Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan legyek magabiztos? fórum

Hogyan legyek magabiztos? (beszélgetős fórum)


2014. júl. 20. 22:35
fogadd el, h nem vagy tökéletes.
27. 04fcdde522 (válaszként erre: 17. - A0c1361e44)
2011. dec. 5. 20:26

Nem bocsi,félre értettél! :)

A maga biztosság!

De ha már itt tartunk csak magassarkúban tudok járni!

Illetve abban érzem jól magam,a lapos nem nekem való!!

26. Lencsy (válaszként erre: 25. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 5. 19:29
Természetesen nem kell egyezzen a véleményünk !
25. bbfd1052c7 (válaszként erre: 24. - Lencsy)
2011. dec. 5. 13:41
Én meg évek óta ezt alkalmazom, amit irtam-még ha neked nem is ez a véleményed.
24. Lencsy (válaszként erre: 23. - Bbfd1052c7)
2011. dec. 5. 12:25

" Hiszen mindig az erősszemélyiségűnek kell segitenie a gyengébbet-tekintettel lenni rá, és az 2x annyi erőt igényel, mint ha két erős személyiség lenne."

Ahhhha ..ez elméletben biztos így van , a gyakorlatban meg azt mondja az erős személyiség .." ugyan szedd össze magad és ne nyafogj már , nem hiszem el, hogy nem tudod megvédeni magad " ..hmmm ..pontosan azért mondja ezt , mert gőze nincs arról, hogy egy egy konfliktushelyzetben a gyenge személy mit érez mit él át ! Én tudom miről beszélek, mert megéltem évekig !

23. bbfd1052c7 (válaszként erre: 22. - Lencsy)
2011. dec. 1. 14:36

"Egy totál magabiztos erős személyiség el sem tudja képzelni , hogy milyen az amikor valaki gyenge személyiség ."


Dehogy nem. Hiszen mindig az erősszemélyiségűnek kell segitenie a gyengébbet-tekintettel lenni rá, és az 2x annyi erőt igényel, mint ha két erős személyiség lenne.

22. Lencsy (válaszként erre: 20. - 31c1daa9fa)
2011. dec. 1. 13:32
Nem segít ebben igazad van ..viszont a kudarcok sem segítenek , sőt rontanak a helyzeten ! Egy totál magabiztos erős személyiség el sem tudja képzelni ,hogy milyen az amikor valaki gyenge személyiség ..és tudja hogy egy adott konfliktusban mit KÉNE mondania , de képtelen kimondani , mert nem magabiztos ! A személyiségünk egy részét kapjuk , örököljük ..a másik része viszont tanulható , kialakítható !
21. bbfd1052c7 (válaszként erre: 1. - Yousei)
2011. dec. 1. 12:54
Csak stabil és kiegyensúlyozott és önmagadban biztos lélekkel tudsz magabiztos lenni.
20. 31c1daa9fa (válaszként erre: 18. - Jstefan)
2011. dec. 1. 12:53

Mondogasd magadban hogy erős, és bátor vagyok, megtudom csinálni.


Ez segít? A fenét segít! Ne mondogassa, csinálja, lépjen, bukjon el 100x, és kelljen fel 100x!

19. Lencsy (válaszként erre: 18. - Jstefan)
2011. dec. 1. 12:51
Így van , így gondolom én is és a magabiztosság elérésében illetve ahogy te írtad felszínre hozásában segíthet amit én javasoltam ..egy kis külső változás amitől jól érzi magát a bőrében ! A nőknek fontos a dicséret amit megkaphat ha felvesz egy csini ruhát vagy új frizurát csináltat ..a dicséret magával hozza az önbizalmat és a természetes egot ami végül kihozza a magabiztosságot !
18. jstefan (válaszként erre: 1. - Yousei)
2011. nov. 30. 21:51
A magabiztos viselkedés képessége benned van!!! Rajtad múlik hogy felszínre tudd hozni!Azt tanácsolom hogy hangolódj rá hogy határozott ,és magabiztos vagy!Mondogasd magadban hogy erős,és bátor vagyok, megtudom csinálni.A környezetedben figyeld meg olyan emberek viselkedését akik kemények,bátrak,határozottak,magabiztosak,és igyekezz követni a példájukat!Sok sikert neked! Sikerülni fog!!!
17. a0c1361e44 (válaszként erre: 15. - 04fcdde522)
2011. nov. 30. 12:47

Mármint a magassarkú cipőben menést?

Nekem sem jön csípőből és a legtöbb nőnek nem. Pedig biztos azt hiszik, hogy igen. Sokszor elnézem a nőket, hogy mennyire szerencsétlenek és mennyire nem illik sem hozzájuk, sem a ruhájukhoz az épp felvett cipő. Hát borzalom! Nem kell ezt erőltetni, ha nem megy, de annyira nőiesebbek akarnak lenni, hogy még ezt sem veszik észre. Pedig lehet jobban járnának egy laposabb cipővel.

2011. nov. 30. 11:40
Csatlakozom a többiekhez: én is szerencsétlen voltam a 20-as éveimben, aztán egyszercsak kinőttem, belefáradtam, hogy mindenhol meg kell felelni, állandóan azon agyaltam, ki mit gondol, jól végzem-e a munkám, stb. Közhely, de csak Magadnak akarj megfelelni, ez nem jelenti azt, hogy önző leszel, mert a az eleve benned lévő értékrend miatt nyilván másokra is tekintettel leszel. Ne görcsölj rá semmire!
2011. nov. 30. 11:20

Ezt tanulni kell?? :)

Nekem csípőből jön! :DD

2011. nov. 30. 06:41

A munkahelyi kudarcok pedig a sok utálatos ember miatt van. Lehet te is hibás vagy, de inkább azt gondolom, hogy a manapság divatos fúrás áldozata vagy. A kollégák nem tanítanak, hanem elvárják rögtön, hogy tudj mindent, így biztos van mit az orrod alá dörgölniük.

Munkahelyre azt javaslom, hogy nézd ki magadnak azt akik a hangadónak tűnik és legyél az ő barátja. Ne hagyd magad, de utálatos se legyél. Ha ügyes vagy, akkor észre fogják venni:)


Nem, nem elég ha nőiesebben öltözöl, bár lehet van olyan akin segít. Úgy öltözz, hogy csinos legyél és saját magadnak tetsző legyen. Ha neked tetszik, akkor másnak is tetszeni fog:)


Én sem vagyok egy nőies típus, mert nem hordok magas sarkú cipőt csak ritkán, de ettől még nem vagyok kevésbé nőies. És általában tetszek az embereknek. Nálam meg pont az a baj, hogy hatalmas az önbizalmam, ezért le akarják törni. Időnként sikerül nekik, mert látszólag megtörök átmenetileg, de aztán összekapom magam és bebizonyítom, hogy nem felesleges az önbizalmam, mert tényleg annyi van bennem, amennyit mutat:)

13. b235ac96d5 (válaszként erre: 1. - Yousei)
2011. nov. 29. 23:31

Szia! Én a mai napig tanulom, hogyan álljak ki magamért:) Érdekes módon, ha másokért állok ki, nem érzek sem pánikot, sem félelmet. Csak a saját harcom nem tudom úgy megvívni, ahogy szeretném. De azért voltak emlékezetes esetek, amikor már sikerült:) Egy dolgot nem szabad és erre a magam bőrén jöttem rá. Soha nem szabad felmentést adni senkinek arra, hogy miért durva vagy sértő velem szemben.Nem szabad azon gondolkodni, hogy milyen mentséget találjak a durvaságra, közömbösségre, modortalanságra. Főleg nem magamban keresni az okot, kvázi, hogy én adtam okot arra a viselkedésre. Nem! Visszautasítok minden ilyen viselkedést és nem tűröm el.Minden embernek joga van a méltósághoz és elvárhatja azt másoktól, hogy ezt ők is tiszteletben tartsák.

Nem tudom milyen területen vagy önbizalom hiányos, de a bátortalanság már az ember tartásán meglátszik. Én azt javaslom, hogy a tartásod legyen egyenes, bátran nézz az emberek szemébe amikor beszélsz hozzájuk. A kezed ne tördeld, vagy magad mellett tartsd vagy fogd össze magad előtt.Beszéded legyen tömören fogalmazott, rövid. Csak akkor beszélj, ha kérdeznek. A fecsegő, szószátyár embert könnyen megbízhatatlannak tartják. A véleményed világos és érthető legyen.Ha valakivel vitatkozol, érveid legyenek egyértelműek, tényekre alapozottak.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Tudtam segíteni?

12. nana06 (válaszként erre: 11. - Yousei)
2011. nov. 29. 22:50
Meglátod neked is könnyen menni fog..csak tényleg nyitni kell az ÉLET felé, kicsit a gátlásokat lejjebb kell adni, és minden menni fog a maga rendjében :)
11. yousei (válaszként erre: 10. - Nana06)
2011. nov. 29. 22:38
De jó^_^ Ezzel én is így vagyok, mint te, illetve haspnlóképpen, mert télre én is magassarkú csizmát vettem :) Egy hétbe telt, mire megtanultam benne járni, de mennyit tud segíteni így fellépés szempontjából:) Ennyit számítana, hogy milyen ruhát viselünk? És tényleg:) Követem példádat, és röülök, hogy jó irányba indult el az életed :)
10. nana06 (válaszként erre: 9. - Yousei)
2011. nov. 29. 22:25
Én is így voltam...talán két-három hónapja van az hogy nőiesebben kezdtem el öltözködni, sminkelem magam, meg vettem egy magastalpú csizmát télre...és azóta nagyon jól érzem magam....a kedvem is sokkal jobb lett, amit az emberek folyton meg is jegyeznek, hogy milyen jó így beszélgetni velem....meg az emberek felé is sokat nyitottam, régebben nem tudtam beszélgetni senkivel sem...mostanában meg rengeteg embert ismertem meg...:) és végre tudok is velük beszélgetni :)
2011. nov. 29. 22:20

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

Megfogadom a tanácsokat, kiemelndően azt, hogy nőnek érezzem magamat. Eddig mindig sportos, kényelmes ruhákat hordtam, de már kinőttem a gyerek időszakból, amikor ezt megtehettem:)

2011. nov. 29. 22:15

Én is teljesen ilyen vagyok/voltam....mostanában elég sokat változtam...igazából hát nem tudom hogy öltözködsz...vegyél csinos rucikat, magasabb sarkú cipőt, sminkeld ki magad...ezek kis lépések elsőre,de meglátod jönni fog egy érzés,nőnek kezded érezni magad...sztem ez a legfontosabb hogy nőnek érezd magad, és akkor máris el tudtál indulni egy úton :) meg szerintem hallgass pörgősebb zenéket,az is rengeteget segít a kedveden is :)

Meg ne üldögélj otthon, mászkáljatok el barátnőiddel, vagy barátoddal valamerre, meglátod ki fogsz nyílni a világ felé, és minden menni fog magától :)

7. 99a172a973 (válaszként erre: 1. - Yousei)
2011. nov. 29. 22:03
Nyugi, ez a probléma a mai társadalomban mulandó. Majd belerázódsz te is, amikor mindenki átnéz rajtad, intézkednél, de senki nem törődik a problémáiddal, ha lesz egy gyereked és ki kellesz érte állni stb. Hidd el meg fog jönni az önbizalmad, mert muszáj leszel alkalmazkodni, ha nem akarod, hogy eltapossanak.
2011. nov. 29. 21:43

Húszas éveim közepéig én is ilyen voltam. Aztán sokat változtam, talán a munkába állás, talán a férjhez menés, talán a gyerekvállalás tette, vagy mindez együtt, nem tudom.

Valószínűleg elhitted az anyukádnak, amiket mondott, és most azt hiszed (lehet, hogy csak tudat alatt), hogy mások különbek Nálad, és jobban tudják, csak mert hangosabban mondják. Idővel rá fogsz jönni, hogy nem így van, ugyanolyan egyenértékű személy vagy, mint bárki más, és a véleményed is ugyanolyan értékkel bír, mint másé.

2011. nov. 29. 21:33
Én is ilyen voltam :) MÁR NEM :D Önbizalomhiány keményen . Van úgy hogy apró dolgok , külsőségek is tudnak változtatni az önbizalmon ! Ha önbizalmad lesz , erős leszel és ki tudsz állni :) Tessék elmenni fodrászhoz , sminkelni , úgy öltözni hogy csinosnak lásd magad ! Ettől megfog jönni az önbizalom :)
2011. nov. 29. 21:29

Hm. Én is a huszas éveim elején járok :) 22 éves vagyok. Önbizalom hiányom is van. Nem tudom miért gondolom, hogy én képtelen vagyok mindenre. Anyám mondjuk sokszor mondta, hogy szerencsétlen vagyok... Lehet, emkatt? Párom biztat, hogy nem vagyok ostoba, álljak már a sarkamra. Most is szerintem azért penderítettek ki, mert mindig féltem, hogy valamit elrontok, így mindent lassabban csináltam, mint kellett volna, és igyekeztem nem hibázni. Ami sikerült, de elküldtek, mert hogy lassú vagyok.

A külsőmmel aránylag már megbékéltem, de hogy ilyen szerencsétlen legyek, már elegem van. Nem tudom, miket írjak le? :)

2011. nov. 29. 21:19

Mintha magamat látnám a huszas éveim elején.

Úgy gondoltam,mi van,nem lehetek ekkora balfék.

Sok sgitséggel,de kinőttem.

Egyszerűnek tűnik ez a nyűg,de sokkal jobban kellenne ahhoz ismerni téged,hogy a jó választ kapd.

2. 31c1daa9fa (válaszként erre: 1. - Yousei)
2011. nov. 29. 21:12
Előbb utóbb eleged lesz a tehetetlenségedből, és kinyílik a szád. Én is így jártam. :D
2011. nov. 29. 21:09

Olyan problémám lenne, hogy ha idegen emberrel kell beszéljek, vagy ügyet kell intézzek, vagy ki kell állnom magamáért, nagyon gyorsan ver a szívem, és kiver a víz. Kiállni magamért nagyon nem is megy. Már egy ideje fenn áll a probléma, de most szeretnék ezen változtatni. Lehet, ezért sem sikerül hosszabb ideig munkahelyen megmaradjak:(

Előre is köszönöm a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook