Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet könnyen beilleszkedni a munkahelyen? fórum

Hogyan lehet könnyen beilleszkedni a munkahelyen? (beszélgetős fórum)

1 2
2015. febr. 9. 04:07
ugyhogy mindenkire mosolyog,mindenkihez kedves vagy es figyelsz mindenre amit mondanak!
35. feketebárány74 (válaszként erre: 1. - 5b80ba7f2a)
2014. júl. 25. 18:02
Az a baj, hogy hiába igyekszik az ember sok munkahelyen, úgyis belekötnek valamiért, ha éppen ahhoz van kedvük a többieknek. Én is dolgoztam már olyan helyen újoncként, ahol amikor a főnök kilépett az irodájából az eladótérbe, akkor az volt a kérdése, hogy én hol vagyok, nem az, hogy a többi eladó hol van. Amúgy a többiek bent beszélgettek meg iszogattak akkor /is/ a raktárban. Én meg egyébként éppen a pult alatt voltam, valamit rendezgettem ott. Vagy egy másik helyen, ahol szintén igyekeztem jól végezni mindig a munkámat meg meggyanúsítottak, hogy elvettem a kasszából 3000 FT-ot. De persze nem vettem el, de nem akarták elhinni. Nem is maradtam egyik helyen sem utána sokáig. Szóval a kérdésre a válaszom az, hogy igazából csak úgy lehet beilleszkedni egy új munkahelyen, ha te leszel ott a főnök, különben eléggé kétséges a dolog... :S
34. Cucicsillag (válaszként erre: 33. - Cucicsillag)
2014. júl. 25. 17:50

Huhh, en pestrol "gyuttem" ide, nahh, eleves ez egy pecset.

* forditas: Videkre koltoztem pestrol es ez az osszes kollegaban szinte eleve egy pecset/belyeg (miszerint egy pesti sosem lehet normalis)

Ilyen,olyan, locsocs...(jellemeztek a kulsom alapjan)

Nem erdekelt, (ez igy van)

Huhh, en pestrol "gyuttem" ide, nahh, eleves ez egy pecset.

Ilyen,olyan, locsocs... Nem erdekelt,

Mai napig sem erdekelt, mert sok haver csajszit szereztem ettol fuggetlenul. Csak az ilyen szarkeveroknek nemtom,miert jo. Aki keverte, az pedig. Az exem batyja...

Remek :D

Nem jott ossze, de az ilyeneket pl.nem ertem minek jo. Egy csomo negativ, folos energia a semmire....

(válasz kék irisz 11. hozzászólására) Mai napig sem erdekelt, mert sok haver csajszit szereztem ettol fuggetlenul. Csak az ilyen szarkeveroknek nemtom,miert jo. Aki keverte, az pedig. Az exem batyja...

(Itt elirtam, a ferjem exenetk a batyja volt a szarkevero-ugyanannal a cegnel dolg.)

Remek :D

Nem jott ossze, de az ilyeneket pl.nem ertem minek jo. Egy csomo negativ, folos energia a semmire....

(válasz kék irisz 11. hozzászólására)


Igy remelem, atment :)

33. Cucicsillag (válaszként erre: 32. - Tamtamano)
2014. júl. 25. 17:46

Oooo, kicsitvalszeg keso volt mar.

Igaz, most du.van, de nem feltetlenul leszek ertelmesebb, max.kevesebbet roviditek :)

Az meg csak jo, ha potyogtad a konnyeid :D

32. tamtamano (válaszként erre: 23. - Cucicsillag)
2014. jún. 30. 17:30
e azért el kell ismernem, ez ott van a toppon... Tudom köcsög vagyok, de a könnyeim potyogtak a röhögéstől.. :)
31. Csigusz 79 (válaszként erre: 30. - Tamtamano)
2014. jún. 30. 17:28
:-DD
30. tamtamano (válaszként erre: 28. - Cucicsillag)
2014. jún. 30. 17:27

Huh bammeg cicamica! Ez egy kicsit kesze-kusza...


Fussál neki még egyszer! Egy saját fórum kiírásodat látva, megy ez Neked jobban is.. :)

29. syria (válaszként erre: 28. - Cucicsillag)
2014. jún. 30. 17:20

Bocs, de nekem ez még mindig zűrzavaros.

Biztosan bennem van a hiba. :)

28. Cucicsillag (válaszként erre: 26. - A0c1361e44)
2014. jún. 29. 22:21

Nahh, ujratervezem az ztvonalat :D

Pestrol erkeztem egy videki varosba ( az, hgy Pest, eleve elitelt)

Aztan bekerultem egy mh- re protekcioval ( itt) deeee! Mar elo volt keszitve a talaj, mindenki," uuuugy" nezett ram, ugyanis erterjesztettek, hgy eeeen, meg akkor jottem ossze a ferjemmel ( elcsabitottam) amikor neki meg megvot az ex mankaja. Es nem! Plusz a csaj batyja is ott dolgozik, na O volt ilyen kedves " eloreaztatni" vagy nemustom, minek titulaljam ezt az egeszet....

27. syria (válaszként erre: 25. - 0d5c6945ab)
2014. jún. 29. 12:14
Mutass újat az albérlődnek! Vagy tőle várod? :D
26. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Cucicsillag)
2014. jún. 29. 07:43
Ebből nem sokat értettem:D
2014. jún. 29. 07:00
egy két poén + segítőkészség. mindenkinek lehet újat mutatni.....
2014. jún. 29. 03:38
sokat mosolyogni es kedvesnek lenni mindenkihez.
23. Cucicsillag (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2014. jún. 29. 00:26

Huhh, en pestrol "gyuttem" ide, nahh, eleves ez egy pecset.

Ilyen,olyan, locsocs... Nem erdekelt,

Mai napig sem erdekelt, mert sok haver csajszit szereztem ettol fuggetlenul. Csak az ilyen szarkeveroknek nemtom,miert jo. Aki keverte, az pedig. Az exem batyja...

Remek :D

Nem jott ossze, de az ilyeneket pl.nem ertem minek jo. Egy csomo negativ, folos energia a semmire....

2014. jún. 28. 21:17
ha erőlködnöd kell, sehogy. vagy bírják a búrád, vagy nem.
2014. jún. 28. 18:42
Az előző két hasonló fórumodon nem kaptál kielégítő választ?
20. 388b941089 (válaszként erre: 19. - WTFISCH)
2014. jún. 28. 18:34
Bizony!!!
2014. jún. 28. 14:19
lényeg, hogy ne legyél szerény megalázkodó nyuszi aki mindent bevállal és nincsenek kérdései csak jegyzetel. Legyen egyéniséged, fejezd kia nemtetszésed és a vélemyénedet, amikor alkalom van rá, így olyan leszel, mint egy igazi ember. Nem egy robot.
18. a0c1361e44 (válaszként erre: 17. - 388b941089)
2014. jún. 28. 13:50

Tulajdonképpen én sem panaszkodhatok:D

Ez volt az első munkahelyem, ahol nehézségeim adódtak. Előtte sosem volt ilyen. Egyszer az életben ki lehet bírni:DDD

17. 388b941089 (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2014. jún. 28. 13:12
Engem is kihasználtak mindig is. :) Így jár az aki jól dolgozik. :) Bár nem panaszkodom, mert mostanában igencsak jó dolgom van. Mellém állt a jóisten.:))
16. syria (válaszként erre: 13. - 388b941089)
2014. jún. 28. 09:50

Én sem azt írtam, hogy nincsenek, de korántsem annyian, mint régen.


Sőt, most azt látom a munkahelyemen, hogy jó páran mintha arra utaznának, hogy megnehezítsék mások munkáját, megkeserítsék a napjaikat. És ha a régebben ott dolgozókkal ezt teszik, vajon hogyan viselkednek azzal, aki újonnan kerül a közelükbe?

15. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - 388b941089)
2014. jún. 28. 08:07

Persze, hogy vannak, de ahogy írta Syria: őket kihasználják.

Én pl. ilyen vagyok.

Csinálom a munkámat, ami nem kevés, helyettesítem a főnökömet, és persze nekem mindig kell időmnek lenni arra, hogy mindenkinek segísek, illetve az újakkal is én foglalkozok mindig. A főnököm is tőlem tanult:D és az összes kollégám is:D Persze ez nem rossz, csak mellette jó lenne, ha az önérzetünket is kicsit ápolgatnák felülről és nem csak a problémáknál mondanának valamit.



Nálunk egyébként már nem jellemző az, hogy nem segítjük az újak beilleszkedését. Régen az volt, de amióta az utálatos kollégák nincsenek, azóta visszaállt a rend.

Épp nem rég jött egy kolléganő és az összes kollégánál is így volt, hogy az első napon elmondtuk a helyi "specialitásokat", beszélgetünk vele, és persze a munkát is próbáljuk megtanítani neki, és még nyugtatjuk is, hogy ne aggódjon 2 hét után egyikünk sem tudott még semmit a munkáról, ehhez több hónap kell. Mindig megkérdezzük, hogy érzi nálunk magát, hívjuk kávézni, ebédelni, stb.

Most látszólag csak a főnökünk tanítgatja, de lassan már mi is beszállunk. Nekünk mindig az az érdekünk, hogy az új kolléga tudjon dolgozni, mert akkor nekünk kevesebb a munkánk. Nem félünk a tudásunkat átadni, mert az csak nekünk jó, ha mindenki képben van.

Persze a cég nem is rendes velünk, de az nem a közvetlen kollégák hibája, így miért is tennénk egymás alá.

14. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Moonlight13)
2014. jún. 28. 07:56
Igen, azok voltak, de már egy sincs nálunk, így már klassz:D
13. 388b941089 (válaszként erre: 6. - Syria)
2014. jún. 28. 07:46
Ez igaz, de azert sztem meg vannak kedves, segitokesz emberek:)
12. moonlight13 (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2014. jún. 27. 21:49
Milyen kedves társaság lehetett! :(
11. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Cucicsillag)
2014. jún. 27. 21:46

Óóóóó, hát akkor nem csak nekem csináltak ilyet:D

Én a cégvezető ismerőse vagyok (egy korábbi munkahelyemen már volt a főnököm), amikor felvettek ide dolgozni, akkor a közvetlen felettesem megtiltotta a kollégáknak hogy szóbaálljanak velem, bármit elmondjanak, stb....

10. eb85e22a13 (válaszként erre: 3. - 5b80ba7f2a)
2014. jún. 27. 20:33

Kifogtad gondolom a sz.r tarsasagot. Nem mindig az illeton mulik, hogy be tud-e illeszkedni. Persze az mar gyanus , ha valaki sosem, vagy nagyon gyakran nem tud /nem rad ertem/.

Van olyan is noi munkatarsaknal,hogy irigyek,es akkor lehetsz te barmilyen kedves, ha valaki olyan idiota, hogy az irigyseg miatt kiutal.Ferfiak kozott szerintem sokkal jobb dolgozni. Mondjuk nekem parszor szerencsem volt, es volt olyan,hogy az egesz noi tarsasag jo fej volt.

Egyebkent viselkedni ugy erdemes ahogy lent is irták..

2014. jún. 27. 19:34
Legyél lelkes, érdeklődő, segítőkész. Kérj tanácsot, segítséget ha nem tudsz valamit.
2014. jún. 27. 19:01
Szerintem eleinte mindenkinek nehéz,mert idegen hely de ha jó a légkör ,akkor könnyen be lehet illeszkedni.
7. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 5b80ba7f2a)
2014. jún. 27. 18:55
Hmmm... Az en legutobbi mh-emen volta par "kedves" ember, aki elokeszitette a terepet, ok nelkul. Szval, eleve minuszbol indultam. Aztan, aki megnyilt, megismert, utana semmi baj nem volt (elotte sem, csak en nem tudtam errol az egeszrol) kesobb a tobbiek is elfogadtak, de valszeg akik eloiteletekkel rendelkeznek, tuti a mai napig is csak vigyorognak- szembe. Sosem izgattam magqm ilyen dolgokon :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook