyok a gyerekkel egyedül otthon, s a tv, vagy a gép előtt ülve sajnos mindig rámtör a csipegetési láz. Tudom ez nálam pótcselekvés. Erről próbálok leszokni.

Szerintem az esti zabálások 80%-ának semmi köze az éhséghez. Rossz szokás, póttevékenység, érzelmi gondok, unalom...

7. e5c5bc0854 (válaszként erre: 5. - 2b9a946b07)
2009. okt. 29. 09:16
Husi, sovány felvágott, sajt, túró, tojás, kefír, joghurt, tzatziki saláta, vegyes párolt zöldség, paprika, paradicsom, ilyenek... a kávé szerintem nem gond, felpörgeti az anyagcserét, persze ha nem turbózod fel sok cukorral, tejszínhabbal... én délután szoktam inni egy tejeskávét, az eltelít és így vacsorára nem érzek késztetést egy fél disznó bekebelezésére:) Nem régóta csinálom ezt a fajtát, de ki lehet bírni:)
2009. okt. 29. 09:14

Napközben több kaja, akkor estére nem éhezel ki, és nem lesz a vacsorád egy elefánt, 2 csokoládégyárral, és 3 pékséggel:D

(nem megsértődni!!!!!!)

2009. okt. 29. 09:05

a kávé miért gond?mert elég alacsony a vérnyomásom és akkor fáj a fejem estére.

a fehérje az husi?pl. csirkemell salival, öldséggel?

4. e5c5bc0854 (válaszként erre: 2. - 2b9a946b07)
2009. okt. 29. 09:01
Fehérje és zöldségféle ajánlott vacsorára...
2009. okt. 29. 08:56

Ne igyal napkozben kavet, es egyel eleget.

Ha pedig nagyon kell enned valamit, egyel egy pici joghurtot, vagy ragj repat.

2009. okt. 29. 08:56

egész nap bírom, h keveset eszem, de este (kétszer adok a családnak kaját) mindig addig csipegetek, míg felér két teljes étkezéssel...

mit lehet este enni, ami nem hízlal és mégis ettem valamit?mert a semmit sem szabad nálam nem jön be.

2009. okt. 29. 08:55
Hogyan lehet kontrollálni az esti zabarohamokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook