Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet kíméletesen elapasztani a tejet? fórum

Hogyan lehet kíméletesen elapasztani a tejet? (tudásbázis kérdés)


2017. márc. 20. 10:50
Ha hiszitek ha nem, nagyon nehezen apad el a tej. Vannak anyukák, akiknek pár nap alatt elmegy...én 11 hete próbálom és hozzátenném rengeteg tejem volt. Már csak 3x fejek, és egyre jobb a helyzet. El fog apadni de nem könnyen. Ha nem fejek akkor csomós az egész mellem és fáj. Már a klinikán kötöttem ki két hete, mert annyira bedurrant az egyik mellem...ez van. Majd csak elmegy....Vannak ilyen emberek.
2017. márc. 7. 07:29

Nekem se apadt el, és már több mint 2 éve nem szoptatok. De nem spriccel, nem kell fejnem, de időnként feszül, és kellemetlen.

Az orvosom szerint is inkább ne próbáljuk a gyógyszert, ami erre van, mert idegbeteg leszek tőle.

A dokim ismert olyat, akinek 5 éve nem akart elapadni.

Vannak ilyen szervezetek sajnos.

19. massalhangzo (válaszként erre: 18. - 31bc25d879)
2017. márc. 5. 20:38
en is igy gondolom, hogy ez nem normalis, szerintem mar egy sima vizhajtotol elapadna :D
18. 31bc25d879 (válaszként erre: 16. - Domoniqa35)
2017. márc. 5. 19:15

Na én még ilyet nem hallottam.

Még mindig nem apadt el?

Nyárra?!

Voltál orvosnál? Mit mondott? Nem igaz, hogy erre nincs megoldás.

17. massalhangzo (válaszként erre: 16. - Domoniqa35)
2017. márc. 5. 16:32
egy normal szoptatasi tanacsadot kellene megkerdezned, biztos tudna hasznos, bevalt modszereket ajanlani
16. domoniqa35 (válaszként erre: 15. - Dézsa)
2017. márc. 5. 14:41

Már a 8 fejés helyett csak 4x vagy 5x fejek egy nap. Attól függ, hogy van-e csomóm..akkor le kell fejjem a teljes mennyiséget, hogy a tejcsatornák kiürüljenek (ez még mindig 150 mil is alkalmanként..). Tudom, hogy így nehezen apad el, de van, hogy annyira fáj a csomó, hogy a kezemet sem bírom felemelni, plusz nem szeretnék mellgyulladást kapni.

Nálam ez lesz a nyerő....a fejések számának csökkentése szép lassan, és jegelem a cicket. Persze amikor van rá módom. Abban bízom, hogy nyárra elmúlik...Ez a kitűzött cél.

15. Dézsa
2017. febr. 22. 08:03
Alkalmanként milyen mennyiséget fejsz?
2017. febr. 20. 17:59

Ez hihetetlen.

Nőgyógyász? Endokrinológus?

13. domoniqa35 (válaszként erre: 12. - 31bc25d879)
2017. febr. 20. 17:37
És mnég mindig nem sikerült....nem értem. Már sikerült annyit elérnem, hogy nem 3 hanem majd 5 óránként fejek. De ugyanúgy spriccel....Szedtem homeós bogyót, semmi, borogattam, semmi......Ittam zsálya teát de attól olyan mensi görcseim voltak, hogy abba hagytam. Nem tudom, hogy mit kéne még tennem......
2017. febr. 2. 17:19

Jaj te szegény, hát nem lehet könnyű.

Mit mondanak az orvosok?


Amikor a lányomnak elakarták apasztani a tejét egy db gysz-t kellett volna bevennie. Más okok miatt. De nem engedtem, és ő sem akarta. Ismétlem teljesen más szitu volt.

11. domoniqa35 (válaszként erre: 10. - Spann)
2017. febr. 1. 12:35

Köszi vettem ilyet. Hát már ott tartok, hogy fejés után hidegvízbe mártom a cicim (elég hülyén hangzik) s utána jegelem ezzel a gél párnával. Még semmi...bár tudom, hogy tán ez egy hosszú folyamat.

Már nagyon idegesít, hogy fejnem kell napi többször mikor már nem is kell adnm a gyereknek a tejet.

Ha nem fejek akkor csomós lesz s fáj az egész mellem....

10. spann (válaszként erre: 9. - Domoniqa35)
2017. jan. 29. 19:14

Amíg nem érzed, hogy lötyög az egész cici és elég üres.

(Amúgy ez nem saját tapasztalat, nekem elapadt magától, de emlékszem, hogy amikor szoptattam, még a Balatonba se volt tanácsos nyakig belemenni.)


Egyébként a hideg borogatást nem vizes ruhával kell csinálni, hanem szilikonos párnával.

[link]

9. domoniqa35 (válaszként erre: 8. - Spann)
2017. jan. 28. 19:07
És mennyi ideig lehet borogatni?
2017. jan. 28. 17:34
A gyógyszert jobb elkerülni. Vannak a tej elapasztásának egyszerű népi módszerei, pl. hideg borogatás.
7. 3aa914ed63 (válaszként erre: 6. - Domoniqa35)
2017. jan. 28. 17:17

Minden gyógyszernek vannak súlyos mellékhatásai, amik kis arányban fellépnek.


Az orvosok előszeretettel ítélik tűrésre az anyákat önhatalmúlag, sajnos.

6. domoniqa35 (válaszként erre: 5. - 3aa914ed63)
2017. jan. 28. 16:57
Igen beszéltük. De azt is mondta, hogy vannak akiknél olyan mellékhatások lépnek fel, mint ájulás, hányás stb......Nem lehet tudni, kire hogy hat...Szóval ezt kihagynám. Tudom azzal gyorsabban menne a dolog, de félek tőle. Így szenvedek még valamennyit! De köszi a tippet!
2017. jan. 28. 16:53
Érdemes ezzel az orvosodhoz fordulnod: gyógyszert kérhetsz rá.
2017. jan. 28. 16:46

Nálam az is gond, hogy fejés után (épp annyit, hogy megkönnyebbüljön) egy órával már fájnak a melleim. Av...os kézi fejővel fejem és arra gondoltam, hogy amiatt fájnak nagyon :( Nem elég hogy csomós de fejés után egy órával már fájnak, így megnehezíti az egészet :( Több mint egy hete próbálom apasztani és semmi :( Már elegem van az egészből..öntöm ki a tejet.

120 ml-t is le tudok fejni.

2017. jan. 28. 16:33
Szia, nekem iker kisfiaim vannak es 9 honap utan elfordultak, nem kertek a cicit tobbet. Meg fejtem egy darabig, aztan ugy gondoltam, hogy eleg. Rengeteg tejem volt! Azt csinaltam, hogy elkezdtem fejni, de egyre kevesebbet fejtem. Mindig csak annyit, hogy epp megkonnyebbuljenek a ciciim. Nekem is bekemenyedett, meg lettek benne csomok. De valahogy kibirtam. Mar nem nagyon emlekszem, hogy mennyire volt fajdalmas, mert mar 5 eve volt, de kibirtam es aztan egyre kevesbe feszitett/fajt. Volt vagy ket het, mig elment a tej. Utana meg parszor kijott egy-ket csepp, de aztan mar nem. Remelem sikerul valahogy Neked is elapasztani.
2017. jan. 28. 16:21

Szégyen szemre 4 gyerek után sem tudom igazán..


Én mindig csak úgy abbahagytam a szoptatást, és nem csináltam semmit. A két kisebbet 2 éves koráig szoptattam. Volt még tejem, de azért annyi nem, hogy folyjék.


Neked annyira sok van még, hogy kellemetlen és folyik? Mert ha nem szoptatsz magától el kellene állnia...

2017. jan. 28. 15:36

Sziasztok!


Szeretném elapasztani a tejem..de eddig sikertelenül megy....

Ettem homeós bogyót, iszom a zsálya teát, kevesebbet fejek-de ettől hamar csomós lesz a mellem és iszonyat fáj...jegeltem is, de semmi....

Azt a híres gyógyszert nem szertném szedni, mert olyanokat hallottam róla, hogy szörnyű.


Mit csinálok rosszul?


( A miért nem akarsz szoptatni..stb kérdésektől kíméljetek! 17 hónapig szoptattam.... )


Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook