Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet a memória párnát kimosni? fórum

Hogyan lehet a memória párnát kimosni? (tudásbázis kérdés)


23. libikóka (válaszként erre: 22. - Töprengő)
2021. jan. 11. 15:37
Én erre is használok Sanytol szövet frissítőt ,semmi baja tőle !
22. töprengő (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2021. jan. 11. 14:53

Köszönöm a választ.

Nagyjából ezeket írták mindenhol, ahova betévedtem : Nem mosható. Szellőztessük...


Max 600 fordulatot akartam írni..

2021. jan. 10. 19:17
A régiek a tollpárnát se mosták. Igaz, azt ki lehetett tenni akár a tűző napra is.
2021. jan. 10. 19:11
Amikor úgy éreztem, hogy elhasználódott, nem mostam ki, vettem újat. Ez sajnos ilyen műfaj, de nagyon jó, nem is tudnék máson aludni.
2021. jan. 10. 18:44

Ezt írják a yatasbolt.hu oldalon:

"Az emlékezőhab párna belső magjának a tisztítása sajnos nem lehetséges, mert a memory foam alapanyag nem mosható, ha ennek ellenére mégis kimossuk, akkor szinte biztos, hogy sérül a párna cellaszerkezete és elveszíti pozitív tulajdonságát. A mosószeres mosást követően az emlékezőhab képessége is sérül, ezáltal a memory párna úgy fog viselkedni, mint egy normál hab párna. A háztartásban fellelhető különféle száraz tisztítószerek szintén tönkre teszik a memóriahabot, tehát ne alkalmazzuk az otthoni házi praktikák egyikét se. Próbáljuk inkább megőrizni az emlékezőhab párnánk tisztaságát úgy, hogy egy plusz huzatot húzunk a párnára és így távol tartva az izzadságtól és a nyáltól. A párnákon lévő eredeti, gyári huzatok szinte kivétel nélkül könnyen levehetőek és mosógépben, mosószeres vízben a gyártó által feltüntetett információs címke alapján a megfelelő hőfokon moshatóak. A belső magrészt szellőztetéssel, de nem tűző napfénynek kitéve át lehet szellőztetni, hogy a párna felfrissüljön és a kellemetlen szagok ezáltal könnyebben eltávozzanak. A közvetlen napfénynek kitett párna szerkezete szintén sérülhet az UV sugárzásnak köszönhetően, ezért inkább árnyékos, de jól szellőző helyre próbáljuk kitenni."

2021. jan. 7. 10:30

Keresgéltem, ezt találtam.

Hátha segítség....

Szilikonizált poliészter - 0,25 kg


Párna, plüssfigurák és egyéb textil kiegészítők töltésére alkalmas szilikonizált poliészter töltőanyag 0,25 kg-os kiszerelésben.


Lesz ami lesz alapon. Megrendeltem. 4 - 6 munkanapon belül szállítják...

Mosható, nem csomósodik....

Gyanítom a hosszabb életűre tervezzük, mosni : kímélő mosás. Max 60 fordulatos centrifugálás....

És valami jobb minőségű anyagba tölteni...


" A szilikonizált poliészter habosított poliészter golyókat jelent, amely alvó- és díszpárnák, plüssjátékok és egyéb textiltermékek jó minőségű töltőanyagaként ismert. Könnyen kezelhető, mosható, habos, „nem esik össze” idő előtt. Egy 40×40 cm-es párna a szilikonizált poliészter golyóból 25 dkg-ot igényel. Egy csomag 25 dkg-ot tartalmaz. Amigurumi figurák töltésére kiválóan alkalmas. "

2021. jan. 7. 09:42

Jó rég írtak ide.

Találtam memória párna " szivacs darálék " - ot. Nem moshatjuk. :(

Szerintem a szellőztetés kevés a higiéniához.


A hagyományos szivacs párnát van hogy havonta kell mosnom. És a száradásnál gyakran forgatom... Mert bizony a napon is nehezen szárad..

16. lliinnddaa (válaszként erre: 15. - Mkriszti81)
2012. júl. 13. 09:23

Én is párnahuzattal használom, és csak azt mosom, de már jó ideje megvan, és a párom izzadós fajta. Azért higiénikusabb a párnát is néha tisztítani. A takarókat is ki kell időnként mosni, hiába van rajta huzat.

A mosógépben van olyan opció, hogy kézi mosás, arra tettem be. Az is fura volt, hogy ebben a banga melegben nem száradt ki a közepe. Igaz, nem tűző napon volt.

15. mkriszti81 (válaszként erre: 6. - Lliinnddaa)
2012. júl. 13. 08:59

ez szerintem max kézi mosásra értendő

kíméletesen = kézzel átnyomkodni max és nem csavarni



de én is úgy tudom, hogy azért van külön huzata, hogy csak azt kelljen mosni

én plusz párnahuzatot is teszek rá, így a sajátját is ritkán mosom

2012. júl. 13. 08:58
A párnának az izzadságtól kellemetlen szaga volt, hiába mostam a huzatot. Azt azért nem hinném, hogy nem lehet mosni, hiszen a tollpárnákat is időnként át kell tisztíttatni. Elvileg eredeti.
2012. júl. 13. 08:48
Sehogy nem lehet kimosni. Csak a huzatot lehet. A párnát nem szabad!!!!
12. secret! (válaszként erre: 2. - Lliinnddaa)
2012. júl. 13. 08:26
Mosógépben, normál mosáson, napon megszáradt 1 nap alatt. Semmi baja a miénknek. Eredeti a párna? Sok az olcsó másolat.
11. zseba (válaszként erre: 1. - Lliinnddaa)
2012. júl. 13. 08:25
Nem szabad kimosni, csak nedves ronggyal áttörölni és gyorsan megszárítani!
2012. júl. 13. 08:19
Esetleg próbáltad összeöltögetni?
9. dominós (válaszként erre: 2. - Lliinnddaa)
2012. júl. 13. 08:19
Ne haragudj, de ezen röhögök már 5 perce ...elképzeltem, ahogy szedegeted kifelé az egy helyett a nyolcat.
2012. júl. 13. 07:56
Csak a huzatot kell kimosni, a párnát elég a napon szellőztetni. Szerintem. Én így szoktam;)
2012. júl. 13. 02:05
ki ne mozsd a memoriakat...;)
2012. júl. 12. 23:39
útmutató: 40 fokon vízben kíméletes eljárással mosható
5. Lysiantus (válaszként erre: 2. - Lliinnddaa)
2012. júl. 12. 23:34

Biztosan volt hozzá tisztításra vonatkozó útmutató....

Nekem is vannak ilyen párnáim, hétvégén utána is nézek.

4. 64333b026e (válaszként erre: 3. - Bnedora)
2012. júl. 12. 23:09
:DDDDDD
3. bnedora (válaszként erre: 2. - Lliinnddaa)
2012. júl. 12. 22:58
Akkor úgy ne, ahogyan te csináltad:-D
2012. júl. 12. 22:56
A szivacsra gondolok. Betettem mosógépbe nagyon kímélő mosáson, aztán ebben a kánikulában nem száradt meg 1 hét alatt!!! Aztán újra kimostam, hogy nehogy bebüdösödjön, és a mosógépben 8 felé szakadt!
2012. júl. 12. 22:55
Hogyan lehet a memória párnát kimosni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook