Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet házilag rózsaolajat készíteni? fórum

Hogyan lehet házilag rózsaolajat készíteni? (tudásbázis kérdés)


8. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 6. - D71ef05a8e)
2012. máj. 19. 20:15
Köszi,próbálkozom
7. cb4d6e9d49 (válaszként erre: 2. - Nika35)
2012. máj. 19. 20:13
Köszönöm a kedvességedet!:-))
6. d71ef05a8e (válaszként erre: 3. - Nika35)
2012. máj. 19. 19:42
Nagyon jól hangzik, egy dolgot ajánlanék: még véletlenül se az erős illatú olívaolajat használjátok illatos virágolajak készítéséhez! Büdös lesz, ráadásul az olívaolaj nagyon gyorsan avasodik. Mandula-vagy jojobaolaj megfelelőbb a célra. De olyan illata a házinak sosem lesz, mint az igazi rózsaolajnak:(
5. Nika35 (válaszként erre: 4. - Bucili)
2012. máj. 19. 19:42
Nem!:))
4. bucili (válaszként erre: 2. - Nika35)
2012. máj. 19. 19:41
Ez nagyon macerás. Megéri?
3. Nika35 (válaszként erre: 2. - Nika35)
2012. máj. 19. 19:39
Nem én készítem hanem régebben találtam!:))
2012. máj. 19. 19:36

Rózsaolajat házilag friss rózsaszirmok olajba áztatásával tudunk készíteni. Én ezt is bio, extra szűz olivaolajban szoktam áztatni, 2-3 hétig. Az áztatás során a szirmokat naponta forgatni kell, mert a friss, magas víztartalmú szirom képes megerjedni.

A rózsavíz készítéséről pedig már írtam a blogban.

Ügyeljünk arra, hogy a rózsaolaj és a rózsavíz esetében is nagyon gondos szűrést végezzünk, hogy még véletlenül se maradjon benne növényi rész, mert az sajnos megrohadhat. A szűrést papírtörlőn érdemes végezni. Ha elkészültek, mindegyikhez adhatunk rózsa illóolajat, hogy még teljesebbé tegyük a hatóanyag tartalmat, és természetesen ezzel tartósítjuk is a készítményeket. Tüdom, hogy az igazi rózsa illóolaj iszonyú drága, ezért ajánlom a rózsafát, vagy a gerániumot, ki melyiket szereti jobban. Én is rózsafa illóolajat tettem a nyáron készített rózsaolajamba, és ez a döntés a hideg őszi-téli hónapokra bizonyosan jól jön, hiszen a rózsafa illóolajnak - a ránctalanító, bőrmegújító, és faggyúmirigy működét kiegyensúlyozó hatásai mellett - nagyszerű immunerősítő hatása is van.


A recept pedig a következő:


1 dl rózsaolaj

2-3 evőkanál méhviasz

1 evőkanál gyapjúviasz

fél dl rózsavíz

emulgeálószer (Lysolecitin)

E vitamin

4 csepp rózsa illóolaj


A rózsaolajat és a méhviaszt a szokásosnak megfelelően tegyük vízfürdőre, de nagyon kíméletesen melegítsük, a víz kb max. 60 fokos legyen. Gyakori kevergetéssel a méhviasz így is felolvad. Tegyük hozzá a gyapjúviaszt is, és a lecitint is. Ha minden összetevő felolvadt, és a kimért rózsavizet is picit felmelegítettük, akkor állandó keverés mellett összeönthetjük a zsíros és a vizes fázist. Kevergessük addig, amíg le nem hül. Amikor kb. 40 fokos, akkor tegyük hozzá az E vitamint és az iilóolajat. Igény szerint tehetünk bele tartósítószert is, de ha hűtőben tároljuk a krémet, és mindíg tiszta kézzel nyúlunk bele (és pár héten belül elhasználjuk), akkor a tartósítószer használata nem szükséges.

2012. máj. 19. 19:34
Hogyan lehet házilag rózsaolajat készíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook