Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet a lakásból/házból a hangyákat kiírtani? fórum

Hogyan lehet a lakásból/házból a hangyákat kiírtani? (tudásbázis kérdés)


131. Danica16 (válaszként erre: 122. - Loch ness)
2008. szept. 4. 16:27
hát elméletileg csak hidegvérűekre hat így emberre, négylábúra nem, de én nem fújkálnám a tányérra :p
130. 20eebe3d4c (válaszként erre: 129. - Loch ness)
2008. szept. 4. 16:21
Minden irtós ismeri,általába irtással együtt alkalmazzák a zselékockát is.Ha már egy kettő előbújik akkor már nagyon sok van állitólag.A nevét nemtudom ennek a zselének,boltban nem lehet venni csak irtósoknál van ilyen.
129. loch ness (válaszként erre: 127. - 20eebe3d4c)
2008. szept. 4. 15:32
Hogy hívják ezt a zselékockát? Komolyan kezdek aggódni, mert minden nap előkerül néhány példány. Mondjuk elég könnyű agyonütni őket, de valahogy nem ezzel szeretném tölteni hátralévő napjaimat...
2008. szept. 4. 15:15
A csótány szerintem sokkal könnyebben írtható mint a hangya és a pók.
127. 20eebe3d4c (válaszként erre: 119. - Loch ness)
2008. szept. 4. 15:15
Csótány ellen csak úgy tudsz védekezni ha púrhabbal befújsz minden rést.És sziloplasztal.A tűzhely mögött a vezetéket is a hűtő mögött a vezetéket, a konektorokat..És ami még tuti hatásos ha leraknak a szekrények mögé ezeket a tablettákat,az írtósoknak van ilyen zselékockájuk.Na az tuti hatásos.
126. loch ness (válaszként erre: 124. - 7130b15964)
2008. aug. 30. 13:24
Úgy látszik, a papucsom egyelőre hatásos irtószer volt, tegnap óta nem láttam őket. De nincs az az illúzióm, hogy esetleg ennyi volt. Azok ott alattunk meg nemigen fogják beengedni az irtókat, nekik így is jó. Szegények nincsenek sokkal magasabb értelmi színvonalon, mint a csótányok...
2008. aug. 29. 22:17
El kell költözni. Mi ezt tettük. Viccen kívül: ecetet a nyakukuba csak úgy töményen. Amúgy tényleg elköltöztünk.
124. 7130b15964 (válaszként erre: 119. - Loch ness)
2008. aug. 29. 16:25
Szerencsére én még csak boltban láttam, de amennyire én tudom, csak akkor hatásos, ha az egész házat kezelik valami szerrel. Hiába irtod te, ha a másik lakásban megbújnak, aztán szépen visszasomfordálnak hozzátok. Meg az a nyomorult az egyik legnagyobb túlélőművész... :(
2008. aug. 29. 16:17
a prontot nem bírják.
122. loch ness (válaszként erre: 120. - Danica16)
2008. aug. 29. 15:35
És hogyan hat ez? Úgy értem, ha a konyhában meg a speizben is elkezdek ezzel fújkálni, akkor ez nem mérgezi meg az ott lévő kaját is? Vagy a tányérokat el kell mosogatni utána? Egyelőre a papucsommal ütöm agyon, ha egy elém kerül, de ettől a megoldástól nagyon undorodom.
2008. aug. 29. 14:45
Egy időben nálunk is voltak hangyák. Két dolog vált be ellenük. Az egyik az Insecticide 2000 nevű spray(ez minden rovarra hatásos, kutyára és macskára is fújható kullancs vagy egyébb "lakó "ellen)a másik pedíg az volt, hogy sütőporral beszórtam a hangyavárhoz vezető utat.
120. Danica16 (válaszként erre: 119. - Loch ness)
2008. aug. 29. 14:23
én csótányra is kipróbálnám a Bio Kill-t nem tudom hatásos-e, mert ezidáig csak egyetlen egy csótánnyal találkoztam... de elvileg minden hidegvérű állatra hatásos.
2008. aug. 29. 14:03

Csótány ellen tudtok valamit? Az alattunk lévő lakást rettenetes népek lakják, egy koszfészek az egész, azt gyanítom, onnan származnak. Szörnyen undorító, hogy elkezdtek szaladgálni a lakásban. Csak néhány, de az is épp elég. Nagyon félek, hogy elszaporodnak. Mit lehet tenni ellenük? Tanácstalan vagyok, még sosem volt ilyen gondom.

Kösz, ha valaki tud írni valamit!

2008. aug. 7. 14:14

Próbáltam beazonosítani hogy milyen hangya,de lehet hogy új fajt fedeztünk fel,mert ilyen formájú nincs a vikipédiában sem.DDDD



Úgytűnik hogy a sütőpor valamit tett velük,mert lényegesen kevesebb van.De még mindig van sajnos.(

2008. aug. 3. 21:46
Na ez engem is érdekelne...nekünk a konyhában vannak,és nem találjuk hol van a búvóhelyük...csak jönnek és jönnek....
116. piteri
2008. aug. 3. 20:55
A sütőport én is kipróbáltam,nem igazán vált be. A szomszédom mondta, hogy petróval töröljem végig az útjukat és a kijáratot. Bevált. Féltem, hgy büdös lesz, de csak egy kis vattával végig kentem a helyet és kész is. Hetek óta nem láttam őket.
2008. aug. 3. 19:09
a sütőpor tényleg jó,megeszik és ettől felfujódik bennük és biztos halál a hangyákra!
2008. aug. 3. 14:44

Morteint használok a feketét ami kintre való.

A lakáson belül is kíválló és hosszú időre eltünnek a kis dögök és ha előmerészkednek is kinyifannak mert az a szer tutira kinyirja az összes ízeltlábút.

2008. aug. 3. 13:33
Egy másik hangyás fórumon azt olvastam a sütőporos írtásról,hogy a sütőport behurcolják a fészkükbe ahol nedvességgel érintkezve gáz képződik,és ettől deglenek meg.Szóval ahol a szemetes zsákom van,ott nagy számban sikerült lesütőporoznom őket,így most mindegyik jó sütőporosan mehetett a fészekbe vissza,kíváncsi leszek hogy fog hatni.Az erkélyre is szortam sütőport ott úgy vettem észre hogy szaglásszák,mint ha tetszene nekik.Az ecetes vizes felmosásról meg annyit hogy ha bár tömény ecettel mostam fel szinte,vígan grasszoltak a még vizes felületen ,mi meg majd megfulladtunk a szagtól.Egyenlőre ennyi a tapasztalatom az ellenséggel kapcsolatban,majd még írok késöbb hogy mi van.A párom szerint hülye vagyok hogy ennyit foglalkozom ezekkel a kis dögökkel.De én utálom őket és ezek rosszabbak mint a csótány.Utóbbit legalább ki lehet írtani ,de ezeket nem.
112. 20eebe3d4c (válaszként erre: 65. - Pamacska)
2008. aug. 3. 12:00

szia.Ha Bp-i a srác,mnekem is nagyon kéne a címe.



Végigolvastam a fórumot,meg már másik fórumot is ezzel kapcsolatban.Én most vettem ezt a cemotox hangyaírtót amit elméletileg el kéne hurcolniuk a fészekbe,de úgy látom,hogy nem izgatja őket túlzottan.Azaz elkerülik,nem buknak rá,nem mennek bele stb.Igazából be kéne azonosítani az ellenséget,mivel nagyon nem mindegy milyen fajta hangyáról van szó.Ezek nemnagyoin másznak felfelé pl,a konyhaasztalon nyugodtan kinbt lehet kajamaradék,nem érdekli őket.Én rendszerint a szemetet zsákban kiteszem nekik az ajtó elé,így ott keresik már a kajájukat is.Az erkélyen van sok nekem és a szobákban.Sajna parkettás,rések vannak és ezt betömködni nem tudom semmivel.Már én sem tudom mit tegyek,a szobákban nem eszünk így nem a kajára jönnek ezek hanem valami másra.De mire?Ülök a számítógépnél és csípi a lábamujját valami.Lenézek és 2 hangya kapaszkodik a kislábam ujjábba éppen.Szóval sok van,valamit kéne kezdeni velük,de már nem sok ötletem maradt hogy mit.Anyu domotoxal írtja otthon őket,de azt a légáramlattal szerintem belélegzik,azt azért nem akarom.

111. 20eebe3d4c (válaszként erre: 109. - Badonyimariaeva)
2008. aug. 2. 22:32
Mivel írtod őket?
2008. aug. 2. 20:34
nekem most olyan van hogy elöl bemegy hátul pedig már mérgezettként jön ki és elviszti a fészkébe a többinek is.
2008. aug. 2. 20:25

Lehet kapni hangya csapdát!

De az ecetes felmosás,bútorok lemosása is hatásos.

Időnként nálam is vendégeskednek,de irtom őket!

2008. aug. 2. 19:42
Ti mivel írtjátok őket?Emeleti tégla lakásban lakom és itt most eléggé elszaporodtak,ráadásul nem lehet beazonosítani hogy milyen fajta hangyákról van szó.Most vettem a cemotox írtószert nekik.Remélem hatni fog!
2008. júl. 24. 07:55
Sörrel, többet nem látod őket.
2008. júl. 24. 07:20
Domotox por,ami a leghatásosabb.
2008. júl. 23. 22:04
Állítólag citrom, és a szódabikarbona is jó..Anyámnak bevált. SOK sikert.
104. 1e958693ca (válaszként erre: 102. - Ec63a7fc29)
2008. júl. 10. 07:35
Hihetetlen, vagy egyetértesz? Melyik? :-)
103. krokics
2008. júl. 3. 22:25

Szia!

Nekünk is a Bio-kill vált be.Szintelen szagtalan és az a jó benne, hogy ezt a szert a hangyák beviszik a fészkükbe és ott a többi hangya is elpusztul.

102. ec63a7fc29 (válaszként erre: 94. - 1e958693ca)
2008. júl. 3. 22:02
Sütőpor!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook