Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet behajtani a munkabérünket? fórum

Hogyan lehet behajtani a munkabérünket? (beszélgetős fórum)

2011. nov. 8. 09:23

Sziasztok!


Nekem bejelentett munkaviszonyom volt, másfél hónap munkabérrel tartoznak. Hagytam fizetési határidőt, de nem értem el vele semmit. Mit lehet ilyen helyzetben csinálni? Munkaügyi bíróságon tegyek feljelentést?

9. t_marcsi (válaszként erre: 8. - Bizsu67)
2011. aug. 27. 09:07
Ha nincs bejelentett munkaviszony, akkor nem lehet :( Már körbejártuk, körbekérdeztük, és sajnos ez van :(
8. bizsu67 (válaszként erre: 7. - T_marcsi)
2011. aug. 27. 04:28
Hát valamit azért mégis csak kéne csinálni nem??
2011. aug. 26. 09:54

Ha jól gondolom akkor nem volt munkaszerződés, ugye? Apukámnak potom 5 helyről tartoznak, a legrégebbiről 5 éve 200-400 ezer ft-nyi összeggel. Mindenhol a "jövő héten kapod a bért, most adok 20ezret" elv működött, amíg be nem adták a kulcsot a munkavállalók. A vállalkozó szedett össze másik csapatot, pár hónapig fizet, aztán megjátssza ugyanezt. Munkaszerződés nincs, feketén megy az egész. A pénzt ilyenkor bebukják sajnos, mert törvényileg sem tudják kikényszeríteni, sőt rosszabbul járnak, ha feljelentik, hiszen feketén dolgozni büntetendő. A kétajtós szekrényekről meg annyit, hogy a fővállalkozónak magának mindig több a bútor a baráti körben, mint a munkavállalónak, és nagyon vissza tud ütni a dolog (konkrétan apu egyik munkatársát úgy megverték az utcán sötétben, hogy kórházba került, pénz nem lett belőle, és sajnos senki nem tudja kik voltak...)


:(

2011. aug. 26. 09:34
munkaügyi felügyelet. Aztán ha az sem segít meg 'bútordarabok' sem, akkor m.ügyi bíróság. De addig, amíg nincs új munkaügyi törvény.
2011. aug. 26. 09:34
Szerzel egy naaagy fekete autót naaagy kopasz bácsikkal és megálltok a fővállalkozó otthona előtt úgy, h lehetőleg se autóval, se gyalog ne tudjon kijönni a házból, úgy, h beléjük ne ütközne. Közterületen való parkolás és ácsorgás nem bűncselekmény. Fizetni fog.
2011. aug. 26. 09:23
Néhány szekrény ajtó kiséretében beijeszted, nem biztos hogy te jól jársz , de az adós sem alszik nyugodtan..Aztán hátha mert ha ennyiben hagyjátok azt hiszik ezek hogy mindíg meglehet csinálni...Én ezt az alválalkozói baromságot szüntetném meg....
3. gne2
2011. aug. 26. 09:17
Ez megy az országban évek óta. :(
2011. aug. 26. 09:16
sajnos ezt akkor elbuktad. Az apu járt hasonló cipőben. cca 250 ft amivel tartoznak neki, és a mai napig nem adták meg. ennek 2 éve.
2011. aug. 26. 09:07

a fövállalkozo nem fizeti ki az alvállalkozo munkabérét,egy darabig igérget majd egy idö után már a telefont sem veszi fel.

szerintetek mit lehet tenni..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook