Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet kideriteni, hogy valakinek ki az apja, ha az anya nem mondja meg a gyerekének? Van valahol nyoma irásban? fórum

Hogyan lehet kideriteni, hogy valakinek ki az apja, ha az anya nem mondja meg a gyerekének? Van valahol nyoma irásban? (tudásbázis kérdés)

14. era06
2010. jún. 20. 15:50

A kérdező márt régen járt erre. Az apukája lehet, hogy olyan korban született, amikor túl sok volt az egyenruhás.

Mára mindegy, hogy ki a nagypapa,. Nem változik semmi.

2010. jún. 20. 15:46
Igazad van, ha az apa nem akar hallani róla. Mi van, ha nincs másik gyermeke és boldog lesz, ha megtudja, hogy mégis van leszármazottja ? Olyan zavarosak ezek az ügyek, olyan sok mi lett volna..., meg úgy hittem, hogy... van bennük és lehet, hogy pont ezek viszik félre az egész történetet.
12. szemmelver (válaszként erre: 11. - Mamszi58)
2010. jún. 20. 15:29
az is lehet:) de gondold meg, ha tudja mondjuk és megmondja ennyi idő után, aztán megtalálja, ő meg hallani sem akar rólaa, vagy van családja, stb! kár ezt bolygatni
11. mamszi58 (válaszként erre: 10. - Szemmelver)
2010. jún. 20. 15:17
Az is lehet, hogy nem tudja, csak most már ciki ezt beismerni.
2010. jún. 20. 15:16
ha nem mondja meg biztos jó oka van rá! én nem keresném, az biztos
2010. jún. 20. 14:58
Miért nem mondja meg az anya ? Lehet egy csomó eset pl betegség, amikor nagyon fontos, hogy ismerje a családi hátteret.
2010. jún. 20. 14:52

Amennyiben nem mondja meg az apa nevét, akkor vagy az anya nevét viseli, vagy fantázia nevet kap, vagy pedig (általában) az anyai dédapa családi nevét.


(Szóval 100 % biztonsággal nem lehet tudni, hogy ki az apa, főleg, ha nem akarta megmondani. Bár az ilyen eset abban az időben nagyon nagy szégyen volt... Akkor még nemigen volt vérvizsgálat. Legfeljebb hasonlított a kisgyerek valakire.) Ezt csak azért tudom, mert az édesapám anyakönyvvezető volt évtizedekig. Hallottam tőle egyet s mást.)

2009. febr. 23. 18:19
Sőt olyan is van ha lánynéven szült a mamám a szülőszobán rá szokták írni az apa nevét a kórlapra(de ez nem minden hol van így)Per esetén bizonyíték.
2009. febr. 23. 18:18
Ha az anya nevére van anyakönyvezve a gyermek, akkor az apa neve nincs benne az anyakönyvi kivonatban.
2009. febr. 23. 18:16
Születési Anyakönyvi kivonat tartalmaz minden adatot.Amelyik városban születtél ott van Születési anyakönyv is -az anyakönyvezető biztos megmutatja.
4. filc
2009. febr. 23. 18:13
de igen az anyja nevére anyakönyvezték(apám apját szeretném kideriteni)
2009. febr. 23. 18:11
Anyakönyvi kivonat,feltéve, ha nem az anyukád nevén vagy.
2009. febr. 23. 18:11
Anyakönyvi kivonatban?
1. filc
2009. febr. 23. 18:10
Hogyan lehet kideriteni hogy valakinek ki az apja ha az anya nem mondja meg a gyerekének?van valahol nyoma irásban hogy valakinek ki az apja

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook