Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan készítsek finom zabkását? fórum

Hogyan készítsek finom zabkását? (tudásbázis kérdés)


10. gabbbicica (válaszként erre: 1. - 05c930015c)
2019. okt. 6. 17:35
En bögrésen szoktam, 1 tetszolrleges bogre zab, 2 ugyanilyen bogre tej. Felfozom, es kesz is, aztan a csokit beleteszem, amig meleg, h elolvadjon. A gyümölcsöt csak akkor, ha mar kihult.
9. Guruljka (válaszként erre: 6. - Globus)
2019. okt. 6. 17:10
A beltartalma azért nem ugyanaz ám.
8. PöttyösPanka (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2019. okt. 6. 10:36
Az áztatásnak az is az előnye, hogy a zab sok vizet vesz fel. Ha nem szívja meg magát rendesen, akkor a belekben vonja el a vizet, ami szoruláshoz vezethet. Viszont ha rendesen be van áztatva, a rost tartalma segíti az emésztést. Bocsi, ha valaki nem volt ennyire kíváncsi rá ;)
7. andita1 (válaszként erre: 1. - 05c930015c)
2019. okt. 6. 01:05
Én a forrázott verziót szeretem. Tejjel persze finomabb, de én inkább vízzel csinálom. Kicsivel lepje el a zabpelyhet, alágyújtok és 1 perc alatt kész. A kedvencem a banános fahéjjal megszórva. Ja! És mint minden sütibe, ebbe is egy csipet só.
2019. okt. 6. 00:41
Nekem az a változat jobban ízlik, amelyiket zabkorpából főzik. De a korpát aranyárban adják, miért is nem vagyok meglepve ☹
5. Guruljka (válaszként erre: 4. - 05c930015c)
2019. okt. 6. 00:01

Kihűl, pláne ha gyümölcsöt teszel bele.

Hideg tejjel időbe telik, de az aprószeműnél nem sok idő ez sem.

Reggel belerakod, mire letusoltál, készen van.

Nem mintha nem lenne ehető "ázatlanul", de jobban érvényesül a beltartalma, ha forrázzuk és/vagy savanykás közegben esszük (gyümölcs vagy tejtermék).

4. 05c930015c (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2019. okt. 5. 23:52

Szia Guruljka!


Köszönöm a válaszod.


Próbáltad hideg tejjel is? Ugyanúgy megdagad és megpuhul, mintha forrázod vagy főzöd?

Nekem egyelőre a meleg változat nem szimpatikus.

3. Guruljka (válaszként erre: 1. - 05c930015c)
2019. okt. 5. 23:08

Szia!


Az az alap, hogy ahogy szereted. Nincs pontos mérték.

Az egyik megoldás, hogy a zabkását tejjel leöntöd, és hagyod állni egész éjszaka. Másnap még hígíthatod tejjel.

Amikror ráöntöd a tejet és kavargatod,akkorérezni fogod a kanállal a sűrűségét. Kicsit még duzzadni fog.

Van, aki hígan szereti, van, akinek olyan sűrű kell, hogy ne cseppenjen le a kanaláról.


Amásik fajta kása, hogy leforrázod tejjel, és hagyod állni. Sőt van, aki elkeveri tejjel és egy pillanatra felforralja.


Én leggyakrabban kevés vízzel forrázom le. Utána elkeverem kefirrel vagy joghurttal, fél narancsot kockázok bele, és egy almát. Vagy amilyen gyümölcs van itthon.


Vagy úgy eszem, mint a tejbegrízt, fahéjasan. Édesíteni csak ebben az esetben szoktam, egyébként elég édes benne a gyümölcs.

2. kisj
2019. okt. 5. 22:15
2019. okt. 5. 21:42

Még sosem ettem zabkását, de most szeretnék. :)

Vettem aprószemű zabpelyhet.

Van hozzá növényi tej, étcsoki, fagyasztott és friss gyümölcs, dió, mandula, kakaó, fahéj, édesítő.


Ti hogyan készítitek?

A mennyiség is érdekelne, hány gr zab és hány dl tej egy adag.


Köszi. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook