Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet a használt legot tisztítani? Mosógép? Mosogatógép? fórum

Hogyan lehet a használt legot tisztítani? Mosógép? Mosogatógép? (tudásbázis kérdés)


16. _kleo_
2009. jan. 13. 13:05

A legdzsuvásabbakat beraktam a mosogatógép evőeszközrekeszének az aljára. Sokkal tisztábbak lettek, de még nem az igazi. A következő mosásnál mennek a mosógépbe.


Mindenkinek köszönöm a közreműködést!

2009. jan. 13. 08:36
beáztatni egy tálba erős mosószerrel, utána domestossal fertőtleníteni?
2009. jan. 12. 21:44

szerintem is a mosógép a jó megoldás, úgy lejön a ragacs, sterilizálni csak akkor kell, ha nagyon parás vagy, szerintem felesleges.

Ha mégis fertőtleníteni akarod, akkor a mosás után Neomagnolos áztatással.

13. 1eb84e4bad (válaszként erre: 11. - _kleo_)
2009. jan. 12. 21:32
az lehet, hogy nem oldja a ragacsot:-)
2009. jan. 12. 21:26
Neomagnolos vízben is beáztathatod.
11. _kleo_
2009. jan. 12. 21:20

Kedveske, ez nagy ötlet, maradt is még babakorukból ilyen sterilizáló folyadékom.


Köszönöm a mosógépes bíztatást is, azt hiszem ez lesz a nyerő megoldás. Bár épp beindítottam a mosgatógépet az 5 legkoszosabb legokockával az evőeszköztartóban, de a mosógépben biztosabb, hogy nem kallódik el egy lego sem. Köszönöm mindenkinek!

2009. jan. 12. 21:14
Ha fertőtlenítés céljából akarod őket lemosni, akkor szerintem vegyél fertőtlenítő tablettát, amit a babáknál is lehet használni, és áztasd be őket abba. Akkor nem kell súrolni, csak kiszedni és megszárogatni. ( 30 db 600 ft és egy tabletta 4 liter vízbe elég)
9. zebracsikó (válaszként erre: 6. - _kleo_)
2009. jan. 12. 20:53
tedd csak be nyugodtan a mosógépbe! Minden középre eső is tökéletesen tiszta lesz!
2009. jan. 12. 20:46
Mosógépben mosózsákban.
2009. jan. 12. 20:38
Mi is vettünk használt legót nagy mennyiségben, én nekiültem és átsikáltam egyenként őket körömkefével mosószeres vízben, utána pedig leöblítettem és megszárogattam. Ez nem a klasszikus legkisebb méretű lego volt, hanem a következő méret, a duplo.
2009. jan. 12. 20:29
Nekem is hasonló ötleteim voltak, de attól félek, hogy a középre eső darabok nem tisztulnak. A doboza szerint 40 fokon kezelhető. Hátha jön valaki aki próbálta már és elmeséli a tapasztalatait.
2009. jan. 12. 20:24

sőt, ugyanúgy raknék be ruhát is a mosásba.

Tök egyszerű.

Ugyanúgy mosóporral/mosógéllel

2009. jan. 12. 20:23
hát most belegondoltam, hogy mosogatógépben a vízsugarak össze-vissza doblnák a LEGO-darabokat, ez nem szerencsés sztem. Mosógépben inkább el tudom képzelni, egy mosózsákban, pl törölközők közt, hogy ne legyen oylan hangos:-))) Sok sikert!
2009. jan. 12. 20:23

én egy párnahuzatba belevarrnám a darabokat, és 40 fokon átmosnám.

Semmi bajuk nem lehet.

2009. jan. 12. 20:22
A fiaimnak nemrég vásároltam használtan nagyobb mennyiségű legot. Ránézésre nem koszosak, de játék közben mégis érződik, hogy "ragadnak". Hogyan lehetne tisztítani őket nagyobb tömegben? Az egyenként körömkefével sikálás a nagy darabszám miatt nem jöhet szóba. Próbálta már valaki esetleg mosógépben, vagy mosogatógépben?
2009. jan. 12. 20:21
Hogyan lehet a használt legot tisztítani? Mosógép? Mosogatógép?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook