Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet kibírni, ha a férjed 3 hónap külföldi munkára megy? fórum

Hogyan lehet kibírni, ha a férjed 3 hónap külföldi munkára megy? (beszélgetős fórum)

1 2
2013. szept. 15. 15:23
1 hete ment el a párom... nagyon hosszú még ez a 4,5 hét. 32 nap... a kisfiam meg nem hajlandó vele beszélni. sem gépen, sem telefonon. mit csináljak? szívem megszakad értük...
54. helge
2013. szept. 13. 08:12
Sziasztok! Nálunk apa 1 hónapja ment ki, még 2 hátra van Kicsi lányom még nem beszél, de az itthon maradt ruháit veszi ki a szekrénybõl és azzal alszik....szívszorító. Nekem elsô2 hét zsibbadtság volt. Kb 2 naponta skypeolunk, de sok a sírás is amikor este egyedül vagyok. Jajjj de hosszú még ez a 8 hét:)
53. youlcsi (válaszként erre: 52. - Mosolyka1111)
2013. szept. 11. 08:22

igen, mindenképpen könnyebb, hogy láthatjuk egymást.


én azzal vígasztalom magam, hogy anno nagymamám is egyedül maradt 2 gyerekkel akár 1 évre is... amíg papa moszkvában volt... ők is kibírták...

2013. szept. 11. 07:36

Annak idején apám két évet volt kiküldetésben (3 havonta jöhetetthaza 2 hétre), én akkor voltam 10-12 éves, nekem borzasztó szar volt lelkileg. Igaz, anyám sem bírta jól, és egy állandóan frusztrált anyával....hát...

Szóval, nem könnyű, az biztos, de ma már van skype, net, satöbbik, ilyen értelemben azért könnyebb lehet.

2013. szept. 11. 07:28

ma reggel mondta a gyermek, ő megy, megnézi apát... de mondom nincs itthon... anya, de nyilván itthon van az ágyában, mert a dolgozóban nem lehet aludni!!!


arany szívem... számolunk vissza... már csak 36-ot kell aludni.

50. youlcsi (válaszként erre: 49. - Fiúsmami)
2013. szept. 11. 07:27
:D
2013. szept. 10. 21:53
A négyévesem mivel nekünk évek óta kint van apa,néha búcsúzáskor átöleli és elvonul a kis szobájába,na ez rosszabb mint a sírás és mikor utána megy az apja percekig csak ölelik egymást.Régen mondta neki az apja most te vagy a férfi a háznál vigyázz a mamira meg a tesódra.
48. youlcsi (válaszként erre: 47. - Marcibaba)
2013. szept. 10. 20:44

na igen... a másik fél... rossz belegondolni, párom hogy érezheti magát... mert ő egyedül van, idegenben :(


Muki lefeküdt az ágyra és közölte "én is szeletem apát".

2013. szept. 10. 17:45
Az én kisfiam aki már 6 éves tegnap este az ágyban mivel most elfoglalta az apa helyét és velem alszik a franciaágyban kérdezte meg hogy "anya neked is hiányzik apa mert nekem már nagyon " szóval 3 nap után és mi lesz még később, mivel még sosem voltunk így távol ennyit a férjem nehezebben viseli, ő már most hazajönne, és napi 6-7 sms t küld
46. youlcsi (válaszként erre: 42. - 4c1a787e8f)
2013. szept. 10. 10:20

én is próbálom tartani az eddigi rendet, de nehéz... főként, hogy apáé volt a fürdetés, meg az esti játék is csak vele volt jó... az alvás nem gond, ott eddig sem igényelte apát.

azt hiszem, kb úgy vagyunk vele, mint a bölcsis beszoktatás volt. 2 hét elment, nem volt gond... de most kezd rájönni, hogy most ez így lesz, apa nem jön haza...

(a gondozónője meg 1 hónap múlva nyugdíjba megy... ha lehet, még örülök is neki, hogy a szűkös ktg-vetés miatt nem vesz fel mást a bölcsi)

45. youlcsi (válaszként erre: 43. - D6c8b265ad)
2013. szept. 10. 10:17
jajj, hát én is csak bőgnék :(
44. 4c1a787e8f (válaszként erre: 43. - D6c8b265ad)
2013. szept. 10. 09:44

Igen, ez a sírás megvolt nálam is.. Mondjuk nálam a lekötéssel nem volt baj, mert diplomáztam két gyerek mellett..

És valóban, a "legrosszabb", amikor hazajön, mert újra vissza kell rázódnia az itthoni dolgokba, és egy darabig szinte idegennek tűnik, elefántnak az általad végre kialakított porcelánboltban...


Mi egyébként az utolsó hónapra utána tudtunk menni, az azért egy jó levezetés volt.

2013. szept. 10. 09:30

Először nagyon kemény...

Egy hétig csak egyfolytában sírni tudtam.

Aztán átáll az ember, leköti magát, ha van gyerköc, akkor még kicsit könnyebb az anyukának, van akihez kötődhet, a enyhíti kicsit a hiányérzetet.

Sajnos a kis manók nehezebben viselik, mert nem érti ennek a csúnya nagy világnak a dolgait még.

Aztán jön az második átállásos időszak, mikor kapsz a fejedhez, hogy: Úristen! Mindjárt jön haza! Aztán megint visszazökkenni a "mindig ott van" rendbe. :D

Bár nálunk 7 hónap volt a rendszeres távollét ha kint volt, de gondolom 3 hónapnál is hasonló lehet.

42. 4c1a787e8f (válaszként erre: 41. - Youlcsi)
2013. szept. 10. 09:11

Ez nálunk is megvan. De a bölcsi akkor is közép-hosszú távon jó, mert biztonság. Csak nálunk most ráadásul gondozónő váltás volt. Nálunk is visszaesett a szobatisztaság, és még az eddiginél is szörnyűbb a hisztikorszak... Meg valahogy most kezd apával azonosulni, keresi sokat. Én nemsokára szülök, ennek ellenére nagyon sokat ölelgetem, szinte a szoptatás folytatásaként. De eldöntöttem, hogy semmit sem fogok változtatni, ugyanott fog aludni, stb..


Hát nem könnyű a mai gyerekeknek ez az apanélküliség, akármi is az oka.

41. youlcsi (válaszként erre: 40. - Electra88)
2013. szept. 10. 07:23

az. ráadásul tegnap este óta folyamatosan keresi apát. mert apa mindjárt jön... ha nem jön, menjünk mi. messze van? menjünk autóval :(


világraszóló hiszti volt ma a bölcsiben is. kellenek a régi dolgok... még a papucs, újra pelus... én meg legszívesebben bömbölnék, mert fáj. fáj, hogy a gyerekemnek ezt át kell élnie, és fáj a hiánya, mert nem tudom, hogyen kell nélküle léteznem...

40. Electra88 (válaszként erre: 39. - Youlcsi)
2013. szept. 9. 21:34
Igen neki is ilyen kártyája van. Szívszorító lehet nagyon, ha a gyerek ilyeneket mond :( Nálunk még nincs baba, de mi is szerettünk volna már szívünk szerint, de most a babaprojekt így későbbre fog húzódni.
39. youlcsi (válaszként erre: 33. - Electra88)
2013. szept. 9. 12:11
:D apa nálunk is elvileg ma tölti a lebara-s kártyáját :)
38. youlcsi (válaszként erre: 13. - Electra88)
2013. szept. 9. 12:05
a kisfiam tegnap azt mondta délelőtt az apjának, hogy ne menjen el, nem kell kaját venni, majd eszünk a mamánál... komolyan a szívem beleszakadt :(
37. 4c1a787e8f (válaszként erre: 25. - Andita1)
2013. szept. 9. 12:05

Ez nálunk is így volt. Nálunk már két gyerek volt akkor, ő is 6 hónapra ment.

Szar ez, egészségtelen és abnormális. De ez van sok helyen, az se jobb, ha itthon munkanélküli és ki van borulva, mert "nem tudja eltartani" a családját..

Mostmár évek óta úgy vagyunk, hogy itthon doltozik ugyan, de napi 14 órát van távol, és hétvégéből is legalább egy napot megy. Szóval szinte így se látjuk, mégis nagyon fontos a gyerekeknek, hogy tudják, hogy "itt van". Persze még így is káros, és nagyon apásak.


Nagyon fontos, hogy ezek a távollétek ne parttalanok legyenek, hanem legyen definiálva a mettől meddig, és az elérendő cél. Mert mindent akarni se lehet, arra rámegy az ember.

2013. szept. 9. 12:03

sziasztok!

épp ki akartam írni a fórumot, de idetaláltam, és úyg tűnik, ez aktív :)


Párom tegnap ment el otthonról. 6 hét. nem 3 hónap, de nekem ez is sok. előtte csak másfél hét volt, de az is megviselt. szóval 6hetente jön haza 4 napra, ha bejön a meló... a szívem meg beleszakad... főként, hogy a Mukink decemberben lesz 3 éves és ő is nehezen viseli... tegnap a délutáni alvást végigzokogta, hogy én ne menjek el, ne hagyjam ott... :(

2013. szept. 8. 21:35

nem beszél nyelvet és franciaországba ment...de

nem tudom a percdíjakat stb ja és ez a szerető dolog hát nem is tudom mit reagáljak...én szeretem a férjemet és nem kérek nem akarok szeretőt....tartsd meg magadnak

2013. szept. 8. 20:51
Tartasz egy szeretőt is, úgy biztos kibirod majd.
33. Electra88 (válaszként erre: 32. - Marcibaba)
2013. szept. 8. 20:50
A lakás ahol párom lakik ott sincs még net, de van a közelben internetkávézó. Párom úgy ment ki, hogy egy szót nem tud németül de így is bement a helyre, mert el lehet mutogatni hogy mit akar és megértették, ilyen lehetősége nincs párodnak? Vagy melyik országba ment? Párom Németországba (Berlinbe) havi 20 euróval tölti a kártyáját és az egy olyan díjcsomag, hogy azért a havi díjért 700 percet beszélhet egy hónapban. Ilyen lehetőségek nincsennek? Vagy mennyire beszéli a nyelvet párod? Nagyon megkönnyíti a helyzetet ezek a lehetőségek, mert kiszámoltuk, hogy kb. 20-22 percet lehet egy nap beszélni ahoz hogy ne lépjük túl a 700 percet, de van hogy csak 5 percet beszélünk, van hogy sokkal többet és minden vasárnap skype, 1euro ott egy óra, 1-2 órát szoktunk skypeolni, de van hogy szombaton is kimegy net elé. Ha tud próbáljon meg ilyen lehetőségek után nézni.
2013. szept. 8. 20:24
internet nincs, tehát skype sincs most írta
2013. szept. 8. 14:44
Mi így élük már évek óta,a férjemnek ilyen a munkája.Van olyan hogy 2 -3 hónapot itthon van és olyankor nem kell mennie sehova,szerencsére ő ilyenkor is kap fizut,de általában havonta 2 havonta jön haza.A gyerekekkel én ezért maradtam itthon,hogy lelkileg nekik könnyebb legyen,de mindkettő borzasztóan apás.Nem könnyű,kibírni ki lehet ,de nekünk már csak pár évet kell így lehúzni és látjuk a végét.
2013. szept. 8. 14:37
Sok feleség megoldja hogy elviselhető legyen... :)
2013. szept. 8. 14:36

Úgy ahogy mi, és még számtalan család, párok..

Én minden 2. hónapban vagyok csak itthon. Nehéz, sőt nagyon is az főleg ha valaki nagyon "össze van nőlve" a párjával.

De a muszáj nagy úr. Ahhoz hogy előbbre jussunk ez van, össze kell szorítani a fogat és ennyi.

Amúgy pedig skype.

2013. szept. 8. 10:20

Sziasztok.


Saját tapasztalat,vélemény!!

Iszonyatos elviselni,mikor távol van tőlünk.

Férjem kamionozik,jelenleg belföld,de sokat volt kint külföldön is.Van egy 3 éves kisfiunk,mióta beszél,telefonon tartja ő is a kapcsolatot az apjával.Akár hányszor beszélnek,nekem összeszorul a szívem.A kicsi amúgy is apás.Immár 3. hete nem volt itthon,mertbár belföldön dolgozik,hibrid kukoricát szállít,de nem a környékből.

Míg nem volt a baba,külfölre járt,akkor beszéltünk csak,ha magyarba ért,addig csak sms.Megvolt,megvan a bizalom,de nagyon rossz,mikor sokáig nem ír,vagy hív minket,mert nem bír vezetés közben.

Én csak nagy KITARTÁST tudok írni,mondani.

2013. szept. 8. 08:43

Jól. Hosszabban: nem jól. Mi mindketten úgy és olyat dolgozunk, hogy az utazások benne vannak a pakliban.


Nem mondom, hogy jó vagy kellemes és hiányzik is a másik, de valamit-valamiért. Nem tilthatjuk meg a másiknak, hogy azt a munkát végezze, amit szeret és amiben jó.


Egy házasság egy életre szól, abba nagyon sok bele kell férjen. Ez is. Azért vagyunk felnőttek, hogy kibírjuk. Három hónap pedig nyúlfarknyi idő.


Nem szabad az önsajnálatban fetrengeni, csinálni kell az életet és annyi. Sokkal nagyobb megpróbáltatások vannak az életben, mint vacak 3 hónap.

2013. szept. 7. 23:05
Én is hasonló cipőben járok, két kicsivel egyedül itthon, a nappalok gyorsan eltelnek az éjszakák hosszúak..nem nagyon tudok aludni a gyerekek közé fekszem..az eleje nehéz meg a vége, közben megyünk erre-arra család próbál segiteni ahogy tud..de ez van muszáj kibírni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook