Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet eltávolítani egy zománcozott fémtárgyról a zománcot? fórum

Hogyan lehet eltávolítani egy zománcozott fémtárgyról a zománcot? (tudásbázis kérdés)


13. Katinkaboszi (válaszként erre: 11. - 3e0ba54fb8)
2009. febr. 28. 18:48

amit Te mondasz, az egy valóban régi gáztűzhely.

A sparhed, vagy sparhelt, ki hogy ismeri, pedig az a fajta fával fűthető tűzhely, amit max én és a korosztályom láthatott a nagymamánál.

Ennek a lényege, hogy öntöttvas a teljes felsőrésze, karikákkal van tarkítva és ezeket lehet mozgatni, erősebb, vagy gyengébb főzés miatt, sőt itt melegen is tartották a korán megfőzött ételt, mivel a teljes felület átmelegedett.

Már múzeumokban láthattál ilyet.

12. Katinkaboszi (válaszként erre: 8. - Aminee)
2009. febr. 28. 18:44
párom javaslata, hogy ahol már lepattant a zománc, ott lehet esetleg késsel apránként fel, vagyis leszedni, de óvatosan lehet pici ütésekkel is és kis kalapáccsal, nehéz munka lesz, de tudom milyen szépek a régi sparheltek.:)) sok sikert
11. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 8. - Aminee)
2009. febr. 28. 18:43
Néhány éve felújíttattunk egy ősrégi, nagyitól örökölt régi tűzhelyet. Azt a fajtát, aminek három gázrózsája van és lábakon áll. A fehér helyett bézsre fújattuk, nagyon impozáns lett, de az árából vehettünk volna két újat. Vagy salgótarjáni vagy bonyhádi volt a cég, már nem emlékszem pontosan.
10. era06 (válaszként erre: 7. - Aminee)
2009. febr. 28. 18:40
Sehogy. Finoman, zománcfestékkel kíjavitod a hibákat.
9. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 7. - Aminee)
2009. febr. 28. 18:37
A tűzizománcot nem lehet másképp eltávolítani csak ütögetéssel. Viszont azt festékkel olyan helyen ahol nagy a meleg nem lehet javítani. És az ütögetéstől a lemez gödrös lesz.
8. aminee (válaszként erre: 5. - Katinkaboszi)
2009. febr. 28. 18:30
Tudom, persze, egy öreg sparheltről van szó, ami nagyon tetszik, csak a zománcozása már megkopott. Szeretném, ha újjászülethetne.
7. aminee (válaszként erre: 4. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 28. 18:20
No, ez egy jó ötlet! A Te fejedből pattant ki a szikra, vagy tényleg van rá esély, hogy kalapáccsal le lehet pattintgatni? Egyébként egy régi sparheltről van szó, ami fehér, és néhol le is van pattanva a zománc...
2009. febr. 28. 17:53
Sehogy.
2009. febr. 28. 17:00

nemértem, ha az a valami zománcozva van, az nem a véletlen műve, hanem direkte úgy készítették. :)

miről akarsz mit leszedni, mert nem mindegy ám

kis tárgyról, vagy nagy edényről?

2009. febr. 28. 16:55
Ha tűzizománc van rajta akkor csak kalapáccsal lehet leverni.
2009. febr. 28. 16:54
Leégetéssel, vagy lehet kapni festéloldó folyadékot, amellyel átkell kenni a tárgyat. Kromofág a neve.
2009. febr. 28. 16:52
Ledobod a földre....:)
2009. febr. 28. 16:50
Hogyan lehet eltávolítani egy zománcozott fémtárgyról a zománcot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook