Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kössem le a babókám? fórum

Hogyan kössem le a babókám? (beszélgetős fórum)


17. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2019. febr. 21. 16:01
Az eltelt pár hétben változott a helyzet? Sikerül lekötni a babát?
16. vanda84 (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2019. febr. 10. 21:36

Ez egy nehez idoszak. Az anyukak nagy resze szenved is tole rendesen, csak hat ugye ezt nem szokas reklamozni, hogy mennyire szivas az elso nehany honap...


Szerintem amugy teljesen jol csinalod... tavasszal mar sokkal konnyebb lesz, meglatod, es ahogy no, ugy egyre konnyebb es konnyebb!


Nekem ket gyerekem van. Ha lenne harmadik, rogton egy evessel kezdenek ;-) (eleg volt az elso egy ev kinlodast vegigcsinalni kettovel...)


Na szoval lenyeg a lenyeg, hogy mar csak 2-3 honap es sokkal szebb idoszak jon. Plusz addigra jo ido lesz, sokat maszkalhattok majd ide-oda. Kitartas addig is!

15. Ervina
2019. jan. 30. 10:58
Jó szorosan! :D
14. havanesekutyus (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2019. jan. 29. 19:49

Az én kislányom 3,5 hónapos, de már ő is uatkozik.

Nekünk nagyon bevált a járóka. Reggel ha felkeltünk, a reggeli evés után kijövünk, gyakorlatilag az az ő nappalija.

Ha főzök, odahúzom, lát engem, nézelődik, jól elvan.

Ha fürdök, szintén odahúzom a járókát a fürdő ajtajához, így szemmel tudjuk egymást tartani.

A séta tényleg fontos, ahogy a többiek írták. Igyekszem minden nap vinni, ha néha kimarad egy nap, azt megérezzük. Nem fázik meg tőle, de nyugodtabb lesz.

Még amit én mondanék, hogy bár nehéz, de szerintem ne legyen elvárásod, hogy mikor kéne neki csendben lenni.

Én ha nagyon elfáradok, és már nincs erőm mondókázni, és szeretnék nyugodtan meginni egy kávét, idehúzom a járókát a géphez, bal kézzel ringatom, addig netezek, kávézom, egy negyed órát így is elvan.

2019. jan. 29. 19:28

Mi is ezt csináltuk a lányommal.Sétáltunk sokat, a levegőn aludt.

A szőnyegen játszott és ha elkezdett unatkozni jöttem vele játszani de sokszor a hordozóba betettem vittem magammal a konyhába és elnézelődött amíg főztem.


A kisfiam na ő kemény dió volt mindig is.

Neki soha semmi nem volt jó.

Se a szőnyegen,se a hordozóban,se az ha jatszottam velem..és amit a legjobban utált na az a babakocsi volt..nálunk ez úgy nézett ki,hogy már messziről tudtál,hogy jövök mert a gyerek ordít..

Lecseréltük már a babakocsit is,hogy hátha az a baj de az se volt jó!Ja és az autót is utálta..szóval igazi csodababa volt a gyerek😁

Alig vártam,hogy nagyobb legyen.Most 5éves sose lesz könnyű vele de hálát adok az égnek,hogy vége a csecsemő korszaknak.

Na ha a te gyerkőcöd ilyen akkor nincs tanácsom..érdekesség:unokaöcsém detto ugyanez volt,úgy nálunk családi vonás😁

2019. jan. 29. 19:24
Egy hordozókendőben magadra kötöd, ha épp nagyon nincs el nélküled, és máris van két szabad kezed. Ő meg elnézelődik. Legalább olyan érdekes neki az, amit csinálsz, mint a sok csilivili játék.
2019. jan. 29. 19:21

Plo Koon!

Elég nyomorult egy gyerekkorod lehetett.Sajnállak.

2019. jan. 29. 19:19

TV egy 5 hónapos gyereknek?

Naponta legalább kétszer séta a levegőn, hideg időben is jól felöltöztetni, semmi baja nem lesz (kivéve, hogy szmogos a levegő, mert akkor nem.) Napi 2-3 óra levegőzés a minimum.

Így jobban alszik. A fennmaradó időben a lehetőségektől függően leteríteni egy plédet a szőnyegre, mellé egy pár játék (nem túl sok).

2019. jan. 29. 19:09
Levetítettük neki a Rémálom az elm utcában összes részét, majd elvittem ku..zni.
8. Piroska52 (válaszként erre: 6. - Rockcica)
2019. jan. 29. 18:58

na ott a baj,szeret kézben lenni.

bolond lenne máshol lenni,okosak ezek a babák,

7. Piroska52 (válaszként erre: 5. - Rockcica)
2019. jan. 29. 18:57
nemfog megfagyni,felőltözteted rendesen,minden nap kellene vele sétálni levegőzni,jobban fog aludni,
6. rockcica (válaszként erre: 3. - Lávli)
2019. jan. 29. 18:56
Azt is bevetem(kb.De tíz percet bír a ringatószéken, a szőnyegen ugyanannyit, pedig van csili-vili játszószőnyege, és egy csomó játék, plusz kezébe adok megnézni mindent.., :D utál hason lenni..Most már egyre többet marad úgy, de utálja.. Kézben szeret nézelődni.. Ez tök jó, imádom ölelni egész nap, csak úgy kell "elszökni" mellőle a dolgaimat csinálni
5. rockcica (válaszként erre: 2. - Vivo44)
2019. jan. 29. 18:53
De szoktunk, ha nem esik semmi, és nem fagyunk oda az aszfalthoz.. meg a teraszra is kitolom ha nagyon nyügi.., de ebben a hidegbe nagyon nincs kedvem messzire menni.. meg félek is meg ne fázzon vagy el ne kapjon valamit.Majdnem egész nap magyarázok neki..
4. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2019. jan. 29. 18:48

tegnap voltál eszembe,

nagy pléd a szoba közepére,játék körbe,hagy nézelődjön,

a kiságy alvásra való,

2019. jan. 29. 18:23
Ringatószék ( 😯 ) helyett leteríthetnél a szőnyegre valami jó kis plédet, körberakhatnád játékokkal, mellé ülnék, kinyílna neki a világ. Lenne jó nagy tere a mozgásfejlődéshez is, hasra-, hátrafordulás. A kiságyat nem szereti, mert tudja jól, hogy az alvásra való.
2. vivo44 (válaszként erre: 1. - Rockcica)
2019. jan. 29. 18:11

Szia.

Sajnálattal látom, hogy nem látom, hogy sétáltatok volna, levegőn lettetek volna. Talán az is segítene....

Nem hiszem, hogy unatkozik.

Mutasd be neki az életet, fedezzétek fel a világot, ami lehet akár egy szoba, akár a kint lét.

2019. jan. 29. 17:43
Nemrég született kisbabám, már öt hónapos, és egy hetes. Az a kérdésem,(és most kizárólag anyukák válaszára vagyok kíváncsi) hogy mivel kötöttétek le a kicsit egész nap? A mi napunk így néz ki: Sajnos hajnali 4-kor még meg szokott ébredni, eszik, aztán ált. 20 percen belül elalszik.7-8 körül felkel, próbálom még altatgatni,de a nyolc a maximum. Felkelés, átöltözés, beleteszem a ringatószékébe (kiságyba addig van el, amíg pörög az ágya feletti zenélő bizbasz.Ezt kb háromszor felhúzom, de utána ki kell vennem, mert hiszti van.Szóval ringatószék, mese tv,addig amíg elmosogatok, beteszem a gépet, beágyazok, magam is rendbe teszem, és kávét főzök.Ez kb.30 perc. Van mikor a végén már szintén hiszti. Kiveszem, játszok vele, zenélgetünk, mondókázok, ringatgatom, van mikor szépen elvan megint fél órát, de utána megint hiszti..és addig amíg el nem altatom.Megébred kb.30-90 perc között(ez változó) de van mikor szintén sírva ébred.Most mondjuk jön a fogacskája, lehet ezért is ilyen nyűgös, de ma pl.egész nap sírdogál, ha ölbe van akkor is, ha visszateszem akkor még jobban üvölt.Ti mit csináltatok? Ha minden ok, evett ivott, tisztába van téve, játék is megvolt.Ha hagynám sírni, meddig sír? Létezik hogy öt hónaposan ennyire unatkozik?(ja, állandóan állna, tehát ha úgy fogom hogy áll, akkor elhallgat)Még sosem hagytam, de semmit nem tudok nyugodtan csinálni, egy telefon, egy kajafőzés, semmi..Várom a tippeket.. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook