Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet könnyen sokat és rövid idő alatt tanulni fórum

Hogyan lehet könnyen sokat és rövid idő alatt tanulni (beszélgetős fórum)


11. GyőriÉdes (válaszként erre: 7. - Varbóc)
2010. dec. 24. 12:47
Pszicho könyvemben azt olvastam, h a tanulás alvás előtt a leghatékonyabb :)
2009. febr. 15. 17:49
Azt én is szeretném tudni
2009. jan. 14. 21:33

Ó rengeteg tanulástechnikai módszertankönyv van már.

Amire én emlékszem az ilyesmi.

1. közben sok folyadék bevitel. Gyümölcs, nyers zöldség.

2. könyv, hangos olvasás, értelmező! Menet közben jegyzet!

3. Jegyzetből memorizálás.

4. reggel, mikor érzed, hogy felébredtél, ne pattanj ki az ágyból! Csukott szemmel ismételd át magadban a tegnap estig tanultakat. Ez a pillanat rögzíti talán egy életre is a gondolatokat.

5. vizsga előtt csoki, folyadék, és tilos a tanulás, de a jegyzetet érdemes átfutni hangosan.

kitartás:-)

8. 0f45284c13 (válaszként erre: 7. - Varbóc)
2009. jan. 14. 17:06
Én éjszaka már álmos vagyok inkább a délutánomat szánom rá.
2008. nov. 29. 04:06
Fontos a rendszeresség és a beosztás. Valóban, az éjszakai tanulás a legjobb, mivel ekkor nincs zavaró tényező, és a koncentráció is sikeresebb.
2008. ápr. 29. 00:35

Én is napokra beosztom az anyagot, akár oldalszám szerint. Nekem éjjel megy a legjobban a tanulás, bagoly vagyok. :)

De volt már olyan, hogy hajnalban aludtam 3 órákat és egész nap tanultam, dolgozatot írtam.

Nekem most szombatig van a határidő, úgyhogy együtt tudok veled érezni, teri77. :)

Hajrá!!!

2008. ápr. 21. 22:38
agykotrollal
4. mandella (válaszként erre: 3. - Mandella)
2008. ápr. 5. 15:29
és nekem mindig reggel, hajnalban ment bele legjobban a fejembe, de ez egyéni sztem mindenkinél, szóval te tudod a legjobban, hogy neked hogy a legideálisabb...
2008. ápr. 5. 15:28
én mindig felosztottam a tételeket napokra, tehát tegyük fel: 15 tétel szerdáig, az annyi mint ma 5, holnap megint öt, holnapután mondjuk megint 5, aztán meg átnézed őket újra, és kész! :)
2008. ápr. 5. 15:26
csak egyszerűen minél előbb állj neki, olvasd végig egyszer aztán ujra és újra és ... :))) és ne hoxázz közben :)))))) estére meg igérj be magadnak valami pihit, egy film egy jó fürcsi vagy vmi jo vacsi és alvás, aztán reggel folytathatod a tanulást.
2008. ápr. 5. 15:22
15 tételt kéne bevágnom szerdáig, hogy csináljam, hogy valami bennem is maradjon, ne csak egy nagy mix legyen bennem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook