Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet egy elsős kisgyerek koncentrációs képességét fejleszteni? fórum

Hogyan lehet egy elsős kisgyerek koncentrációs képességét fejleszteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2016. dec. 15. 16:44
Az iskola pszichológusnál ma voltunk a férjemmel, megmutatta a szeptemberi vizsgálatát a kisfiamnak, jól sikerült, nem kiváló, de jó lett az értékelése. Pedig a legmelegebb szeptemberi napon volt az osztályukba. Figyelni is alig tudtak!
15. pillango2004 (válaszként erre: 4. - Pomponlány)
2016. dec. 15. 16:29
Voltunk iskolaérettségi vizsgálaton az oviban. Én kértem meg egy szakembert, hogy nézze meg a gyereket tavaly. És nagyon jó lett az eredménye.
2016. dec. 14. 10:57
Még a halolajos, omega3-as vitaminok szoktak segíteni, de nyilván nem az oldja meg a világ gondját. Én néha adom azért..
2016. dec. 14. 10:56

TSMT torna, sok-sok pihenés, megértés, szükség esetén iskolaváltás.


Spot az jó lehet, és tényleg az egyik legkiválóbb nevelőeszköz, de azzal is vigyázni, hogy ne az is kötelező kényszer és teher legyen, ahol megint csak szót fogadni és megfelelni kell.


Nem a "jó iskolába" már kiskortól kényszerített gyerekekből lesz később a sokat bíró, kiegyensúlyozott ember, sokkal inkább azokból, akiket jó értelemben véve békénhagytak ámuldozni, gondolkozni a világon. Jó, a minimumot be kell táplálni, de a mai elvárások nagyon nem a mai gyerekeknek vannak kitalálva.


Én azt csinálom a fiammal, hogy lejátszunk egy rövidebb társasjátékot, és utána a másodikat - a mit egyébként szeret - igyekszünk végigcsinálni. Aztán vagy megy, vagy nem.. De igyekszünk nyújtani mindig a figyeléssel töltött időt.

2016. dec. 14. 09:51
Sport... Nálunk az segített rengeteget... :)
11. Feliz (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2016. dec. 14. 08:59

Dejó! Nagyon jó az az oldal amit ajánlottál! Gondoltam belenézek gyorsan, aztán már egy órája itt lapozgatom, olvasgatom! :D


Ugyan én még csak kismama vagyok, de van 2 unkahúgom, akikkel elég sok időt töltök, úgyhogy részemről nagyon köszönöm a tippet! :)

10. Linzerkarika (válaszként erre: 1. - Pillango2004)
2016. dec. 14. 08:52
Érdemes lenne egy beszélgetést kérni a Nevelési Tanácsadóban. Lehet, hogy amikor elfárad figyelni, ösztönösen kalandozik el és "pihenteti" magát. Mivel a természete nyugodt és alapvetően kiegyensúlyozott, ezt nem rendetlenkedéssel oldja meg. Viszont érdemes lenne szakembert megkérdezni, mert itt csak találgatások lehetnek.
2016. dec. 14. 06:31
Nekünk még idősebb korban is játékot javasoltak figyelem megtartásának fejlesztésére.(kirakó, folyamatos figyelmet igénylő - akár számítógépes - játék)
2016. dec. 13. 22:31

[link]


ajánlom


a honlapot is [link] és a linken szereplő konkrét programot is

2016. dec. 13. 22:26

Dr. PAul E. Dennison

Gail E. Dennison


Észkerékkapcsoló

Az edukinesztetika alapjai, című könyvet tudom ajánlani.

6. c73db520ef (válaszként erre: 4. - Pomponlány)
2016. dec. 13. 21:02

elettani sajatossag; 6 eves gyermek kb. 20 percet tud koncentralni;

szegenykek kozel 8 orat toltenek el az iskolaban :(

2016. dec. 13. 20:43
A legfontosabb hogy legalább otthon érezze magát biztonságban!
2016. dec. 13. 20:39

Lehet, hogy nem is a gyerekkel van a "baj", hanem a tanárral.

Hány éves? Lehet, hogy még jobb lenne/lett volna neki az ovi?

2016. dec. 13. 20:23

Játékosan! Keresztező gyakorlatokkal!


[link]


[link]


[link]

2016. dec. 13. 19:41
Egyen minel tobb zoldseget, gyumolcsot, mozogjon friss levegon, aludjon eleget.
2016. dec. 13. 19:27
Kisfiam elsős, hogy tudnám jobban erősíteni a koncentráció képességét! Nyugodt gyerek, de szeret elkalandozni!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook