Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan legyek barátkozós? fórum

Hogyan legyek barátkozós? (beszélgetős fórum)


12. Jasmine24 (válaszként erre: 1. - Jázminka.)
2017. szept. 19. 13:02
Fiatalka vagy meg, van mit tapasztalnod. A tapasztalas csak ugy lehetseges, ha nyitott vagy mindenre es mindenkire (kereteken belul ertendo). Fontos, hogy bizalommal legyel masok irant. Ha valaki szompatikus, akkor merj kapcsolatot teremteni vele. Hidd el, az emberek nem veszik rossz neven, ha erdeklodsz feloluk. Mindenki szereti az extra figyelmet. Maskulonben pedig sose ismerhetsz meg senkit kozelebbrol. Ez az elso lepes ahhoz, hogy mely akpcsolatokat epits es ne felszines szarokat. Nem biztos, hogy mindenki vevszo lesz rad, de akkor se add fel. Meg fogod talalni azokat az embereket, akik szinten erdeklodni fognak irantad. Legy magabiztos es pozitiv legyen a kisugarzasod. Ha egy buval baszott vagy, ne csodalkozz, ha az emberek nem keresik a tartsasagod. (nem gondolom hogy az vagy, de torekedj arra ne is legyel) Sok szerencset!
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Jázminka.)
2017. szept. 17. 18:37

Jázminka, a családoddal is problémák vannak, vagy csak az idegenekkel van problémád?


Az elmélyült barátságra nem lehet, csak úgy szert tenni.

Nyitottság az alapja a barátságnak is.Természetesen az ésszerű nyitottság. Nem kell azonnal a lelked kiönteni senkinek, ismerkedni kell, tapogatózni van-e közös téma?

Attól, hogy egy iskolába, munkahelyre jár valaki, nem kell, hogy a barátunk legyen, az egy bónusz csupán.

Ne húzódj vissza, haverkodj. Aztán kiderül kivel vannak közös témáitok, problémáitok, örömeitek.

Az igazi barátra lelni olyan ritka, mint igaz társra találni. Hogy még neked nincs, nem nagy probléma, ha van mögötted stabil családi háttér.

Olyat ne tegyél senki kedvéért, csak, mert barátot szeretnél, amit egyébként nem tennél meg, mert esetleg úgy gondolod, azzal a cselekedettel illenél a köreibe.

Egyébként is az embernek magának kell/ene megoldania a problémáit, jó barátnő ide, vagy oda.

Ne görcsölj rá, jön az magától, nincs rá recept, hogy hogyan, mikor és hol talál meg a lelki társad.

2017. szept. 17. 16:08

Nem kell mindenkinek hangadónak lenni, kellenek a kedves szerény emberek is.

Törekedj arra, hogy közös programokon reszt vehess azokkal, akik szimpatikusak, nem hiszem, hogy azt mondják, te nem mehetsz velük... Ne félj a visszautasítástól.

Aztán már lehet együtt nevetni, és jön minden magától.

2017. szept. 17. 16:07
Huh ez onbizalomhiany, tulagyalasa s dolgoknak. Aki laza, tud par szot itt ott valtani arra reagalnak masok is. Ok nem gondlkoznak azon mit gondolnak roluk masok es ez vonzza az embereket.
2017. szept. 17. 15:47
Keress fel egy jó pszichológust, mert úgy látszik egyedül nem tudsz zöld ágra vergődni saját magaddal.
2017. szept. 17. 14:58
Fősulin? Közös szívások(jó értelemben), vizsgákkal, hülye házik, összetartás, közös szünetek... Jön ez magától, ha olyan. Életre szóló barátom lett egyetem alatt. Mert együtt szívtunk, harcoltunk, buliztunk.
6. kisj (válaszként erre: 3. - Jázminka.)
2017. szept. 17. 14:45

Ha eddig nagyon igyekeztél, akkor most egyáltalán ne igyekezz.

Lehet, hogy pont azt érzékelik rajtad az emberek, hogy görcsösen be vagy feszülve erre a barátszerző dologra.

5. 2104cc91e8 (válaszként erre: 4. - 2104cc91e8)
2017. szept. 17. 14:23

továbbá:


"aki van, annak sem vagyok fontos, nem keres, pedig most a suli miatt én is felkerültem a fővárosba, ahová ő is"


Egy "barátságnál" nem fontos, hogy ki hányszor keres téged, ha neked van rá szükséged, akkor mért nem te keresed őt??


(ha már nem tart számon téged barátként, akkor gondolom jelezni fogja, hogy nem ér rá-d!)


Ezen sem lehet csodálkozni, mert az emberek folyamatosan változnak és esetleg más emberek lesznek szimpatikusak!


Szerintem sokat mosolyogj, légy barátságos és

hamarosan -pláne, ha nem görcsölve akarod!-

lesz barátod, barátnőd!

2017. szept. 17. 14:15

" Hogyan lehet olyan barátságokra szert tenni, melyek elmélyülnek és igazán lehet számítani a másikra? "


Nekem ez teljesen furcsa, hogy azért akar valaki barátkozni, hogy számítson a másikra ? :(


Én nem célzatosan "barátkozom", mert az vagy kialakul, vagy nem!


Először jót kell beszélgetni, közelebb kerülni egymáshoz, nagyokat nevetni, aztán esetleg egy kávét együtt meginni, majd jöhet a hasonló érdeklődésű összes program!


Sok szerencsét neked!

3. jázminka. (válaszként erre: 2. - Sanyinak)
2017. szept. 17. 13:33
Nem, nem tudom. Csak azt látom, hogy nem keresnek. Pedig nagyon igyekszem.
2. sanyinak (válaszként erre: 1. - Jázminka.)
2017. szept. 17. 13:28
És azt is tudod, miért nem vagy szimpatikus másoknak?
2017. szept. 17. 12:35

22 éves vagyok, nemigen van igaz barátom, aki van, annak sem vagyok fontos, nem keres, pedig most a suli miatt én is felkerültem a fővárosba, ahová ő is jár. Csoporttársakkal csak felszínes beszélgetések vannak, mert félek, hogy túl tolakodó leszek vagy ilyesmi. Hogyan lehet olyan barátságokra szert tenni, melyek elmélyülnek és igazán lehet számítani a másikra?

Kedves, segítőkész vagyok, csak kicsit zárkózott, de próbálok megnyílni és legyűrni a szorongást. Attól tartok, hogy nem vagyok szimpatikus az embereknek, ezellen mit lehet tenni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook