Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan kezelhető a sarokcsont kinövés? fórum

Hogyan kezelhető a sarokcsont kinövés? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. júl. 25. 07:33
Mióta sokat gyalogoltam egy kényelmes papucsban, nekem is fáj a sarkam,ha sokat állok, megyek.Vettem zselés talpbetétet, nem tudom fog e használni.A sarokemelő jó erre a problémára?
40. judit810320 (válaszként erre: 38. - Popey68)
2016. márc. 1. 21:29
Hol lehet ezt megvenni?
39. Lonestar (válaszként erre: 38. - Popey68)
2014. nov. 26. 12:00
Én azt olvastam, hogy nem igazán tudnak hatásosak lenni az ilyen szerek, mivel a vérkeringés nem tudja eljuttatni a hatóanyagot az éritett területre. Ezért is van az, hogy az injekciót is a sarokba fecskednezik, és nem fernékbe, vagy máshová. Egyébként az a baj, hogy nagyon ellentmondásos dolgokat lehet találni a neten ezzel a témával kapcsolatban, és még orvosoktól is hallottam ellentmondó véleményeket. Olvastam olyat, hogy a rpobléma nem a sarokcsont kinövés, hanem a gyulladás, amire a szervezet reakcuója a sarokcsont kinövése. Állítólag ezért van, hogy sokan csak véletlenül, egy baleset miattai röntgent felvételnél szembesülnek azzal, hogy van kinövésük, de panasz egyáltalán nem okoz. Olvastam olyat is, hogy a műtét sem a sarokcsont eltácolítását jelenti, hanem egy bemetszést a megvastagodott izomszalagba, amitől enyhül a feszülés, és így a gyulladás is. Tényleg jó lenne valami hiteles forrást találni, mert az interneten is és szakemberektől is hallottam már minden félét, és annak az ellenkezőjét is. Ami a lökéshullámos terápiát illeti: Megnéztem egy-két hirdetést ezzel kapcsolatban, és szerintem elég aljas módon kihasználják, hogy ez egy nagyon fájdalmas betegség. Persze semmit nem garantálnak, a hirdetésekben is a javulhat, gyógyulhat kifejezések vannak. Azért a vizsgálat 20000 ft-os díja is inkább csak a tehetőseknek megfizethető, és a kezelések alkalmankénti 12000 Ft-os díja is. A többi meg gebedjen bele a fájdalomba. Nem azt mondom, hogy ingyen csinálják, de azért lehetne mértéket tartani, mert nem gondolom, hogy egy ilyen első vizsgálat egy óránál tovább tartana, és azért ez elég jó kis órabér.
38. popey68 (válaszként erre: 36. - Bárányka)
2014. okt. 2. 13:54
Hol tudtad megrendelni az Osteoheel tablettát megírnád.
37. PUMECEDLI (válaszként erre: 33. - Viczeferencne)
2014. ápr. 11. 15:21
és hogyan mennyit kell szedni belőle?köszi előre is.
36. bárányka (válaszként erre: 35. - PUMECEDLI)
2014. ápr. 6. 13:36
Most néztem, neten lehet rendelni, 2045.-ft az ára!
35. PUMECEDLI (válaszként erre: 33. - Viczeferencne)
2014. ápr. 6. 13:31
én szerettem volna vásárolni, de kivonták a forgalomból, már nem kapható.
2014. ápr. 5. 22:15
nekem 6 éve műtötték és bár hosszú volt a gyógyulás és utána is érzékeny volt egy darabig,de elmúlt!!!!és ez 6 éve,nem jött vissza a probléma
2014. ápr. 5. 18:21

Sarkantyús Barátaim!


Vegyetek a gyógyszertárban kapható OSTEOHEEL HOMEOPÁTIÁS gyógyszert, amit a sarokcsont gyulladás csökkentésére készítettek! NAGYON HATÁSOS.

32. Emmus
2013. dec. 17. 14:30

sziasztok,

nekem nincs sarkantyúm a rtg-en szerint, de iszonyatosan fáj a bal sarkam:(

Még májusban kezdődött... A bőrgyógyászok tyúkszemre és szemölcsre gyanakodtak... Én elhittem:( és júliusban egy lézeres műtéttel kivágtak onnan egy darabkát... Majd 1 hét elteltével újra elkezdtem érezni a fájdalmat... Azt hittem valóban szemölcs és azok terjednek tovább... mivel volt egy szövettan és az a szemölcsöt igazolta... Na októberben elmentem fagyasztásra... Ekkor a második fagyasztáskor közölte az orvos,hogy ez bizony nem szemölcs... A fagyasztástól iszonyatosan fájt egyébként...

Na jó, akkor elindultam újra más irányba.. Ortopédia, sebészet, bőrgyógyászat... Igazából senki nem tudta megmondani, hogy mi ez...

Végül a sport kórház fizioterápiás főorvosa az aki segít most nekem:

- egyrészt egy rtg-en kiderítette hogy sarkantyúm nincs

- vérkép teljesen rendben

- szteroidos elektromos kezelést kaptam

- és lézer besugárzást.

- január 8-ra van időpontom a Kékgolyó utcába terápiás RTG-en sugárzásra.


A tüneteim nem sokat változtak.

Ja és akupunktúrára is járta 1 hónapot... 5%-os javulást éreztem kb.


Rendeltem a net-ről egy night split-et amivel éjzsakára sínbe tudom tenni és állítólag úgy regenerálódik az a terület..

5 napja használom.

Meglátjuk:)

Ez a 7 hónap nagyon megviselt lelkileg... Néha már nem hittem el azt amit az orvosok csináltak velem..:(

És még nincs vége:(


Azt szeretném kérdezni, hogy nektek van e ott ilyen kis borsószem szerű kemény rész, ahol a fájdalom van??

Nekem van és ez idegesít... Normális ez?


Bárkinek bármilyen ötlete van ezzel a betegséggel kapcsolatban akkor írjon!!!


köszönöm és kitartást, jobbulást kívánok mindenkinek!!!

31. toth.brigi (válaszként erre: 30. - Viczeferencne)
2013. nov. 27. 10:19
Én azt olvastam,hogy a műtét nem megoldás, ráadásul,utána még a beavatkozás helye is nagyon érzékeny lesz, ha a másik fájdalom el is múlik. Nekem először 23 éve volt,akkor segített a terápiás röntgen besugárzás.Tavaly októberben jelentkezett újra a fájdalom,de most a másik oldalon.Majd egy évig kínlódtam, a sarkantyú okozta fájdalommal,de már kb. fél tünet - és fájdalom - mentes vagyok.Természetesen tudom,hogy a sarokcsont kinövés ott van ahol eddig is volt, de már nem okoz gondot.Ami nem segített fekete nadálytő krém, besugárzás :( Ami segített lúdtalp betét,szilikon sarokék és lúdtalp torna.Ha naponta többször pár percig visszafeszíted (kb. hétig számolj el közben,aztán lazításként spiccelj egyet és újra kezd a hátrafeszítést.. stb. amíg nem érzed,hogy a a lábszáradban is feszülnek már az izmok) a lábfejed,hogy nyújtsd a talpizmokat és ezzel erősítsd is őket.Ez a kulcsszó a talpizom erősítése,mivel az nem elég erős,így kibújik a csont tövis az izmok közül és a rá nehezedő nyomástól csonthártya gyulladás alakul ki,ez fáj olyan rettenetesen :) nekem bevált,sok sikert :)
2013. okt. 29. 14:33
Nekem sajnos minkét sarkamon van csontkinövés. Évek óta szenvedek vele, de most kibírhatatlan a fájdalom.Már többször kaptam inyekciót a sarkamba, ami eddig évekig használt, most csak pár hónapig tart. Itt Pécsett sajnos nem ajánlották még fel az inyekció beadását, így kénytelen vagyok Dunaújvárosba utazni ezért. Ott akadtam egy igazán híres ortopéd szakorvosra, aki már régóta rá akar beszélni a műtétre. Szerinte kár ennyit szmvednem, szánjam rá magam.Na most jött el az ideje a műtétnek. Majd beszámolok róla. Pécsett csak mindenféle hokuszpókuszt csinálzaka sarkammal de semmi nem használt.Persze fogynom is kellene, hogy minél kevesebb súj terhelje a sarkamat
29. a74de3d08a (válaszként erre: 28. - Solyo)
2008. okt. 11. 15:04
nekem nem volt, az édesanyámnak van és őmiatta már körbejártam a témát. nyilván kiújulhat, mint ahogy először is kinőtt, de az nem két perc alatt fog megtörténni.
28. Solyo (válaszként erre: 26. - A74de3d08a)
2008. okt. 11. 14:50

Hzsofi, Neked volt ilyen műtéted?

Nekem azt mondta az orvos, hogy újra kiújulhat a csontkinövés a műtét után. :-(

27. e71af41436 (válaszként erre: 25. - Solyo)
2008. okt. 9. 17:25
még egyiket sem próbáltam,mert a besugárzás segített....nyáron a papucs időszakban egy kicsit megint kezdett fájni,de akkor elővettem a sportcipőm,abban van szilikon emelő azóta rendbe jött.igaz a munkahelyemen a cipőmben egy igen komoly haránt emelő van,szerintem az is segített
26. a74de3d08a (válaszként erre: 25. - Solyo)
2008. okt. 9. 10:03

én meg úgy tudom, hogy a kinövést sebészi úton eltávolítják, emiatt ezután (persze a gyógyulási időszaktól eltekintve, ami elég nehéz) gyakorlatilag megszűnik a probléma.

ha úgy gondolod, kérdezz meg egy sebészt erről az eljárásról.

25. Solyo
2008. okt. 9. 08:43

Sziasztok! Pitzburg köszi a hozzászólásod, utána fogok nézni, hogy a környéken csinálnak-e röntgen besugárzást és utána nézek az MBT cipőnek is.

Nem akarok hülyeséget írni és ez már évekkel ezelőtt volt de úgy emlékszem a doki valami olyasmit mondott a műtétről, hogy kimetszenek egy darabot abból a tartószalagból ahol van a csontkinövés és ezáltal a láb tartása már nem lesz tökéletes (igaz most sem az). Ha jól olvastam, két dologról még nem írt senki: talpmasszázs és csontkovács. Van valakinek tapasztalata valamelyikkel kapcsolatban? Pár éve én elmentem egy természetgyógyászhoz aki pár alkalommal talpmasszázst adott. Mondtam is neki a kezelések előtt, hogy nyugodtan üssön le előtte, mert akkor nem kaparom le a falat a fájdalomtól. De az az érdekes, hogy utána mintha jobb lett volna. Viszont az orvos azt mondta, talpmasszázs tilos! Ja és régen pszi sebésznél is voltam, de az semmit nem ért.

24. a74de3d08a (válaszként erre: 22. - Solyo)
2008. okt. 8. 21:50
miért? mi a gondja a dokidnak a műtéttel?
23. e71af41436 (válaszként erre: 22. - Solyo)
2008. okt. 8. 20:58
Kedves Solyo!Nagyon átérzem a helyzetedet és csak ajánlani tudom a besugárzást.Amit még mellé ajánlok az egy profi lúdtalp betét.Ugyanis a gyulladást az okozza,hogy állandó feszülés alatt van a talpban az ún. bőnye szalag,viszont ezt a feszülés egy haránt emelős talpbetét lazítani tud.Esetleg ha lehetőséged van rá,egy MBT cipő beszerzése is segíthet.
22. Solyo
2008. okt. 8. 20:04
Sziasztok! Már 7 éve szenvedek a sarokcsont kinövéstől. Első 2 évben csak a jobb sarkamban jelentkezett, majd a balban is. Amit próbáltam: phlogosam párakötés, kénpakolás, lézer besugárzás, egyéb fizikoterápiák, talpbetétek: starflex, lyukasztott talpbetét; diprophos injekció, gyulladáscsökkentő kenőcsök stb. Ún. bio papucsban járok, más lábbeliben nem bírok menni, de evvel is csúnya a járásom. Most a lábfejem elülső része dagadt fel és nagyon fáj, így aztán alig bírok menni és már a derekam is fáj a sánta járás következtében. Arra gondoltam, lehet hogy ez most azért alakult ki, mert a sarkam helyett is a lábfej elülső részét terheltem. Hamarosan elmegyek orvoshoz és akkor talán kiderül mitől gyulladt be a lábfejem az ujjak kinövésénél. A műtéti megoldásról a doki se mondott sok bíztatót, sőt úgy vettem ki hogy nem nagyon ajánlja. A röntgen besugárzástól idegenkedem, de mivel sokan írjátok hogy használ, lehet hogy meg kellene próbálnom. Jobbulást mindenkinek! Solyo
21. a74de3d08a (válaszként erre: 20. - Teltzsu)
2008. szept. 4. 09:53
ha nem idegenkedsz az operációktól, akkor érdemes megcsináltatni. pár perces kisműtét, igaz utána, pár hétig nehéz lesz rajta járni, de ha meggyógyult, akkor hosszú időre megoldotta a problémát.
2008. szept. 4. 09:48

Sziasztok!


A szilikonos sarokemelő nem segít? Nekem azt javasolta az ortopéd orvos, ma vettem meg 3.200 Ft-ért. Kényelmesebb benne a járás, de nem tudom, hosszú távon megoldás lesz-e?

2008. júl. 3. 09:34
operációval lehet igazából megoldani a problémát, de ha valaki fél vagy csak egyszerűen nem akarja megoperáltatni magát, akkor a lyukas sarok betét nagy segítség lehet (ahogy azt már előttem is leírta valaki :-))
18. Cucus7
2008. júl. 2. 23:44
Édesapámnak van, állítólag végleg nem múlik el semmitől. Nekem van Bioptron lámpám /színterápiával/ azt adom neki kölcsön évente egyszer amikor begyullad, 3-4 hét napi két kezelés és elmúlik. Majd a köv.évben ismét begyullad. Szerintem a TV-ben hírdetett talpbetét mellett használ. Sok sikert.
17. Yudy
2008. jún. 20. 17:32
Volt, mindkét sarkamon + harántsüllyedés, bokasüllyedés, artrózissal összekötve. Nekem a fizioterápiás kezelés, szteroid tabletta, puha talpú és normál magasságú cipő segített. Ja, fogytam kb. 4-5 kg-t. Az ideg a jobb talpamban megvastagodott, hogy röntgen árnyékot ad. Jelenleg "nyugiban" van.
16. e71af41436 (válaszként erre: 15. - Pimpi3)
2008. febr. 29. 08:20
ha a betét nem használ,menj vissza a dokihoz és kérd tőle a rtg besugárzást.én elmondhatom,hogy áprilisban lesz egy éve,hogy tünetmentes vagyok!
15. pimpi3
2008. febr. 28. 22:35
Sziasztok!Nekem 3 éve van sarokcsontkinövésem!Hordtam a sarokcsontemlöt!De sajna mostanra a járás se nagyon megy!Aludni se tudok a fájdalomtól!4 hónapja hordok számitógépes talpbetétet!Még nincs javulás!Sajna ennek a hatása hogy izületi gyulladásom is lett!Amugy nekem se adtak a betétre támogatást!6500ft volt!Remélem jobb lesz,mert nehezen viselem!
14. lelkecske (válaszként erre: 13. - Teráz)
2007. okt. 2. 23:40

Sziasztok


Köszönöm a hozzászólásokat...Még jó hogy itt lakom 3 utcával arrébb:-))))))))))))))

Egyébként most jegelgetem,és valamelyest jobb,bár ma kihagytam a sétát,"csak" fél nap vasaltam.

Én valami olyan címet kaptam ,hogy LBT kft Starflex szilikonos talpbetét,ami a harántot emeli ,de közben az izmokat erősíti,és így mulassza el

BP Pannónia u.2.

13. Teráz (válaszként erre: 11. - Lelkecske)
2007. okt. 1. 23:01

Alvital Bt. 2151 Fót, Bajcsy-Zsilinszky utca 5. Tel.: 06-27-358-668 Amoena Gyógyászati Segédeszközöket Forgalmazó és Szolgáltató Kft.

Nekem is van ilyen talpbetétem , anélkül nem bírnék létezni sem ... ne hagy ki !

12. e71af41436 (válaszként erre: 11. - Lelkecske)
2007. okt. 1. 22:14

van rajta támogatás!!!!ne hagyd magad lerázni!ortopéd szakorvos felírja!!!

felírás nélkül 7000,felírva 3500.szerintem nem mindegy!amúgy gyógyászati segédeszközösben lehet kapni...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook