Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet egyszerű fali képkereteket készíteni? fórum

Hogyan lehet egyszerű fali képkereteket készíteni? (tudásbázis kérdés)


2018. júl. 28. 08:53

Találtam valamit,

[link]

[link]

[link]


Jégkrém pálcikái ne a kukába landoljanak.

Egyes oldal kerekített vég, vagy az a " fekvő 8 as " hasonlítót...

Félbe vágni. Recés késsel vágtam el. csiszolni a felületet csiszoló papírral.

Képet kemény kartonpapírra ragasztani, és afélbevágot pálcikákkal körberegasztani.

Tisztítás miatt valamilyen lakkal lefújni...


Vastag kartonra a képeket. Körberagastani " stelázsi papírral ", ha létezik.

Tapéta az biztos akad még. Szép virágos, csíkokat... mint a hagyományos fakeret...

10. c20c593f1c (válaszként erre: 9. - Nanda)
2008. okt. 5. 15:58
Ha tudnád, hogy amit Te fakeretnek látsz, annak nagy része műanyag! Eszméletlenül jó utánzatok vannak.
2008. okt. 5. 15:11
Az üzletekben kapható ízléses,szép fakeretek min.700-800ft-ba kerülnek,hosszú folyosó falát szeretném főleg feldobni képekkel.
8. ppiiccii (válaszként erre: 6. - Nanda)
2008. okt. 5. 14:24

Szerintem OBI, PRAKTIKER.

Esetleg még az is megoldás lehet, hogy asztalostól kimaradt, hulladék faanyagot megcsiszoltatni. Biztosan nem horribilis összeget kérne érte.

Most ennyi jutott az eszembe.

2008. okt. 5. 12:47

Egy képkeretező cégnél dolgozom. Ma már luxusnak számít, persze szerintem, elhozni a képeket bekeretezni. Idáig jutottunk.


De legalább egyre kreatívabbak az emberek.

2008. okt. 5. 11:09
Sajnos nekünk nincs parkettánk,honnan lehetne szerezni?
2008. okt. 4. 21:38
Síma mozaikparkettát összeragasztani faragasztóval, lekenni temperával. Lehet rá papaírszalvétából mintát ragasztani. Kartonlapot a hátuljára, amire a képet ragasztottad. Nálunk a gyerekszobában ilyen képek voltak fenn.
2008. okt. 4. 16:05

Köszi az ötletet,egészen jónak tűnik.

Én arra is gondoltam,hogy valamilyen keményebb felületre méretre vágott vékonyabb parafát ragasztok és arra rakom rá a képet.

2008. okt. 2. 10:15
A fotót izlésesen körbevágod és ráragasztod egy kemény műanyaglapra amit (szintén izlésesen)méretre vágsz.Majd raffiát, vagy valami szép vastagabb fonalat keresel, vagy veszel egy gombolyaggal és a négy oldalát elkezded körül tekerni vele, hogy a szálak egymás mellé essenek. a vastaságot (a körültekerésnél majd látod mennyire tetszik.Ha esetleg látszik a műanyag (vagy fa alap, akkor temperával vagy akrillal körbetekerés előtt le festheted.Rem jól el tudtam magyarázni.:)
2008. okt. 2. 09:46
Szeretnék egyedi, falra akasztható képkereteket csinálni szabadidőmben,szívesen várok mindenféle ötletet,hozzászólást.
2008. okt. 2. 09:44
Hogyan lehet egyszerű fali képkereteket készíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook