Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet autóval eljutni Ciprusra? fórum

Hogyan lehet autóval eljutni Ciprusra? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jan. 21. 15:16
Valaki mostanában él Cipruson?
50. FormulaGirl (válaszként erre: 49. - MelisUK)
2010. jan. 15. 15:29
Olyan nagy hátrány ha egy lánynak széles a csípője? :O ...
49. MelisUK (válaszként erre: 48. - Makaveli)
2008. nov. 6. 17:06

Anglia és Skócia között a különbség ég és föld. Itt szebbek a lányok mint Cipruson, nincs olyan széles csípőjük például.

Évek óta élek Skóciában, szóval én is tudom, hogy milyenek a skótok, de az angolokat is ismerem, totál mások.

Én is az időjárás végett mentem Ciprusra és persze azért, mert ezt a helyet találtam, ahol tudnak angolul beszélni az emberek, de azt a nyári hőséget elviselni nem bírom, a téli hideg és szél szintén borzasztó, plusz olyanról, hogy szigetelés, ott nem sokat hallottak.

Ahol most élek, télen melegebb van, mint Cipruson, egész évben ragyogó napsütés van (télen is) és természetesen nyáron fantasztikus az idő, rövid ruci, strandpapucs, napozás - és nem döglök bele az extra melegbe.

2008. nov. 5. 17:47
Szia.Én mindenkitől kaptam utálatot csak a ciprusiaktól nem.Hogy a Skótok emberszámba vesznek:)Naiv vagy ha ezt hiszed de tény hogy ezt mutatják.Nekik csak egy bevándorló leszel életed végéig.Tudom mert rengeteget ismertem és dolgoztam velük.De alapból az összes Brit ilyen, tök mindegy mit mutat feléd.Engem végig csak olyanok vettek körül akik szerettek és megbecsültek .Soha nem mennék vissza Angliába mert egyszerűen az öngyilkosság kerülget amikor azzal ver a sor hogy oda kell mennem:))(kis túlzással)Tény hogy többet keresnék most ott de nekem személy szerint a rossz idő, a csúnya nők és a szürkeség elég nagy mínusz.Most Cipruson én nagyon jól érzem magam mindenkivel próbálok jóban lenni és nekem nagyon jó.Sok haverom is itt van Magyarországról.Csótányprobléma van az tény de meg lehet oldani.Aki szürkeségre de sok pénzre vágyik mennyen Angliába, de aki napsütésre vágyik és jókora adag endorfinra:))igaz valamivel kevesebb fizetésért az megpróbálhatja Ciprust.Nekem személy szerint az életszínvonal nem csak pénzben mérhető hanem sok minden másban is.Össze sem tudom hasonlítani Londonnal például amit szívből gyűlöltem sok más magyarral együtt is.Plusz szerintem tényleg minden azon múlik ki milyen környezetbe kerül.Nekem úgy tűnik már többször szerencsém volt:)
2008. okt. 28. 20:17

Plusz ezen kívül akiket személyesen ismertem: filippínóiak, lengyelek, románok, angolok, bangladesiek, indiaiak, ilyen nemzetiségű emberek mind-mind menekültek a szigetről, mert meglátásuk szerint szar. Plusz rengeteg német turistával találkoztam, akik (mivel beszélek németül is) elárulták, hogy soha többet nem jönnek vissza Ciprusra, a vendégszeretet nulla és egyáltalán nem szép más görög szigetekhez képest.

Emlékszem, egy lány jött Angliából ugyanabba a hotelba dolgozni, ahol én is dolgoztam, két nap múlva haza is repült. :P

Na és az a csótányinvázió ami odakint van! Az még a fantasztikus.

46. MelisUK (válaszként erre: 45. - Makaveli)
2008. okt. 28. 20:09

Én fél évig éltem kint, először pincérnő voltam egy hotelban (fekete munka), majd koktél bártender egy másik hotelban, ez bejelentett munka, majd szintén koktél bártender egy bárban, ami újfent fekete munka volt. Nekem csak az első helyen kellett sokat dolgoznom, de ott csak egy hónapig voltam, a következő helyeken alig kellett valamit csinálnom, de a hotel nagyon gáz volt, utálat mindenfelé mindenkiből, így átmentem egy különálló kis bárba dolgozni. Nem kerestem egyáltalán rosszul, főleg ha még a borravalót is nézem, de én előtte éltem Skóciában és azóta már újra itt élek, a színvonal ezerszer jobb és az emberek emberszámba vesznek.

Rengeteg magyarral találkoztam kint, akik előtte a brit szigeteken éltek, azok mind panaszkodtak, hogy nagyon rossz Cipruson, vissza is jöttek, mint én és a párom. Akik viszont Mo-ról mennek, azok képesek ott maradni, mivel a pénz jónak mondható és nem is gondolják, hogy van olyan ország is, ahol sokkal többet lehet keresni és nagyon rendesek az emberek, sőt, még a kocsid is lemoshatod, nem büntetnek meg érte és a macskád se öli meg a szomszédod. Nekem rengeteg rossz tapasztalatom volt Cipruson, de nem csak nekem. Akiket én ismerek, azok menekültek Ciprusról, kivéve tényleg azokat, akik Mo-ról mentek oda, de azok is mind továbbálltak, ha másnem hajóra mentek.

2008. okt. 28. 19:20

Sziasztok. Én több mint 4 hónapot dolgoztam cipruson és csak azért jöttem haza mert folytatnom kellett a sulit.Szerintem nagyon jó hely de roppant alázatosnak kell lenni mert az elején itt tényleg nem tartják sokra az embert.Bizonyítani kell

és dolgozni de sajnos a magyar(sokat ismertem)egyből manager állásra áhítozik és botránkozik,hogy milyen ,,szar,, a sziget pedig a valóság az ,hogy a legtöbbjük egyszerűen lusta és nem tesz semmit az előrejutásáért hanem egyből sokat akar keresni.Szeretném leszögezni , hogy aki ilyen mentalitással vág neki a szigetnek az sürgősen felejtse el mert csak csalódás lesz. Én egy étteremben dolgoztam szakácsként. Az elején elég gáz volt:)) de a negyedig hónap végén már el sem akartak engedni és megközelítőleg 330 ezer ft kerestem volna.Igaz én nem siránkoztam mint sokan hanem mindig próbáltam a lehető legjobban dolgozni és mindig új dolgokkal előállni.Meg lett az eredménye. Ha visszamennék akkor már szállodákban próbálkoznék mert akárki akármit is mond egy két év után nagyon komoly karriert lehet építeni itt is. Nem panaszkodni kell hanem dolgozni:))) Sok sikert!

44. lecso1
2008. ápr. 23. 17:42

Sziasztok,

2007 szeptemberben autóval voltam Cipruson.


Athénban (Pireus) szálltam fel a "Princessa Marissa" nevű hajóra, amely egy szigetkörút egyik állomásként köt ki Athénban is.

Limassolból indul és oda is tér vissza Rhodosz, Tinos, Kos, Mykonos, Patmos, stb. szigetek érintésvel.

6-10 nap között több variációban is indítanak áprilistól, szeptemberig körutakat, amelyre kb. az 400 fő mellett 15-20 autó is felfér.

Sajnos sem az utakról sem az autó szállításról nagyon kevés információ található a honlapjukon.

Érdemes a honlapon megadott emailen érdeklődni (időpontról, árakról, feltételekről, stb.)


Athéből-Limassolba Tinos, Rhodosz, Kos szigetek érintésvel 3 napig tarott az út. A hajón a kabinok és az ellátás korrekt, éjszaka utazás, reggel kikötés, napközban bóklászás, délután programok a hajón. A hajótársaság elérhetősége: [link]


A szigetre bevitt és kivitt kocsikat nagyon alaposan ellenőrzik!!! Utazás előtt a nagykövetségen érdemes utánna érdeklődni, hogy az autóval kapcsolatosan aktuálisan milyen igazolásokra van szükség.


A baloldalas közlekedés balkormányos autóval izgis, különösen teherautó előzésekor megy fel az adrelein szint :))

2008. márc. 25. 18:07

Amit eddig elfelejtettem:

Ciprus nagy vízproblémákkal küzködik, így autómosásról a lakás előtt álmodni sem lehet, mert megbüntetnek kemény pézekre.

Ha nincs elég víz, fogják magukat és elzárják a vizet napokra, akár egy hétre is, és addig nincs tusolás vagy mosogatás, csak ha veszel ásványvizet... ez azért elég gáz...

Manapság nem tudják megoldani, h legyen víz....... Mikor már az ókorban megoldottád a csatornázást az egyiptomiak is... És ha látják előre, h nem lesz víz, akkor rendelnek vhonnan jó messziről, ált Libanonból komppal vizet és ha nem ér ide időben, ami sosem ér ide, akkor minimum 3 napig nincs víz.

És olyan irtózatos por van, h naponta kétszer kell söprögetni és akkor is irtózatos kosz van. Itt aki tisztaságmániás, az belebetegszik a koszba... De te tudod, gyertek ki... Én nem ajánlom, de tényleg.

42. Isla
2008. márc. 14. 13:50

Köszönöm a jókívánságokat, remélem minden jól aalakul.Azt is köszönöm, hogy ezekre a dolgokra felhívtad a figylmemet.

Nektek is minden jót.

41. MelisUK (válaszként erre: 40. - Isla)
2008. márc. 13. 17:08

Tipikus ez a munkakezdes :D


Par hete volt... jott a hotelba egy angol lany... ejszaka 10-11 korul erkezett meg, masnap reggelre a vezetoseg berendelte eligazitasra es delutan kezdett , es a lenyeg innentol jon... miutan meglatta a lakast ahol elszallasoltak, picit letort, de az elso munkanapja utan meg ugyanazon a napon megvette a vissza jegyet es tobbet nem is dolgozatt Cipruson ;)


Lehet ti szerencsevel jartok, mert miert is ne... de a tapasztalatok nem ezt mutatjak, nem csak a sajat tapasztalatomrol beszelek, a legtobben meg mindig azert maradnak csak, mert az ido jo!


Sok sikert nektek!

40. Isla (válaszként erre: 39. - MelisUK)
2008. márc. 13. 11:37
Szió!Hát, megpróbáljuk, aztán ha lesz valamiféle tapasztalatunk, eldöntjük, hogy továbblépünk-e, és ha igen hová.Mindenesetre elég húzós lesz, haver most szólt, hogy 7-én kezdhetünk (mi meg 6-án érünk oda).Szóval még arra sem lesz időnk, hogy hosszasan elmeditáljunk a dolgokon :) Abból a szempontból jó, hogy nem lesz lehetőségünk annyira költekezni így (nem mintha annyira szeretnénk, vagy annyi pént vinnénk).Mi is viszünk laptopot, majd valahol talán hozzáférünk a nethez.
2008. márc. 11. 07:50
Bocsi a hosszan írt hülyeségeimért, de én ennek a másik embernek is írtam e-mailben, h ne jönnön ide, itt nincs jövő, v ha mégis jön, akkor sok-sok pénzzel, erre itt van csövesen. Aki egy év alatt Skóciában sem tanult meg angolul, az mit vár magától? Miért nem megy haza? Bocsi, te ezen teljesen ki vagyok bukva és én nektek sem ajánlom, h ide gyertek. Nem igaz, h Nagy-Britannia túl nagy falat lenne, ha mentek, akkor már mindegy h ide v oda, csak a meló legyen meg. És ami még nagyon fontos, jobb, ha magyar nincs is a közeledben, mert irtóra lehet csalódni az emberekben, ahogy a hátad mögött minden rosszat tesznek.... És ha hazamész, akkor az otthoni addigi barátaid is elfelejtheted, mert irigyek lesznek, v nem tudom mi más lehet a gond, de nem barátok többé. Amíg külföldön van az ember, egy sms-t se tudnak dobni, de ha hazamész, akkor fizethetsz mindenkinek.... Ez nem csak a saját tapasztalatom, hanem többeké. Szerencsére mi Skóciában is rendes magyarokkal találkoztunk és azóta is szeretjük őket és telcsizünk is folyamatosan és itt is van egy rendes magyar, de ezek nagyon ritkák.
38. MelisUK (válaszként erre: 36. - Isla)
2008. márc. 11. 07:44
Internetet a legtöbb pub-ba lehet használni, pusztán fogyasztanod kell érte, veszel pl egy üdítőt. És természetesen lennie kell laptopodnak. Nekünk nagy szerencsénk van, mivel egy pub fölött van a lakásunk és v onnan v máshonnan, de van ingyen netünk. Bevezettetni a netet nagyon drága, úgy hallottam 30 ciprusi font, ez nagyon drága, UK-ba nekünk 12 angol fontba került... Itt minden extra drága nekem és én tényleg senkinek sem ajánlanám, h ide jöjjön. Még nem találkoztam olyannal, aki külföldi és itt dolgozik és szeret itt lenni, meg lenne elégedve. Innen mindenki menekülni próbál... De te tudod, ti tudjátok. A mi ismerősünk azért jött ide, mert Skóciába kirúgták a munkahelyéről, mivel egy kukkot sem tud angolul. Hát, lassan egy hónapja itt van munka nélkül, mert angol nélkül itt sem lehet munkát találni én meg nem érek rá neki munkát keresni. Egy vasa sincs, arra számított, h nálunk alhat-élhet. Elmentünk érte kocsival, kitettük egy hotel előtt, erre közölte, h adjunk neki kölcsön pénzt, mert nincs semmije... Hát kiraktuk, nem erről volt szó. Még meg se köszönte, h elmentünk érte, megkerestük egy nagyváros közepén - mivel még csak nem is a reptéren volt, hanem leadta a drótot telefonon, h egy bank és egy kínai étterem közelében van... 45 perc volt autópályán eljutni Larnacába, majd még ott majdnem 2 órát keringtünk a városban, mire megtaláltuk, elhoztuk Limassolba, mondtuk neki már előtte, h ki tudjuk rakni egy hotelnál, többet nem tehetünk érte és azt mondta, h oké. Persze csak a hotel előtt mondta, h lóvé is kéne neki. Könyörgöm 3-szor láttam ezt az embert életemben és mennyi mindent elvár! Ha ennyire nincs pénze, ne egy ilyen drága helyre jöjjön, menjen haza......... És sajnos nagyon sok mindenkit ismerek, akikhez jöttek ismerősök és azóta is rajtuk élősködnek, mert : majd hnam elmegyek munkát nézni, majd hnap.... És az az igazság, h akkora a lakásunk, h fordulni alig lehet benne, nem h még egy harmadik ágy bárhogy is beférne. Mi nagyon utálunk itt lenni, a csótányokat még mindig nem sikerült kiírtani, borzasztó. Már legalább nem az van, h reggelente 1-2 full lapáttal fölsöpröm őket, csak napi 1-et lehet látni élve..... De ha az összes szomszéd hemzseg a csótánytól, akkor esélyünk sincs a csótánymentességre.... És sajnos itt minden tele van velük, főleg nyáron, ahogy jön a még melegebb... Bár én a meleget is alig bírom már most.
37. MelisUK (válaszként erre: 34. - Isla)
2008. márc. 11. 07:30
Ami eszember jutott: busszal szerintem jobban megérné menni, de mondom, tényleg nem vagyok otthon ebben a témában, mivel mi mindig a kocsit használjuk. Az árak nekem nagyon magasak, mivel Skóciában minden sokkal olcsóbb volt, mint Mo-on, itt pedig vmivel drágábbak, tehát nekem irdatlan nagy a különbség és a fizetés is nagyon gyatra. Azt, h meddig vagyok még a szigeten, előre nem tudom megmondani, elméletileg köv hónap elején már megyünk, gyakorlatilag nem tudom.
36. Isla
2008. márc. 10. 13:14
Ja, egy kérdés még, hanem gond:Internetet hogyan tudnánk használni vagy bevezetni? Erről tudsz valamit?
35. Isla (válaszként erre: 33. - MelisUK)
2008. márc. 10. 13:12
A tbt egyelőre fizetjük magunk után itthon (biztos, ami biztos), aztán meglátjuk.Ahogy közeledik az idő, annál inkább parázunk, de remélem minden okés lesz.
34. Isla
2008. márc. 10. 13:04
Köszönöm szépen a jó tanácsokat.Közvetlen járat nem megy Paphosba.Azért remélem, hogy Ciprus nem sokban különbözik Göröországtól, ott már járatosak vagyunk,meg remélem nem sokban különböznek az árak sem.Tavaly Zakynthoson voltunk, a nagyobb bevásárló központokban nem sokkal kerültek többe a dolgok, mint itt.Sajna haver nem tud eljönni értünk, akkor marad valamiféle taxi.Meddig vagy még a szigeten?
33. MelisUK (válaszként erre: 29. - Isla)
2008. márc. 10. 10:34

TAXI: Azt írtad van ismerősötök kint. Akkor miért mennétek taxival? Menjenek le értetek kocsival. Amúgy a normál taxi extra drága, bele se üljetek. Van egy másik fajta taxi, ami egy minibusz, az állítólag sokkal olcsóbb. Viszont árat nem tudok mondani, mivel nekünk kocsink van még Skóciából, így mindig azt használjuk. Nekünk is jött egy ismerősünk nemrég és mi is lementünk érte Larnaca-ba. Egyébként Budapestről nem megy repcsi Paphosba? Csak mert Londonból megy és ha oda tudnátok repülni, nem kéne a taxi:)


Egyébként mi is úgy jöttünk ki, h ismerős szerint, aki volt kint Skóciában is és most itt él Cipruson, kb ugyanolyan az élet. Bár a fizu alacsonyabb, de az árak és a lakások is olcsóbbak... Hát ez sajnos nagyon nem igaz, bár a lakások tényleg olcsóbbak, de a minőségük is sokkal silányabb és családi házra itt esélyed sincs, csak gusztustalan csótányokkal teli tömegszállásra.........................

32. MelisUK (válaszként erre: 28. - Isla)
2008. márc. 10. 10:28

Itt az angollal? Itt pedig nagyon egyszerű az angolt megérteni, mivel nem tudnak tökéletesen angolul, (múlt idő az már luxus, van aki pedig meg se tud szólalni angolul) és sokkal lassabban és számunkra tisztábban beszélnek, mint ahogy Nagy-Britanniában beszélnek, mivel nekik is második idegen nyelv. Persze vannak kivételek is, vannak akik nagyon jól beszélnek, de elenyésző.

Arra készülj fel, h ciprusi görögül mihamarabb megtanulj alap dolgokat, mert ezeket nem angolul fogják neked mondani.

(Pl: kálimerá - jó reggelt, káliszperá - jó napot, kálinihtá - jó éjszakát, jászu - helló, endáxi vagy dáxi - ok, iszi kálá - jól vagy?, kálá - jól...stb)

Am itt is csak gagyi munkák vannak, dolgozhatsz kocsmába v hotelba felszolgálóként v takarítóként, v recepciósként, ha tudsz tökéletesen angolul, oroszul és a német is előny, de az orosz az igazi. Mivel nő vagy, ha már görögül is tudsz, akkor bolti eladóként v pénztárosként. Nagyobb álmok itt nem nagyon jöhetnek szóba és a pénz sem olyan jó... Mo-i viszonylatban egész jónak mondható lenne, de itt minden sokkal drágább és ha a munkahelyeden nem ehetsz, akkor nem is tudom, h lehetnek kijönni a fizuból. Még jó h szép borravalót kapok és szinte csak azt költjük, ha vásárolunk, a fizuból csak az albit és a rezsit fizetjük. Ez is nevetséges: a rezsink drágább volt havonta, mint az albi, mivel itt volt a tél és az icipici studió apartmanunkba (egy légtérben van a konyha és a háló és összességében akkora mint egy átlag magyar ember hálószobája, sajnos ekkora az egész és tele volt csótánnyal) egy radiátort, mert itt még olyan sincs a lakásokban és mivel extra szarok a nyílászárók, szigetelést nem ismerik, ezért extra nagy fűtés számlánk lett. Skóciában sose fizettünk ennyit, pedig ott mindig különálló családi házban laktunk, az utolsó házunk két szintes volt, mégis alig kellett rezsit fizetni...

31. MelisUK (válaszként erre: 27. - Isla)
2008. márc. 10. 10:14

Szia!

Nem olyan nagyon régen, de már kb 2 éve külföldön élek. Ebből 1,5 évet éltem Skóciában (UK-ban) és itt is már lassan fél éve kint vagyunk.

TB járulék: ha az adott országban hivatalosan dolgozol, akkor a fizudból automatikusan levonják a tb-t. Mivel az Európai Unión belül vagyunk, elméletileg lehet csináltatni uniós taj kártyát itt. Gyakorlatilag nekem van Skóciából, de mégsem fogadták el itt, mivel nincs ráírva, h uniós, de milyen lenne, ha az Egyesült Királyságból származik? :) Szóval érdekes... Így az orvosi ellátásért fizetni kellett, mikor a párom beteg lett, de azóta megtudtuk, h kb ennyibe kerül magánorvoshoz is elmenni és nem megy oda az ember egész napja, nincs az a nyomor és az a büdös az itteni emberektől. (Irtózatosan büdösek tudnak lenni az itteniek, szerintem az emberek nagy része azt se tudja mi az a dezodor, v h hogyan kell használni. Ha most ilyen büdösek, mi lesz nyáron... És mondtá is régebb óta itt élő magyar és indiai barátaim, h elképesztő büdösek lesznek... Mikor még a hotel bárjában dolgoztam, akkor eligazítottam vendégeket, h merre találnak discót, erre másnap mondják, h irtózat büdi van, tudok-e esetleg lányokat az én fajtámból...)

Igen, még mindig kint vagyok, jelenleg egy bar-restaurant-ban dolgozom mint bartender és waitress.

2008. márc. 10. 07:27
Úgy látom előttem már sokan megírták..
29. Isla (válaszként erre: 26. - MelisUK)
2008. márc. 9. 23:29
ja, egy fontos kérdés:Szerinted mennyibe kerül a taxi lacnacatól pafosig?Szerinted melyik az olcsóbb travel taxi vagy a sima?
28. Isla (válaszként erre: 26. - MelisUK)
2008. márc. 7. 14:27
Ne haragudj, hogy így elárasztottalak kérdésekkel, de az az igazság, hogy azért egy kicsit félek.Jó több ember véleményét is hallani. Egy másik ismerősöm is volt kinn, de ő is csak jókat tudott mondani.Viszont telefonon beszéltem egy sráccal, aki szintén vissza jött pár hónap után, mert nem boldogult az angollal (de aztán még egyszer visszament ugyanoda).Biztos attól is függ, hogy mihez tudsz alkalmazkodni, meg mekkora a tűréshatárod.Meg nyílván ha neked jobb munkád volt UK-ban, akkor te ahhoz viszonyítasz, én még nem dolgoztam külföldön, úgy gondoltam (gondoltuk), hogy az nekünk túl nagy falat lenne.Meg azért sokat számít, hogy vannak ismerősök, és nem csak a vakvilágba megyünk ki.Majd még írok, hogyan alakul.
27. Isla
2008. márc. 7. 14:11
Köszi, hogy vissza írtál.Á, nem keresek tanárként állást, ha itt nem találok, ott pláne nem.Nem kergetek illúziókat.Az az igazság, hogy konkrétan tudjuk hová megyünk, Paphos-ba.Kint lévő ismerősök intézték az állást.Kicsit "megrémültem" attól, amiket írtál.Ismerősünk 3 éve van kint, de teljesen pozitívan nyilatkozott. Az az igazság, hogy kicsit megcsömörlöttem szegedet, titkárnői álláson kívül semmit nem lehet találni.Persze 1 év kollégium takarítás után örültem, hogy 1 évig titkárnő lehettem és az iroda takarításán kívül mindenkinek kielégíthettem az igényeit (nem olyan értelemben :) ).Szóval szerinted lelkileg legyek mindenre felkészült? Tényleg egy fontos kérdés:ugye te már régebb óta külföldön élsz? Itt fizeted magad után a tb járulékot, vagy az aktuális országban ahol éppen vagy??Ja, te még minndig kinn vagy??
26. MelisUK (válaszként erre: 24. - Isla)
2008. márc. 2. 10:59

Amit elfelejtettem: "normális" munkát görög nyelvtudás nélkül nem lehet várni. Én tanultam görögül, de az ógörög volt. Már ragadt rám sokminden a ciprusi görögből (teljesen más, mint az eredeti görög), de ez nem elég semmihez. Viszont még akkor is kétes egy jobb munkahely, ha tud az ember görögül, mivel ismerek egy lányt, aki Görögo-ból jött ide, több nyelven is beszél, recepcióra vették föl dolgozni és folyamatosan szivatják, ugyanúgy mint a többi külföldit. Főleg a lányok rengeteget sírnak itt, de ismerek néhány indiai srácot és ők is szoktak sírni, h haza akarnak menni... És ha a munkahely adja a szállást, akkor bejárnak ellenőrizgetni, mikor nem vagy otthon, h mit loptál... Jó esetben ha nem tusolsz, mert olyat is hallottam...

Én UK-t ajánlanám, Ciprust viszont senkinek.

25. MelisUK (válaszként erre: 24. - Isla)
2008. márc. 2. 10:51

Szia! Az az igazság, h ha filozófia tanárként szeretnél itt elhelyezkedni, akkor alig van esélyed. Itt is tanulnak filót és szinte csak görög filót, tehát jóval informáltabbak görög filtört szempontjából, mint mi:)

Akinek megvan a diplomája, az itt fölkerül egy listára és kb 5 év múlva el tud helyezkedni a szakmájában. Előtte nincs esély, inkább csak utána, mivel sok ember diplomás.

Egyébként egy öt csillagos hotel bárjában dolgoztam, de most váltottam, egy café-restaurantban dolgozom.

Ha itt dolgozni szeretnél, készülj fel a heti hat munkanapra, napi 9 órára és arra, h bármi végett kirúgnak. Szeretnek ezen felül kevesebbet fizetni a minimálbértől (hiába heti 54 órát dolgozik az ember, még így se fizetik ki a minimálbért...) és nem jelentenek be sok helyen. Mindenért extra árakat kell fizetni, pl h legyen Alien book-od, 25 font (most már euróban számolva), stb... Csak azért, h a kocsinkat áthoztuk, fizetni kellett 225 fontot importálásra és kaptunk egy papírt érte, h fél évig használhatjuk a kocsit, utána újra fizetni... Limassolban élek, ez állítólag a legdrágább város, de itt lehet könnyen munkát találni. Ha elmegy az ember munkáért, még aznap is találhat :) Ennyi pozitívum van.

Az időjárásról: nyáron elviselhetetlen meleg, télen pedig majd megfagy az ember, mivel itt a szigetelés fogalmát nem ismerik, sőt, a radiátorét sem...

Az albérletek extra koszosak és minden tele van csótánnyal.

Mi még egy hónapot maradunk, utána vissza UK. Ott Skócia egyik északi szigetcsoportján, az Orkney-szigeteken éltünk, ahol borzasztó nagy szelek voltak, néha vízszintes jégeső, tehát váltottunk, de nagyon vágyom vissza. Bár nem olyan északra megyünk, de ugyanoda is szívesen visszamennék.

Ha ide szeretnél jönni élni, előtte gyere el, informáld le személyesen a munkát és a lakást, utána pedig meglátod, h tényleg szeretnél-e ide jönni. Szinte senki nem marad sokáig és szinte mindenki, aki külföldi és itt dolgozik utál itt lenni. Sajnos ez az igazság.

24. Isla (válaszként erre: 21. - MelisUK)
2008. febr. 29. 12:01
Szia!Jó, hogy megtaláltam a hozzászólásaidat, mert mi most mennénk Ciprusra, és minden véleményt és tanácsot szívesen fogadok.Te mit dolgolztál Ciprusom? Ja, beleolvastam a hozzászólásaidba, üdv hasonszőrű testvér, én is filozófia szakot végeztem, de a görög kimaradt az életemből, helyette volt latin.Az meg más kérdés, hogy ezzel nem tudok elhelyezkedi.Nem tudom te hogy boldogultál?
23. MelisUK (válaszként erre: 22. - F290b382c2)
2008. febr. 19. 08:15
Aha, és GPS-re szerezzem be az összes ország térképét? Az elég költséges. És szerintem a tengeri utakat nem tudja megmutatni:)
2008. jan. 30. 18:52
Legközelebb vigyél GPS-t!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook