Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan kezdjem el 2 éves kisfiamnál a német nyelv tanítását? fórum

Hogyan kezdjem el 2 éves kisfiamnál a német nyelv tanítását? (beszélgetős fórum)


2011. júl. 26. 18:52
Persze a magyar nyelv fontosabb először, de nem árt játékosan rászoktatni az idegen nyelvekre, mert később hasznát veszi.
2011. júl. 26. 18:49
Mi a lányommal most kezdtük el az angolt.Ő is két éves. Mi angol nyelvű gyerekdalokat hallgatunk és én elmagyarázom, hogyan kell mondani a szavakat és hogy miről énekelnek. Ebben a korban a gyerekek még gyorsan tanulnak. De ha Németországban jár majd német nyelvű közösségbe, úgyis megtanulja.
2011. júl. 23. 16:49
Mivel a magyar a nehezebb nyelv, inkább azt taníttatnám meg vele, hiszen mégis csak az lenne az anyanyelve... :(
2010. máj. 16. 19:03

Ha Te jól beszélsz németül , akkor beszélj hozzá,

Ha nem beszéled a nyelvet akkor hagyd majd Németo-ban hamarabb meg fogja tanulni ,mint ti... )))

2010. máj. 16. 18:12

Sziasztok!

Szerintem inkább a magyarban próbálj minél tovább jutni, az legyen minél stabilabb. A németet úgyis megtanulja kint, de a magyarban el fog maradni ha kikerül az anyanyelvi környezetből.

5. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - Zsabesz86)
2010. máj. 16. 17:49
Játékos mondókákkal, rövid versikékkel kedvet csinálhatsz neki, de nyelvi környezetben egy-kettő megtanulja, elsajátítja a szavakat, főleg, ha sokat lesz gyerektársaságban.:)
2010. máj. 16. 16:53
A német nyelvű mese jó ötlet, emellett szerintem érdemes képeket mutatni neki, mondani németül mi van a képen. Egy képet kb 10 másodpercig kell mutatni. Ezt egy cikkben olvastam.
2010. máj. 16. 16:43

Szia!

Nézess vele mémet nyelvű rajzfilmeket!

Nekem bejött.

2010. máj. 16. 16:33

Nem tudom igazán. Vegyes anyanyelvű házasságokban ez általában úgy működik, hogy mindkét szülő a saját anyanyelvén kommunikál a gyerekhez.

Szerintem nem biztos, hogy egyáltalán szükséges most vele tanulni. A gyerekek borzasztó könnyen alkalmazkodnak egy idegen nyelvű közegben. Sokszor ezerszer jobban beszélik az adott nyelvet, mint a szülők.

2010. máj. 16. 16:27

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

Férjemmel elhatároztuk hogy idén nyáron kiköltözünk Németországba.Szerintetek hogyan kezdjem el a 2 éves kisfiamat a német nyelv ismertetéséhez,tanításához?Vagy ráér majd kint megtanulni a németet?

Szívesen várok minden segítséget,tippet,ötletet!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook