Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet a tinik életét elviselhetőbbé tenni? fórum

Hogyan lehet a tinik életét elviselhetőbbé tenni? (tudásbázis kérdés)

1 2
47. Binky
2009. ápr. 6. 19:09

Keresik az útjukat. Vagy keressük az utunkat, ha én még a tinikategóriába tartozom. No meg a hormonok is bekavarnak...

A lényeg, hogy lesznek hülyeségek, ezeket el kell viselni, de a tininek a legfontosabb, hogy ilyenkor lehessen egy példaképe, és a szülő tudjon megálljt parancsolni...na mondjuk az se jobb, ha a gyerek fél a szülőtől. Dehogy mertem én volna valaha is visszaszólni anyámnak!

46. tinianyja (válaszként erre: 43. - Rozália)
2009. febr. 28. 21:16
egyetértek!
45. Zarahell (válaszként erre: 33. - PunkStar)
2009. febr. 28. 13:13

Csinálj valami olyan rosszaságot, hogy kirúgjanak a koleszból. :D

Persze, ez csak vicc!

Én is kollégista voltam gimiben, de ha egyszer lesz gyerekem, én nem engedem koleszba, az tuti.

44. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 33. - PunkStar)
2009. febr. 28. 11:48

"hogy nagyon elhanyagoltam őket. Pedig nem, de nagyon fárasztó a hét és mikor hazamegyek legtöbbet a barátaimmal vagyok vagy internetezek."


?????

43. Rozália (válaszként erre: 42. - Tinianyja)
2009. febr. 28. 04:50

De nem árt, ha tud pl. a nehézségekről. Az anyagi gondokról. Mert szerintem nem attól lesz egy tini élete boldog, ha megkíméljük a gondjainktól. Nem lehet burok alatt tartani... Szerintem egy tinivel is el lehet beszélgetni ezekről a dolgokról...

Ámbár, néha a már nem tini sem törődik, csak a saját ügyeivel.

42. tinianyja (válaszként erre: 38. - Rozália)
2009. febr. 27. 20:13

Hiába van rálátása, nem elég nagy, nem elég tapasztalt, fogalma sincs a való világról.

Magamból indulok ki.

Meg abból, hogy az én tinim is okos, intelligens, de mégis csak gyerek.

Nem várható el tőle, hogy belásson dolgokat, amit a felnőttek is csak megfelelő tapasztalat után látnak be!

41. tinianyja (válaszként erre: 31. - 0e126cc6bf)
2009. febr. 27. 20:10

Igen, a szülők is felelősek lehetnek, ha valami nem úgy sikerül.

Igenis, a gyereket terelgetni kell. Nem parancsolgatással, hanem odaadó, de józan szeretettel.

40. tinianyja (válaszként erre: 8. - Badonyimariaeva)
2009. febr. 27. 20:06
Hát, azért ezzel lehetne vitatkozni.
39. tinianyja (válaszként erre: 6. - Ec63a7fc29)
2009. febr. 27. 20:06

Tinim 14, lány. Fantasztikus egy nőci, majd szeretnék egy videót arról, mi mindent csinál, megígérte:)

Szerintem sem lehet könnyű.

Bár talán könnyebb, mint nekem volt, mert figyelek rá és nem kell a családi viharok miatt menekülnie.

Nem beszélve arról, hogy támogatom, amiben csak lehet.

2009. febr. 23. 06:57

Oyan szülők, akiknek az élete szintén alig elviselhető, nem igen tudják tinijeik életét elviselhetővé tenni.

Van azért erre rálátás a tinik részéről? Vagy csak a saját problémáik, és semmi más.

Nos, ez szomorú lenne. öltözködés, aztán hogy miből teremtik elő, az lényegtelen?

37. spinneli (válaszként erre: 33. - PunkStar)
2009. jan. 24. 21:02
biztosítsd őket arról, hogy bizalomra méltó vagy, bvalamint azt is, hogy kezdesz felnőni, ezért az érdeklődésed eztán már nemcsak feléjük fordul, ez a természetes.
2009. jan. 24. 20:59

Szerintem az öltözködését ha csak ennyi, amennyit írtál felesleges megbeszélni :\

Ez normális, nem kell beleszólni.

2008. aug. 29. 00:38
Micsoda????? Beleszóltál abba, hogy mit hallgasson????
2008. febr. 23. 17:51
Bármilyen jó szülö vagy a gyereknek akkor is jön a kamaszkor és nem lehet megállitani.Az én lányom 12éves és mióta nem szólok bele az öltözködésébe,zenehallgatás stb.azóta jobban közös nevezöre jutunk.pld.most a Rock-zene a kedvence,halálfejes kendö a fején,ilyesmi.Tanárral,szülökkel megbeszéljük,majd kinövik.
2008. febr. 23. 11:53
Sziasztok!15 éves vagyok....amióta középsulis lettem teljesen megváltoztak a dolgok otthon.Anyuék nem bíznak bennem....jó tényleg volt olyan ügy h kaptam egy szaktanárit de az sztem még nem ok azért h ne bízzanak bennem.Kolis vagyok és nagyon szigorúak velem.Anya aztmondja mostanában nagyon lázadok és hogy nagyon elhanyagoltam őket.Pedig nem,de nagyon fárasztó a hét és mikor hazamegyek legtöbbet a barátaimmal vagyok vagy internetezek.Nem tudom mit tehetnék hogy megint olyan legyen mint régen mint amikor még általánosba jártam.
32. szanád (válaszként erre: 31. - 0e126cc6bf)
2008. febr. 19. 20:29
Nálunk pont fordítva van , és ez sem jó
2008. febr. 19. 19:14

Én 17 éves vagyok. Anyukám mindig azt mondta, hogy nem szól bele az életembe. Élveztem sokáig, de ma már bánt, hogy nem szólt bele, hogy hova tanuljak tovább, hogy nem kérdezi ki a leckét és hogy nem foglalkozik velem.

Szerintem egy tini és egy szülő között csakis a kompromisszumok segíthetnek megoldani a problémákat. Az sem jó, ha túl szabadjára vagyunk engedve, és az sem ha nagyon rövid a póráz. Köztes megoldásokra kell törekedni.

30. heni74
2008. febr. 7. 10:45
Nekem 7 éves a fiam de már nem lehet vele beszélni.Csak az legyen amit ő parancsol stb.Tudom el van kapatva de ez már késő bánat. 1 évesen élet és halál között volt 3 hétig,3évesen végig nézte a szülei válását,most meg végig nézi az apja uj családját és nem minden érzését mondja el.Látom rajta hogy bántja miért nincs vele az apja,miért az most születendő gyerek van csak.Teljes kilátástalanság.Én sokat dolgozom és kevés időm van rá.De nem tehetem meg hogy ne dolgozzak mert egy gyereket eltartani na meg egy lakást fenntartani nem egyszerű dolog.
2008. febr. 5. 17:15
És a miénket a tinik által szebbé tenni????
2008. febr. 4. 15:50
16-éves tini lányom,eddig semmi gond nem volt vele,de bekerült gimnáziumba és azóta nem birok vele.Követelőzik,nem lehet leülni vele beszélgetni,bezárkozik a szobájába és csak akkor szól hozzánk ha kell valami neki. Nem tudom mit kezdjek vele?Amit mi veszünk neki az mind gagyi neki,pedig eggyütt vettük .
2007. nov. 16. 00:38

Nem tudom!Azért szólok fel mert amikor valami rosszat csináltam s anya megszólt érte akkor annyit feleltem,most mindent szabad,tini vagyok!Olyan pofont kaptam mint egy ház!

Nos nem tudom kíváncs leszek ha a gyermekeim serdülnek majd

26. cdc6d6d4be (válaszként erre: 6. - Ec63a7fc29)
2007. szept. 12. 15:35
Szia! Örülök hogy valaki ilyet is ír,mint te.Én is szeretem a tini fiamat,bár néha nehéz vele,de igyekszünk mindent megbeszélni.És általában sikerrel is jár.Néha a fejébe vesz valamit,és mint egy kis bika megy előre.De kiduli-fulizza magát,elvonul a szobájába,és ha lehiggadt jöhet a "szentbeszéd".Nagyon jól tanul,hálisten evvel nincs gondom.Ritkán jár el itthonról,de azt mindig megbeszéljük mire ér haza,és ha szeretne még egy kicsit maradni mindig rám csörög,és megkérdezi.Ha nemleges a válaszom elogadja,még egyenlőre.Most 14 éves,bizony néha bennem is elmegy a pumpa és kiakaszt,de akkor is szeretem,muszáj az embernek néha visszagondolni arra hogy neki milyen érzés volt kamasznak lenni.
25. eva7
2007. szept. 8. 08:31
Az enyém még pici,de én is nagyon félek a kamaszkortól.Én jól voltam nevelve,de ugy 14 éves koromtól fokozatosan kezdtem megbolondulni!!!Ha a lányom is ilyen hülye lesz mint én voltam,nagyon ki fogok borulni!!!Akkor majd visszakapom!
24. LoLiNa (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2007. szept. 8. 07:47
én sem emlékszem rá.. pedig nem voltam "elengedve" mindenhova, nem tömtek pénzzel.. nem nyalták ki a s@ggem.. bocsi a kifejezésért.. :))
2007. szept. 7. 15:52
Inkább azt kérdezném, hogyan tudnák a tinik a szülők életét elviselhetőbbé tenni?
2007. aug. 27. 19:51
jó lenne ha néha a gyerek is megértené a szülőt!
2007. aug. 27. 19:13
Szerintem nem kell sok csak egy megértö de szigoru szülö!!!!
20. edb6c38cef (válaszként erre: 18. - 11111)
2007. júl. 30. 18:04
Jaj, én már előre félek. Tündéri, aranyos, érző szívű, figyelmes 11 éves kislányom van. Ha átmegy majd hülyébe, én a Dunába ugrok.
2007. júl. 30. 07:22
A kérdésben már bent van a válasz! Talán kiskoruktól kellett volna nevelni?!
18. 11111
2007. júl. 29. 22:13
Nekem 17 éves a fiam és mondhatom hogy elviselhetetlen vele az élet.Nagy képü,feleselős,csavarog,összetörte a kocsit/sokba került/,nem szivesen dolgozik de igényei vannak.Most ott tartunk,ha szórakozni akar keresse meg rá a pénzt.Ha valakinek van valami nagyon jó ötlete gyorsan irja meg.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook