Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan kezeljem a reflux okozta kellemetlen leheletet? fórum

Hogyan kezeljem a reflux okozta kellemetlen leheletet? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 18. 07:15
Rágcsálj petrezselyem zöldet, vagy szegfűszeget. Használj fogselymet.
10. bowie (válaszként erre: 7. - Viragszirom1)
2013. aug. 18. 07:08

tejtermékek helyett van egy olyan tejszín, hogy cocomas. bioboltokban lehet kapni. az kiváltja a tejszínt, tejet az ételekben.

Glutént semmivel nem helyettesítem. Ha tésztás ételt ennél, alternatívaként jó az üvegtészta, ha valamibe kell liszt, akkor pedig van gm liszt.:)

9. viragszirom1 (válaszként erre: 8. - Csigabaga)
2013. aug. 17. 10:35
köszönöm a tanácsod. Naponta, vagy max. kétnaponta végig szoktam menni a fogkefével a nyelvemen is, de azért most jobban fogok figyelni erre, hátha nem végeztem alapos munkát:)
2013. aug. 17. 07:40

A kellemetlen leheletet illetően adnék egy tippet, hátha mégsem reflux.ról van szó. Minden fogmosásnál a nyelvedet is sikáld meg alaposan! Nem is hinnéd, micsoda bűzforrás..

Próbáld csak ki: reggel, fogmosás előtt fogj egy kanalat és kapard le a lepedéket a nyelvedről (nyúlj jól hátra), majd szagold meg. Hmm.. Tehát érdemes alaposan megtisztítani..

7. viragszirom1 (válaszként erre: 6. - Bowie)
2013. aug. 16. 20:00
Te mit eszel a gluténos ételek helyett? Mivel helyettesíted őket? És a tejtermékek nem hiányoznak?:) Vagy azokra is találtál valamilyen alternatívát?
6. bowie (válaszként erre: 5. - Viragszirom1)
2013. aug. 16. 19:52

Ha reflux, akkor beválik. Nekem már második nap semmi tünetem nem volt.

És, ha véletlenül találkozom gluténnal vagy tejtermékkel, akkor kis idő múlva máris szinte a számban van a sav.

2013. aug. 16. 19:39

Köszönöm pickford és holnaptól kipróbálom a te tanácsodat is bowie. Remélem beválik:)


Akinek ég lenne tippje, az természetesen leírhatja:)

2013. aug. 16. 19:20
Refluxnál, ha elhagyod a glutént és a tejtermékeket, szinte azonnal megszűnik a probléma. Próbálj ki néhány napot.:)
3. 55416fb8e2 (válaszként erre: 2. - Viragszirom1)
2013. aug. 16. 18:56
szerintem eloszor is vizsgaltasd meg magad orvossal, mert ha reflux az nem fog magatol megjavulni, es ha csak nem akarsz a nap 24 orajaban ragozni, akkor inkabb gyogyulj :) a taplalkozassal sokat elerhetsz, keruld a savas eteleket, italokat
2013. aug. 16. 18:48

Sziasztok!


A barátom mostanában eléggé sokat járja az orvosokat és kiderült, hogy reflux betegsége van. Orvosságokat szed, meg minden és időközben rájöttem, hogy talán nekem is refluxom lehet. Bár a gyomrom nem igazán szokott vacakolni, inkább az a problémám, hogy nagyon sokszor érzek savas ízt a számban. Például reggel ébredéskor, vagy ha délután lefekszem aludni egy kicsit, akkor is. Azt is megfigyeltem, hogy amelyik oldalamon alszom ott a fogaim könnyebben romlanak el. Gondolom azért, mert inkább oda folyik a sav (gravitáció:D).

Igazából ez sem zavarna annyira, de az a gond, hogy sokszor elég kellemetlen a leheletem. A fogorvos szerint a fogaim rendben vannak, szóval nem a fogaimból jön a szag. Hiába mosok naponta többször fogat, mosás után 15-20 perccel úgy is olyan, mintha ár 1 hete nem mostam volna fogat.

Gondolom, hogy nem záródnak rendesen a járatok és azért jön fel a szag a gyomromból....


A kérdésem az lenne tulajdonképpen, hogy van-e valamilyen tippetek, ötletetek, hogy mivel kezelhetném ezt a szagot? Van valami, ami esetleg nektek bevált ilyen helyzetben? Mit ne egyek, hogy csökkentsem ezt a szagot, vagy milyen készítményt használjak (öblögető, akármi...), ami hosszabb időre eltüntetné a szagokat?

2013. aug. 16. 18:48
Hogyan kezeljem a reflux okozta kellemetlen leheletet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook