Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kezdjük el vállalkozásunk? fórum

Hogyan kezdjük el vállalkozásunk? (beszélgetős fórum)


11. azure_
2010. aug. 13. 20:26

Sziasztok!

Judit, ha teheted ne egyéni vállalkozásba kezdj, hanem valami társas vállakozásba. Ha netalántán bármi történik a cégeddel rajtad vernek le mindent. Persze ilyen ne legyen, de ha mégis...

Majd írok privit, de hulla vagyok. :) Megyek még locsolni a sok-sok virágomat. :)

Jó tervezgetést nektek!

2010. aug. 13. 19:06

[link]

ezen az oldalon sok hasznos dolog van...érdemes elolvasni;)

2010. aug. 12. 22:04

Kedves Judit és Soma,

olvastam egy tök jó cikksorozatot az egyéni vállalkozóknak. Nekem nagyon hasznos volt, sokat segített, én is hasonló cipőben járok, mint Ti.

[link]

Remélem segít nektek is.

Sok sikert

8. Judit és Soma (válaszként erre: 6. - Azure_)
2010. aug. 12. 22:01
Ezekre a dolgokra én is gondoltam,de nem szeretnék elszállni már az elején,most szépen sorba kell mennem,és ahogy tanácsoltad összeírom a költségeket és kicsit piackutatok.Elég sok helyen megfordulok,tudok kérdezősködni !!!Nagyon hálás vagyok amiért vetted a fáradtságot és leírtad ezeket a dolgokat!!!
7. 81057d5f8a (válaszként erre: 6. - Azure_)
2010. aug. 12. 20:16

szia!

nekem is el tudnád küldeni? engem is érdekelne...

6. azure_ (válaszként erre: 4. - Judit és Soma)
2010. aug. 12. 20:06

Még eszembe jutott esetleg az is, hogy nagy irodaházakat megkeresni. Nem lesz egyszerű dolog mert ugye vannak a nagy takarítócégek, de próbáld meg úgy megközelíteni a dolgot, hogy mitől tudsz te pont abban jobb lenni, mint a nagyok. Pl gondolok itt: pontosabb munkavégzés, gyorsaság, rugalmasság. Ezek olyan erények amik egy multinál már nehezebben tarthatók pont a nagyság miatt. :)

Küldök priviben egy nagyon jó marketing tanulmányt. Ingyenes, úgy kell rá regisztrálni. Én anno csak úgy faltam ezeket a leckéket. Imádtam. Inspirált, ötleteket adott, gondolatokat ébresztett. Jó ez a fórum is, mert itt is lehet jó kis gondolatokat ébreszteni. Már ha vannak ilyenek, mint én, akik ezen elmélkednek. :D

2010. aug. 12. 15:32
Köszi Mirta!!!Én is sokat barangolok az oldalon,de most legfőképpen olyan segítségre vágyom,akinek már rutinja van ezekben a dolgokban és úgy tud segíteni.Esetleg már működtet céget ,vagy éppen pont egy olyat ,amilyet én szeretnék:-)!!
4. Judit és Soma (válaszként erre: 3. - Azure_)
2010. aug. 12. 15:28
Kedves azure!!!Már most nagyon sokat segítettél,gondolom van rutinod benne!!Nagyon jó ötleteket adtál!Én is úgy gondoltam kicsiben kezdem el ,nem vágyom nagy dologra ,nem milliomos szeretnék lenni ,csak szépen élni,megélni!!Igen a pozitív gondolatokra nagyon nagy szükségem van most,a kudarc lehetőségét ki kell zárnom.Például anyukám kinevetett amikor előhozakodtam a dologgal.Nem esett jól,mert igencsak adok a szavára.no de mindegy ,úgy gondolom ez tényleg egy olyan vállalkozás lenne amivel,ha nem megy,akkor se lehet nagyot bukni,hiszen csupa olyan dologra van szükség amit itthon is használok takarítás közben a többit meg ,muszáj megkockáztatnom!!Még egyszer köszönöm!!Úgy számolom,hogy kb október végére el is tudnám kezdeni a munkát.arra gondoltam még,hogy csinálok egy kis felmérést,hogy mekkora igény lenne erre a dologra itt és környékünkön,ideértve az időseket és egyéb más intézményeket(Önkormányzatok,földhivatal,iskolák,Óvodák,.......stb)De először is irány az okmányiroda!!Még egyszer köszönöm:-)!!!
2010. aug. 12. 14:25

Szia!

Szerintem először ülj le és kezd számolással. Mi kell hozzá, az mennyibe fog kerülni. Ha nincs kezdőtőke honnan fogod megszerezni. Aztán tervezd meg, hogy milyen havi költségeid lesznek. Szépen tételesen az utolsó kis tételig. (pl. telefon, iroda, járulékok, könyvelő, autó/k, fenntartási költségek). Aztán írd le kiket céloznál meg. Esetleg máris készítheted a saját weboldalad, gyűjtheted a címlistádat, matricázhatod az autódat, hogy minél többen ismerjenek meg. Keress meg építőipari vállalkozókat, hogy te vállalsz ilyet. Nekik kulcsra készen kell átadni a munkát így biztos van szükségük takarítócégre. Kezdd az egészet nagyon kicsiben, kevés költséggel, hogy ne legyen túl nagy kockázata, hiszen sok évnek kell eltelnie ahhoz, hogy a cégedet sikerre vidd. Keress megbízható munkatársjelölteket, akikben olyannyira bízol, hogy a saját lakásodat is rájuk mernéd bízni. Eleinte szponzorálj, takarítsd ki ingyen a helyi önkormányzat báljának helyszínét stb. Ők meg kiteszik a molinódat. (csak egy futó ötlet)

Húúú nehéz, de optimista vagy és akarod, ha kizárod a negatív gondolatokat sikerülni fog. Sok sikert hozzá! :)

Majd kíváncsiskodok, hogy hol tartasz. :)

2010. aug. 12. 14:01
bocs már a kezdőrészt elrontottam:-)hiába a nem odafigyelés!!!Hogyan kezdjük el vállalkozásunk????Elnézést
2010. aug. 12. 14:00
Jelenleg még gyeden lévő anyuka vagyok,de már most azon töröm a fejem mihez kezdjek ha eljön az ovi ideje!Szeretnék egy vállalkozást indítani de tapasztalatok és hozzászólások kellenének Tőletek:-)!!Kisvárosban élünk ,tehát éppen egy 20-dik butikot vagy élelmiszerüzletet nem szeretnénk üzemeltetni ,valami másra gondoltam!!Mondjuk egy kicsi takarítócégre amit karöltve más anyukákkal együtt tudnánk csinálni!!Van valakinek valamilyen tapasztalata ezen a téren?Köszönöm előre is a segítséget!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook