Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan különböztethető meg a fagyott vadhús? fórum

Hogyan különböztethető meg a fagyott vadhús? (tudásbázis kérdés)

2012. dec. 1. 13:14
a kacsa hápog, a fácán rikácsol
9. 298b15dfdd (válaszként erre: 7. - Bring12)
2012. dec. 1. 11:03
A kacsa meg nagyobb,mint a fácán!:)
2012. dec. 1. 07:50
a szarvas kissebb, mint az őz
2012. nov. 30. 19:46
azt mondja a vadász férjem,hogy a vadkacsa combja pici és gömbölyű a testéhez képest,a fácáné olyan mint a csirkéjé!
2012. nov. 30. 14:27
Nézd a szárnyát és a combját!A fácáné épp olyan mint a csirkéjé..a kacsa az másabb..a szárnyvége jóval hosszabb..
2012. nov. 30. 14:21
A facan bore sargas szinu,es egy kis zsir is talalhato rajta..A vadkacsa borere konkretan nem emlekszem,bocsu:(De a testalkatuk kulinbozik,a facan nagyobbI'm kellene hogg legyen.
2012. nov. 30. 13:50

Bevallom kiszedtem mindet, forgattam nézegettem de piszokul nem tudom...


Azt tudom, hogy a kacsát azt nem kopasztják hanem nyúzzák, ezért az elvileg egészen lila sötét kellene legyen.


A fácán meg kopasztás után olyan világos ha nem is pont annyira mint acsirke.


Nos forgattam nézegettem, meg is mértem őket de még az alapján se tudom melyik melyik.

2012. nov. 30. 13:41

szia

vedd kia zacsiból , azért a kacsa tokosabb szokott lenni és durvább a bőre is.

vagy lehet csak 1 kacsa volt a zacsiba és a többi fácán.

2012. nov. 30. 13:29

Kaptunk egy kisebb rakomány vadat. Egy szarvast egy őzet és 8db szárnyast.

A gondom a következő. Egy nagy zacskóban volt mind a 8, külön kizacskózva a madarak, fagyazstva hozta a férjam.


Nos elvileg fácán és vadkacsa. De honnan tudom megkülönböztetni őket fagyott állapotban??????


Fácánt mindig kapunk de most van benne vadkacsa is és nagyon nagy bajban vagyok mert egy tűik sötétebbnek a többinél, az tuti hogy vadkacsa. De a többi olyan forma forma.


Valaki segitene hogyan tudnám megkülönböztetni őket??

Nem szeretnék fácán leves helyett vadkacsalevest és vadkacsasült helyett fácánsültet késziteni :(

2012. nov. 30. 13:26
Vadászok, vadhús szakértők.Segítsetek melyik melyik...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook