Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kezdjük a biliztetést? fórum

Hogyan kezdjük a biliztetést? (tudásbázis kérdés)


2008. aug. 9. 08:56
Ezt én is így gondoltam:))
2008. aug. 2. 18:18

A kérdésre a válasz:

csak játékosan, mindenféle erőszak, vagy kényszer nélkül.

Mindenki szobatiszta lesz (még a kutyák is) ha itt van az ideje.

2008. aug. 2. 17:48

Nagyon örülök a hozzászolásaitokhoz.

Az én kisfiam 15 hónapos,még nem bilizik.

De erőltetni sem szeretném.Mindig elővan neki ,ráülök mutatom neki,de ő még csak játszik vele.Érdekell ,ki és mikor szoktatta rá a kis csöpségét a bilire.

9. lufi
2008. aug. 2. 17:43

Sziasztok!


Az én fiam egy nehéz eset volt. 2 héttel a 3.szülinapja előtt lett szobatiszta. 2 éves volt mikor megpróbáltuk először a bilizést, nem sok sikerrel. Minden trükköt bevetettem, hátha átszokik, de ő nem akarta még, így pihentettük a témát, erőltetni nem akartam. Mikor már elkönyveltem magamban, hogy nem megyünk szeptemberben az oviba, egyik napról a másikra lerakta a pelust. Az első éjjel még adtam rá, de másnap este már kérte, hogy ne. 2 hét alatt lett szoba- és ágytiszta. Nappal az első 2 napban volt egy-egy baleset, éjjel az első héten. Én hosszabb útra sem raktam rá pelust, szerintem felesleges is, egyszer sem volt belőle gond.

2008. aug. 2. 17:23

Sziasztok!

A nagylányom, aki szeptemberben lesz 7 éves a második nyarán tanulta meg a szobatisztaságot. Augusztusban, mikor nagyon meleg volt és elég volt egy pamut bugyi, egyik nap azt mondtam mától ha pisilni kell szólsz és ráültetlek a bilire. Persze ez nem ment ilyen egyszerűen, kb 7-8 bugyi fogyott el az nap délután, mert mindig odament a pisi. Először türelmes voltam, magyaráztam, majd mindig kicsit mérgesebb, de nem kiabáltam vele, de azt látta, hogy nem örülök a sikertelen produkciónak. Kb a 8. bugyinál megtörtént a csoda és szólt. Utána már előfordult néha hogy későn, de a szándék mindig meg volt. 1-2 hét és szobatiszta volt napközben. Hosszabb útra persze bugyipelust adtam rá, de pár hét múlva már az is csontszárazan került le róla. Karácsonykor pedig ő mondta, hogy már éjszakára sem kell pelus. Szerintem fontos, hogy a gyereknek ne csak reflex legyen a bilizés, hanem értemileg felfogja mit miért is csinál. Ha ráültetted a bilire, de még csak játék neki és már fut is tovább, akkor szerintem még nem elég érett hozzá. Várd meg míg megérti, miért is kell ott ülnie és mit kell kivárni.

2008. aug. 2. 17:17

Sziasztok!


Lehet, hogy hihetetlen, de az én lányom kb. 2 hónapja a bilibe kakil. (J, most lesz 9 hónapos) Persze, ez még nem tudatos... Elkezd erölködni és szólok, hogy várjon, mert hozom a bilit. Ő meg is vár, és szépen belekakil. Azt hallottam, hogy a pisilés is, megfigyelés kérdése. Az nekünk még nem jött csak egyszer össze.

2008. aug. 2. 17:10
Nálunk még egyszer sem sikerült bilibe produkálni, mert sosem ül rajta annyi ideig, hogy meginduljon a pisi. Pedig úgy örülnék.
2008. aug. 2. 17:06
Nekünk már azért sikerült szinte minden nap a WC-be pisilni! De sajnos a padlóra, a kiságyba, a székre, stb... is! :(
2008. aug. 2. 17:03
Mi is ott tartunk, bár úgy gondolom, hogy még nem vagyunk elkésve, hiszen még csak most lesz a kisfiam 2 éves! De azért próbálkozunk!
2008. aug. 2. 17:03

Engem is érdekelne a dolog.

Mi ott tartunk, hogy tudja Anna, hogy neki oda kell majd pisilnie, csupin rá is ül, de kb. 5 mp után már rohan is tovább a dolgára, vagy felpattan és a padlóra pisil. Nem tudom, hogyan tovább. Bár lehet, hogy ő majd megoldja, csak még okosodnia kell kicsit.

2008. aug. 2. 16:50
ERre én is kiváncsi vagyok!!!
2008. aug. 2. 16:42
Hogyan kezdjük a biliztetést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook